Limitarea numarului de membri ai unei aliante.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu stiu care ar fi numarul optim. Sa zicem 50 sau 60.
Pe Triburi cum e?
 

DeletedUser

Guest
Personal nu vad cum asta ar fi o imbunatatire a jocului, frumos este sa alterneze aceasta setare.
Este mai mult o propunere pentru lumile viitoare si atunci nu cred ca isi are rostul aici, sau cel putin nu acum.
 

DeletedUser

Guest
Personal nu vad cum asta ar fi o imbunatatire a jocului, frumos este sa alterneze aceasta setare.
Este mai mult o propunere pentru lumile viitoare si atunci nu cred ca isi are rostul aici, sau cel putin nu acum.
Una e sa ai de condus o alianta de 300-500 de insi, alta e una de 50. Iar astea mai mici pot forma grupuri de aliante.
In loc de un Lider Maximus, ai avea mai multi lideri mai mici, care ar fi mult mai motivati si de aici o conducere mai ferma. Iar Liderul Mare, sau Liderii,daca ar fi mai multi acolo sus de tot, la varful Federatiei, ar avea de discutat doar cu liderii de aliante. Le-ar fi mai usor sa coordoneze, sa rezolve si litigiile care apar intre jucatori samd, prin intermediul unor sefuleti mai mici.

Plus ca i-am mai obisnui si pe astia mici, viitoru' tarii, cu notiuni gen conducere, responsabilitate, lant ierarhic si alte asemenea nebuloase. In ideea ca la pensie vreau sa fiu in cel mai rau caz internat la vreun azil, nu gazat pe motiv de cont inactiv.
 

DeletedUser

Guest
Pe viitor o sa apara si lumi cu limita de membrii, asta nu e asa.
 

DeletedUser

Guest
parerea mea e sa fie cel putin limita d 100 pers k asha putem fi sh mai puternici parerea mea:D
 

DeletedUser

Guest
vei avea 100 de jucatori (puternic) si dupa o saptamana vei constata ca se locheaza 50 de jucatori ......
 

DeletedUser

Guest
Nu obliga nimeni sa se faca aliante mamute :D (asta nu inseamna ca nu am unul)
 

DeletedUser

Guest
parerea mea e sa fie cel putin limita d 100 pers k asha putem fi sh mai puternici parerea mea:D

Dincolo de perfuzia cu atropina pe care mi-am facut-o drept in globu' ochiului, ca sa descifrez romana tertiara folosita de tine, intreb totusi :cam cum vine asta "cel putin limita de 100"? :eek:
P-asta n-am priceput-o nici sa ma farmezi!
 

DeletedUser

Guest
Eu zic ca ar trebui limitat numarul de membrii pe la 140...cred ca ar fi suficient :D
 

DeletedUser47

Guest
La fiecare lume diferă numărul de membrii din trib. Poate să fie nelimitat pot să fie 80 pot să fie 200.

Cred că acest topic nu îşi mai are rostul.
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca tu te oftici ca nu te-au pus moderator, asa e? :p Hai, recunoaste, nu-i nicio rusine sa iti fixezi in viata teluri marete si nici putina obstinatie nu strica uneori.:D

Atentie cum vei formula contrazicerea, sa nu carecumva sa fii prea vehement, risti sa obtii efectul contrar. Crede-ma, traiesc de pe urma celor care ma contrazic, fara ei as fi somer. Mai bine adopta o atitudine "asa si asa" gen "Hahaha, m-ai prins, da, visul vietii mele e asta". E mai greu de "apucat" un om care iti ia in tarbaca afirmatiile decat unul care se da de ceasul mortii sa ti le demonteze.

See you around. I can bet on. :)

Una peste alta (scuzati imaginea care mi-a venit in cap, una-blonda, alta-bruneta), asadar una peste alta, omul are dreptate. Se poate inchide. Topicul.

Off-topic: Foarte bun tutorialul din semnatura ta, Kinder. Daca iti apartine, felicitari. Chiar ma ghidez dupa el.

Multumesc toturor celor care bla, bla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
parerea mea:cel mai bine functioneaza o alianta cu maxim 80-90 de membrii...deja s-au format aliante mamut(recunosc,a mea a fost prima :p) care o sa se destrame la fel de repede cum s-au format...invitati fratilor toata harta,ca tare bine o sa va fie ...desi acu am in alianta aprox 90 de membrii,in cateva zile o sa mai ramanem maxim 60...sa vedem ce o sa iasa :)
 

DeletedUser

Guest
Deci
Eu sunt pentru limitarea numarului de jucatori intr-o alianta
Fara limita se reduce concurenta intre aliante si jucatori
Facem aliante cu toti jucatorii si concuram cu cine?
 

DeletedUser

Guest
nu inteleg ce nu va convine daca e fara numar ?? :)) cine e destept face o alianta mai micuta ca aliantele astea cum erau si pe triburi pe lumile fara numar aliante din alea ,,mamut,, care sunt doar adunaturi de membri care joaca individual :p
 

DeletedUser

Guest
O limitare a capacitatii unui trib ar fi bine venita, deoarece privind Grepolis.net pe lumea Gamma, aceste aliante care la fiecare nou venit ii ofera o invitatie detin controlul asupra a peste jumatate din membrii activi. Aceste aliante sunt cunoscute drept MRA = mass recruit ally, si nu sunt privite cu simpatie... Ar fi o idee foarte buna sa se instaleze o limitare, dar aceea limitare sa fie undeva pe la 100-150+
 

DeletedUser

Guest
Cu cat mai putini cu atata mai bine,is pro pentru limitarea membrilor dintr-o alianta....nu vad la ce ajuta faptu ca poti invita cati oameni vrei.
 

DeletedUser

Guest
Si cine va retine sa va limitati singuri numarul de membrii?
Acum serios: daca vreau ca in alianta sa fie 50 de membrii apai 50 de membrii sunt.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus