În legătură cu numărul maxim de favoruri!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Bună ziua!
Aş vrea să vă propun să măriţi numărul maxim de favoruri care pot fi deţinute, acesta fiind actual de maxim 500 favoruri.

Motivele ar fi următoarele:
1. De exemplu o manticoră de la Zeus costă pe lângă resurse si 405 favoruri, iar calculând după faptul că pot fi deţinute maxim 500 favoruri, este imposibil să creezi 2 manticore pe zi, doar dacă ai producţia foarte mare de favoruri la Zeus şi poti creea doua manticore, dar necesită să intri pe joc zilnic la ore poate foarte neaccesibile pentru mulţi jucători...

2. Mulţi incercăm să creem armate de-a dreptul legendare, adică 50+ manticore, dar este foarte greu datorită acestor lucruri enumerate la punctul "1"...

3. Dacă aţi mări numărul maxim de favoruri care pot fi deţinute de la 500 si doar la 600, părerea mea este că mulţi jucători ar aprecia mai mult jocul şi ar avea o plăcere mai mare să-l joace...

Aştept o părere cu privire la sugestia mea!

Toate cele bune,
A-S-H!
 

DeletedUser

Guest

Motivele ar fi următoarele:
1. De exemplu o manticoră de la Zeus costă pe lângă resurse si 405 favoruri, iar calculând după faptul că pot fi deţinute maxim 500 favoruri, este imposibil să creezi 2 manticore pe zi, doar dacă ai producţia foarte mare de favoruri la Zeus şi poti creea doua manticore, dar necesită să intri pe joc zilnic la ore poate foarte neaccesibile pentru mulţi jucători...

A-S-H!

imposibil sa faci 2 manticore pe zi ? :O:O:O tu auzi ce spui? eu faceam 5 manticore pe zi fara premium,iar dimineatza aveam 2 in constructie in acelasi timp...din ce vad mai sus inteleg ca esti cam noob.
Astept si eu o propunere de la un player care stie cu ce se mananca jocul asta,de la cineva care a realizat ceva pe vreo lume...
 

DeletedUser6401

Guest
un player care stie cu ce se mananca jocul asta
Se mananca cu paine, ca orice mancare. :D

Parca a mai propus cineva treaba asta. Oricum sunt contra.

este imposibil să creezi 2 manticore pe zi, doar dacă ai producţia foarte mare de favoruri la Zeus şi poti creea doua manticore, dar necesită să intri pe joc zilnic la ore poate foarte neaccesibile pentru mulţi jucători...​
Imposibil ti se pare tie. Eu am 80 favoruri/ora la toti zeii si nu am preoteasa.
 

DeletedUser

Guest
baieti ...poate omul are 3-4 orase ....nu il comparati cu voi!!!!
e normal sa nu poata face multe nici daca are 10 orase ..doar nu o tine doar Zeus pe toate ...
de fapt nu arenicui 4 nici 10 ci doar >>>>> deci a trebui sa-l crede-ti !!!
A-s-H,va trebui sa cresti mai mul ca sa beneficiezi de aceste favoruri din plin,asta din pacate!
LABP1Fgh1wi4iSRuLCCO.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai e acelasi lucru...daca n-ai orase multe ,nu poti sa ai nici productia mare...deci iti ajunge limita de 500
 

DeletedUser

Guest
Pai am 3 orase in care il slujesc pe zeu,s doua orase am templul 25 si statuie divina si celalt cu templul 16 si statuie divina si fac 18 pe ora la zeus dar in fiecare dimineata am 500 favoruri...
si productia va tot creste caci si acum vreau sa mai iau un oras cu templul de nivel 18 si imediat il fac 25 plus statuie divina, si astfel voi fi nevoit sa intru in ore imposibl accesibile mie...
 

DeletedUser

Guest
Hai sa-ti dau un sfat..
Lasa productia de manticore pentru mai tarziu cand vei avea mult mai multe orase
Construieste altceva cu acele favoruri ,spre exemplu care de la zeus ....iti sunt mult mai utile in momentul in care te afli ..
Mai tarziu vei putea construi si manticore...sunt greu de facut si usor de pierdut.....
E un sfat doar....
Pentru inceput foloseste un alt zeu preponderent ,unul care iti va da posibilitatea prin vrajile sale sa te dezvolti mai repede!!
Mult succes!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Merge binisor constructia de manticore, caci zilnic fac una, si dupa accept si bonusul de logare zilnica si raman cu 250+ favoruri la zeus, iar dupa am 500 si pierd din ele...
Intradevar se pierd usor, dar o armata ca aceasta nu este considerata doar ca sa ataci mereu, este in cazuri de nevoie urgenta, de exemplu daca-ti baga in oras careva, prind bine manticorele so scoti...
Dar cu 600 maximul de favoruri as face 2 manticore pe zi...
 

DeletedUser6401

Guest
Merge binisor constructia de manticore, caci zilnic fac una

Binisor = cel putin 2-3 manticore/zi. Lasa motanii, fa-ti trupe ca sunt mai bune si nu te mai milogi pe aici ca incepi sa ma scoti din sarite.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
(...) si astfel voi fi nevoit sa intru in ore imposibl accesibile mie...

unul din scopurile jocului e sa te oblige intr-un fel sau altul sa stai cat mai mult on, daca te intereseaza atat de mult ca se pierd resurse sau favoruri neutilizate... altfel, nu are nimeni interes sa incurajeze absenta sau activitatea sporadica.
intre timp, a aparut versiunea pentru mobil, asa ca, daca "arde", o poti folosi cand nu esti in fata calculatorului.

cat despre productia de unitati mitice la stadiul de dezvoltare in care te afli acum, nu mai comentez... au spus colegii cu experienta cam tot ce era de spus, in postarile anterioare :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5700

Guest
CONTRA man daca esti mic normal ca afci doar 2 manticore pe zi altii fac 10 manticoare pe zi si intr-o saptamana faci aproximativ 30 manticore asa ca mai creste...
 

DeletedUser

Guest
CONTRA man daca esti mic normal ca afci doar 2 manticore pe zi altii fac 10 manticoare pe zi si intr-o saptamana faci aproximativ 30 manticore asa ca mai creste...

:D hai sa nu exageram cu 10 manticore ..eu unul inca nu am vazut vre-un jucator sa faca 10 pe zi....
poate o exista ..dar nu cred....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus