Lumea Rho

  • Autor subiect DeletedUser9128
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9220

Guest
mi-as dori ca lumea sa fie

moral: nu
viteza mare
protectia de incepator 5-7 zile
sistemu de cucerire (sunt obisnuit cu amandoua)
bonus de noapte 00:00 - 08:00
alianta 75 membri
grafica de noapte da
 

DeletedUser

Guest
Imi permit sa te contrazic catalin.
Tu spui ca ii intereseaza doar sa scoata profit.
Este si normal,tu daca ai avea in grija asa ceva,nu asta ai cauta,tot ce este mai bun pentru tine si pentru cei ce joaca munca ta,sa le oferi maximum.
Pe langa dorinta de a creste profitul,consider ca te intereseaza ca jocul sa decurga intr-un mod cat mai placut,cat mai avantajos pentru toata lumea,atat pentru tine care ai grija de el cat si pentru cei care joaca jocul tau.
Deci,ii intereseaza si pe ei tot ce tine de noi.
Daca cei care se ocupa de server,ofera mici/mari avantaje,doar acestea nu ar fi gratis,munca lor trebuie rasplatita cumva.
Nu atac,dar mi se pare ipocrizie sa cerem a se scoate premium din cadrul jocului.
Asa este facut jocul,acesta este sistemul lui,nu vad logica in a posta comentarii gen ''ar fi frumos/mai bine/mai convenabil sa se scoata premium''.
Suntem liberi sa ne exprimam parerile,dorintele,dar mie mi se pare ca exagerati.Adica,am citit pe forum,cum ceilalti vin cu fel si fel de parerei,cum sa se schimbe lumea,dar totusi,treaba cu premium o vad , eu cel putin , a fi depasita.
Si din ce cred eu, nu va exista o lume fara premium.Ganditi-va ca unii chiar doresc acel premium.

sunt de acord cu tine in ceea ce priveste profitul. eu nu am spus nicidecum ca vreau sa se scoata premiumul din joc, ci ca as vrea o lume pe care acesta sa nu existe. iar in privinta celora care isi doresc premium nu am ce sa comentez decat ca nu sunt luptatori adevarati.
.
 

Mr Jack

Super Moderator
premiumul ofera anumite avantaje, dar nu atat de mari incat cei care nu-l folosesc sa nu aibe sanse in fata celor care au premium, cine nu stie sa joace, nu stie nici cu premium, nici fara, cat despre o lume pe care sa nu existe premium nu cred ca se poate, atat timp cat o lume are niste costuri de intretinere, acele costuri trebuie acoperite.
 

DeletedUser5815

Guest
nici nu stiu cum sa ma exprim mai bine pentru a ma face inteleasa:
inno este o FIRMA care produce si traieste din jocuri online... sunt n angajati in acea firma care au facut produsele pe care le aveti in fata si la care muncesc constant.... acei oameni trebuiesc platiti, au salarii, etc, banii acestia de unde se scot, cata vreme produsul NU SE VINDE pe piata ca orice alt joc... evident ca o firma trebuie sa aiba PROFIT ca sa poata functiona pe mai departe, iar acest profit e scos din premium si e normal sa fie asa.... eu as zice mersi ca exista posibilitatea de a juca si gratis
oameni buni, ca ma apuca pandaliile cand va aud, nu stiu de unde ideea ca ce e pe net trebuie sa fie gratis.... parca ati trai pe alta planeta... evident ca pentru orice trebuie sa platesti, altfel nu ar mai exista acel produs.... pana mea, nici la aprozar nu da nimeni un cartof pe gratis si voi va intrebati de ce exista posibilitate de plata pe un joc online?!
ori suntem la gradinita, ori naiba stie de pe ce planeta utopico-marxista va vin ideile astea... serios
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8325

Guest
nici nu stiu cum sa ma exprim mai bine pentru a ma face inteleasa:
inno este o FIRMA care produce si traieste din jocuri online... sunt n angajati in acea firma care au facut produsele pe care le aveti in fata si la care muncesc constant.... acei oameni trebuiesc platiti, au salarii, etc, banii acestia de unde se scot, cata vreme produsul NU SE VINDE pe piata ca orice alt joc... evident ca o firma trebuie sa aiba PROFIT ca sa poata functiona pe mai departe, iar acest profit e scos din premium si e normal sa fie asa.... eu as zice mersi ca exista posibilitatea de a juca si gratis
oameni buni, ca ma apuca pandaliile cand va aud, nu stiu de unde ideea ca ce e pe net trebuie sa fie gratis.... parca ati trai pe alta planeta... evident ca pentru orice trebuie sa platesti, altfel nu ar mai exista acel produs.... pana mea, nici la aprozar nu da nimeni un cartof pe gratis si voi va intrebati de ce exista posibilitate de plata pe un joc online?!
ori suntem la gradinita, ori naiba stie de pe ce planeta utopico-marxista va vin ideile astea... serios

She's got a point!! ;)

Daca nu ar fi optiunea "Premium" nu ar exista Grepolis... :O
 

DeletedUser5700

Guest
Ba fratilor vad ca discutia a luato cam in alta parte frate daca nu vrei sa bagati bani sa aveti premium e treaba voastra cei care vor sa bage sa bage linistiti... nici eu nu bag bani dar tot joc contra jucatori cu premium... si totusi mai castigi cate odata cate 100 de monede si iti iei un administrator etc.
 

DeletedUser9105

Guest
Exista si o alta posibilitate de a scoate profit inafara de premium dragii mei. Grepolis fiind un asa popular siet se pot pune reclame pe pagina principală a jocului. Se poate scoate profit si din reclame nu numai din premium. Asta e parerea mea, in rest nu vreau sa ma mai contrazic cu nimeni.
 

DeletedUser

Guest
Exista si o alta posibilitate de a scoate profit inafara de premium dragii mei. Grepolis fiind un asa popular siet se pot pune reclame pe pagina principală a jocului. Se poate scoate profit si din reclame nu numai din premium. Asta e parerea mea, in rest nu vreau sa ma mai contrazic cu nimeni.

pe marii economisti care isi dau cu parerea ii bate situatia oricum. cel putin tania ma lamurit, isi invoca "pana" in scopul acoperirii lipsurilor vocabularului:)). auzi dragutzo nu cred ca e nimeni atat de batut in cap cat sa nu stie ce e GREPOLIS si cum ar functiona. sunt mai mult decat sigur ca au un profit urias din care ar putea folosi o parte pt o lume fara premium. desigur asta ar fi in dezavantajul producatorului insa ar fi frumos pt jucatorii pasionati cu adevarat. si vezi mai usor cu pandaliile sa nu iti curga sange din nas. cat despre jocul gratis, ai dreptate. zic mersi tuturor care baga premium. imi place sa ma distrez pe spatele lor/:)
 

DeletedUser

Guest
Ei lasa, "dragutza", ca nici vocabularul tau nu ne darama de pe scaun de bogat ce e, "cel putin tania ma lamurit" asta demonstreaza cum sta treaba si pe la tine...

In alta ordine de idei, acest topic este dedicat propunerilor jucatorilor pentru urmatoarea lume care se va deschide, si anume lumea Rho, in nici un caz nu este deschis pentru a critica jucatorii care utilizeaza optiunile premium in joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
pe marii economisti care isi dau cu parerea ii bate situatia oricum. cel putin tania ma lamurit, isi invoca "pana" in scopul acoperirii lipsurilor vocabularului:)). auzi dragutzo nu cred ca e nimeni atat de batut in cap cat sa nu stie ce e GREPOLIS si cum ar functiona. sunt mai mult decat sigur ca au un profit urias din care ar putea folosi o parte pt o lume fara premium. desigur asta ar fi in dezavantajul producatorului insa ar fi frumos pt jucatorii pasionati cu adevarat. si vezi mai usor cu pandaliile sa nu iti curga sange din nas. cat despre jocul gratis, ai dreptate. zic mersi tuturor care baga premium. imi place sa ma distrez pe spatele lor/:)


Stimate domn, nu o sa continui discutia legata de premium, e evident ca nu gandim la fel... orice pasiune se plateste. Punct!

