Încercările divine ale lui Hermes

Stil

Community Manager
Salutare, dragi jucători!

Am primit un mesaj de la Hermes însuși. El vă oferă șansa de a participa la probele sale în schimbul unor premii extraordinare. Citiți mai jos, pentru a vedea mesajul lui ...


footer.png

gpcl-line.png

HermesTrials4Glow.png

Salutări, muritorilor!

Eu, Hermes, aduc un mesaj de la zei! Ei sunt mulțumiți de dedicarea dvs. față de Olimp și că ați arătat că sunteți aproape demni să vă convocați cu consiliul lor. M-au însărcinat să stabilesc o probă finală, un fel de test, pentru a vă dovedi devotamentul. Delicii abundente îi așteaptă pe cei care pot trece acest test, așa că citiți mai departe pentru mai multe informații ...

Cele șase zeități ale lumii Grepolis s-au reunit pentru a-și provoca supușii într-o bătălie de inteligență, sau ceva de genul. Acest test este simplu, într-adevăr, o afacere minunată, cu siguranță! În cursul lunii octombrie, vă voi livra un mesaj criptat. Mesajul descrie trăsăturile unuia dintre zeii din Grepolis ... arată cât de bine știi și ghicește corect cărui zeu îi este dedicat mesajul.

Odată ce tu și colegii tăi ați avut ocazia să deliberați, răspunsul va fi dezvăluit, precum și următorul puzzle! Pentru a avea șansa de a intra în grațiile zeilor, trebuie pur și simplu să participi, nu să ghicești corect. Zeii sunt mulțumiți de voi, în egală măsură!

Dar, te aud pronunțând cu respirațiile tale muritoare" ce este în ea pentru mine ?!". Ei bine, desigur, zeii s-ar putea să vă ofere daruri divine! Fiecare zeu va selecta X participanți pentru a primi aceste cadouri, așa că asigurați-vă că le spuneți numele dvs., precum și lumea din care proveniți în răspunsul dvs. Voi delega această sarcină liderilor tărâmului vostru, cei pe care îi numiți „Manageri de comunitate”, pentru a vă asigura că veți primi aceste daruri!


Fiecare participant selectat va primi:

  • • 1000 de monede de aur.
  • Un pachet de vrăji de la zeii înșiși!
Deci ce mai aștepți?! Mesajul primului zeu tocmai a sosit, așa că verificați mai jos prima șansă de a le arăta zeilor devotamentul vostru!

Hermes - Vestitorul Zeilor

gpcl-lineflipped.png

footerflipped.png

 

Stil

Community Manager
Un alt mesaj a fost primit de la Hermes! Citiți mai departe pentru primele indicii ...


gpcl-lineflipped.png


Această zeitate este un iubitor de câini, asta este sigur! Chiar dacă sunteți în căutarea acestei zeități, este posibil să nu o găsiți! Deși ... dacă vreți să vă convocați cu ea ... călătoriți pe malurile râului Acheron ...

gpcl-line.png

Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes, ne-a contactat din nou, pentru a-i transmite mesajul! Citiți mai departe pentru răspunsul la concursul 1 și următorul set de indicii ...

gpcl-lineflipped.png


Ai ghicit-o? Desigur, răspunsul a fost Hades !!

Z8j1fc.png


Am selectat acești supuși loiali pentru a primi 1000 de monede de Aur, precum și un pachet special de vrăji de la Hades însuși.

alecsandrut


Bine, bine. Ultima a fost prea ușoară pentru tine? Încercați-o pe aceasta, atunci!
Această zeitate mă face să mă simt rănit atât de tare! Dar nu îi transmite că am spus asta, nu vreau să fiu transformat în păianjen ...



gpcl-line.png

Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes s-a întors cu mai multe puzzle-uri! Citiți mai departe pentru răspunsul la concursul 2 și următorul set de indicii ...


gpcl-lineflipped.png


Ei bine, sunt sigur că ești aici să renunți și vrei să afli răspunsul? Desigur, a fost patronul Atenei, chiar Atena! Ce?! Și tu ai dreptate? Voi, muritorii, sunteți mai deștepți decât arătați ...

B6tF3.png


Am selectat acești subiecți fideli pentru a primi 1000 de monede de aur, precum și un pachet special de vrăji de la Atena!

F1Tz3


Ei bine, indiciile ușoare s-au terminat ... Păcat că niciunul dintre voi nu va câștiga favorurile zeilor, de data aceasta!


Această zeitate este unul dintre cei șase frați, dintre care patru îi veți cunoaște destul de bine ... Sunt sigur că acest lucru vă este ușor (nu).
(wink)

ICu toate acestea, este dificil de spus dacă este din cei mai tineri sau din cei mai în vârstă. Mai bine rămâneți pe partea bună a acestei zeități ... Am auzit că are mult temperament.


Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes s-a întors și împreună cu el aduce delicatese pentru acei adepți loiali, precum și următorul set de indicii.

gpcl-lineflipped.png


Cum ai făcut?
CE?! Ai ghicit și de data asta? Ei bine, bineînțeles că ai făcut-o, este el însuși principalul principal, Zeus! Va fi încântat să afle că știai cine este, asta e sigur. Din fericire și pentru tine, pentru că am auzit că urăște să fie uitat.

Mf8Gf.png


Am selectat acești supuși loiali pentru a primi 1000 de monede de Aur, precum și un pachet special de vrăji de la tatăl zeilor!

etta

Sigur, bine, te descurci destul de bine, recunosc că ... hai să vedem cum te descurci în următoarea provocare!

Această zeitate iubește cu adevărat merele ... mai ales merele aurii! Considerată a fi cea mai atractivă zeitate ... cel puțin de unii. Pentru a obține favoarea acestei zeități ... poate ai putea sacrifica un mistreț? Dacă mă gândesc mai bine ... poate că nu.

gpcl-line.png

Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes s-a întors și împreună cu el aduce delicatese pentru acei adepți loiali, precum și următorul set de indicii.

gpcl-lineflipped.png

Unul dur, da? Am auzit de la zei că multe dintre presupunerile tale au căzut pe urechi surde! Ei bine, voi tăia suspansul ... bineînțeles că era Afrodita!

Ce-ce? Ce vrei să spui cu Afrodita? Sigur, voi muritorii ați simțit strălucirea strălucitoare a Afroditei în lumea Grepolis ?! Nu? Ești sigur? Așa arată, tu o recunoști, sunt sigur.


PuzzleAnswer2.png


SInca nu? Da ... asta e ciudat. Zeus va fi atât de supărat pe mine! Va trebui să vorbesc cu Afrodita, poate o pot convinge să accepte un loc în consiliul zeilor Grepolis în schimbul unor temple și statui dedicate în cinstea ei. Afacere? Afacere.

Repede! Vom împărți favorurile zeilor dacă promiți să păstrezi lucrurile în tăcere și mă voi întoarce în curând cu următorul tău puzzle!

Am selectat acești supuși loiali pentru a primi 1500 de monede de aur, precum și un pachet special de vrăji de la ceilalți șase zei, doar pentru a-i face fericiți!


Stupiddevil


gpcl-line.png
Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes ne-a împins în grabă un mesaj și a plecat cât de repede a putut! Să vedem ce are de spus ...

gpcl-lineflipped.png


Phew! A fost un apel strâns. Zeus nu a luat vântul greșelii mele și chiar mai bine ... Afrodita a fost de acord să vă grațieze muritorilor cu prezența ei în următoarele săptămâni! Va aduce cu ea o întreagă serie de divinități, așa că asigurați-vă că luați legătura cu Managerul de comunitate pentru mai multe detalii!

Acum, înapoi la distracție!

Această zeitate este loială unei greșeli. Vă vor rămâne fideli indiferent de ce. Dar ar fi bine să fii atent în cazul în care îi superi, sunt destul de geloși ... ar începe chiar și un război dacă nu vor reuși..

gpcl-line.png
Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 

Stil

Community Manager
Hermes pare să aibă astăzi un spirit mult mai bun și a renunțat să-și elibereze dorințele de la zei, precum și următorul set de indicii!

gpcl-lineflipped.png


Acela nu era prea rău, nu? Îi lăsăm pe zei să facă dezvăluirea! Desigur, a fost regina olimpienilor, Hera!

O98Hg.png


Am selectat acești supuși loiali pentru a primi 1000 de monede de Aur, precum și un pachet special de vrăji de la Hera!

Stupiddevil

Să încheiem asta, atunci! Încă un puzzle de rezolvat. Zeii sunt mulțumiți, ați făcut bine, muritorilor.

Această zeitate finală este alta cu temperament, formarea unei furtuni este una dintre distracția ei preferată. Această zeitate a concurat cu un alt zeu preferat pentru proprietatea unuia dintre cele mai frumoase orașe din Grecia! Păcat că a pierdut ...
 

Stil

Community Manager
Hermes tocmai s-a oprit ultima oară. El a fost plin de laude pentru voi toți și zeii sunt mulțumiți. Să vedem ce are de spus în această probă finală..

gpcl-lineflipped.png


În cele din urmă, călătoria ta ajunge la sfârșitul ei, iar zeii sunt mulțumiți! Desigur, puzzle-ul final te duce la zeul mărilor, Poseidon! Și împreună cu el, zeitatea noastră finală se alătură și consiliului, Artemis.

A76nn.png


1Hef5.png


Am selectat acești supuși loiali pentru a primi 1000 de monede de aur, precum și un pachet special de vrăji de la Poseidon și Artemis!


Și, cu asta, îmi iau rămas bun. Mă voi întoarce la Muntele Olimp și voi spune zeilor povești despre evlavia ta! V-ați arătat vrednici de favoarea zeilor, și ați primit o promisiune din partea Afroditei de a intra în consiliu, în curând. Are multe de pregătit, așa că se va alătura în curând, dar mi-a cerut să vă las un vârf din puterea ei divină, spunându-vă ce are de oferit în schimbul loialității voastre.

Una dintre vrăjile pe care ți le va da va fi narcisismul ... o vrăjă pe care o poți arunca asupra orașelor inamice:
Farmecul Afroditei umbrește viziunea unităților apărătoare, schimbând tot ceea ce își doresc.
Toate unitățile apărătoare din oraș sunt cu 10% mai puțin eficiente timp de 12 ore.

gpcl-line.png
Faceți clic pentru a trimite răspunsurile la proba lui Hermes! Și, nu uitați să includeți numele de jucător în răspunsul dvs.!
 
Sus