Dar mai deranjant e faptul ca dumneavoastra va legati de vocabularul meu si aici chiar ma simt atinsa. Credeti-ma pe cuvant ca nu am absolut deloc lacune in ceea ce priveste exprimarea, iar daca stilul meu de adresare e mai colorat - dar nu licentios, e pentru ca pot, ma pricep si detin instrumentele necesare. :p
Ceea ce nu pot spune despre domnia voastra, care folositi un apelativ atat de imbecil ca "dragutzo" atunci cand va adresati unei persoane total necunoscute si care poate are o varsta cand nu mai inghite trasul de sireturi cu oricine. Nu mai aduc in discutie si gramatica precara de care dati dovada.

In rest, spor la propuneri mai mult sau mai putin fara acoperire si fara logica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Inca nu se stie data exacta a deschiderii, dar cand vom avea mai multe informatii vom anunta din timp :)
 

DeletedUser

Guest
Stimate domn, nu o sa continui discutia legata de premium, e evident ca nu gandim la fel... orice pasiune se plateste. Punct!

Dar mai deranjant e faptul ca dumneavoastra va legati de vocabularul meu si aici chiar ma simt atinsa. Credeti-ma pe cuvant ca nu am absolut deloc lacune in ceea ce priveste exprimarea, iar daca stilul meu de adresare e mai colorat - dar nu licentios, e pentru ca pot, ma pricep si detin instrumentele necesare. :p
Ceea ce nu pot spune despre domnia voastra, care folositi un apelativ atat de imbecil ca "dragutzo" atunci cand va adresati unei persoane total necunoscute si care poate are o varsta cand nu mai inghite trasul de sireturi cu oricine. Nu mai aduc in discutie si gramatica precara de care dati dovada.

In rest, spor la propuneri mai mult sau mai putin fara acoperire si fara logica.

:) ce bine e să mai vezi oameni ce nu raspund la o insulta cu o alta => are mai mult de clasicele "2 boabe" în cap chiar dacă o avea și 12 ani, asta impune respect față de o persoana care a ma și deschis o carte la viața ei, nu doar sticle, pachete de tigări, pc și alte ce țin de viciile epocii moderne :)

Sunt economist licențiat și pot să spun ca în epoca moderna profitul este calculat pe fiecare ramură de venit ce implică produsul oferit publicului: Grepolis prezinta x surse de venit pentru INNO; profitul în ceea ce priveste Grepolisul este compus din ramurile componente ale "x" iar în zilele noastre se urmăreste ca fiecare componentă să aibă profit și nu doar globalul să fie pozitiv! Oare de ce cea mai mare reducere care ți se oferă astăzi este valoarea monetară de fabricație: pentru că ce se pierde calculat într-o zi se înzecește automat a doua! ;)

Adăugiri, completări nu-și au rostul! daca nu înțelegeți asta!
Ce face plictiseala :)
 

DeletedUser10429

Guest
Stiu si ce s-a spus dar macar nu trebuia sa dati anunt ca deschideti o lume noua....
Ati anuntat asta de 2 luni frate....pana akum trebuia sa se stie macar data in care se deschide !!!
 

DeletedUser

Guest
Nu s-a anuntat nimic, doar s-au cerut propunerile voastre pentru urmatoarea lume.
 

DeletedUser

Guest
Lumea Rho am vazut ca este in teste. Sau cel putin asa am vazut.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus