vraji fara efect

  • Autor subiect DeletedUser6857
  • Data de început

DeletedUser6857

Guest
Pe lumea Alpha, de cand a fost upgradata am avut probleme cu vrajile!!!
Ex. - dau chemarea marii pe un oras dar tot in jde mii de ore imi face navele
este valabil si pentru spor natural.
Nu in toate cazurile dar indeajuns sa ma enerveze (pierd si timp pretios si favoruri)

p.s. - am dat refresh de cel putin trei ori si degeaba (poate isi fac efectul vrajile dupa 3 zile???):(
 

DeletedUser6857

Guest
continua problema

deja incepe sa ma enerveze k lumea
am irosit vraji de pomana ca desi imi apare icon-ul cum ca a fost aplicata timpul nu a fost deloc injumatatit!!!:(
 

DeletedUser

Guest
acelasi lucru se intampla si pe lumea MY .. dai vrajile si trebuie sa dai cateva refresuri si sa incerci sa vezi daca functioneaza.. chiar azi am folosit toate resursele in loc sa fac o intreaga armata am facut 30% .. pentru ca nu mergea vraja..

se poate sa ajute cineva sa fie rezolvata problema ?:heh:
 

DeletedUser4252

Guest
Am avut si eu problema asta trebuie sa dai chemarea,sporul si dupaia sa deschizi portul,cazarma sa dai trupe la facut daca dai chemare cu portul deschis nu va merge :|
 

DeletedUser

Guest
aceeasi probleme si pe gamma.de foarte multe ori s-a intamplat
 

DeletedUser6857

Guest
problema persista

iar s-a intamplat ...
deja ma enerveaza la culme :eek::eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser6857

Guest
dar chiar nu face nimeni nimic in acest sens?????????
macar blocati vrajile ca si asa nu au niciun efect!!!
 

DeletedUser5719

Guest
:supermad: si la mine la fel dau spor si tot in 37 de h :eek: face trupele sa mor de ciuda :angry: si nu alta .stau 1 zi si 1/2 dupa 22 de catapulte .exceptional sistemul asta :pro: 2.0 .:supermad:
 

DeletedUser3394

Guest
Am avut si eu problema asta trebuie sa dai chemarea,sporul si dupaia sa deschizi portul,cazarma sa dai trupe la facut daca dai chemare cu portul deschis nu va merge :|

Am dat vraja (chemarea marii) cu fereastra portului deschisa, a aparut iconita cu vraja sub numele orasului. Nici o modificare a timpului de constructie. Am inchis toate ferestrele, am dat de 3 ori refresh (mi-a disparut si iconita de sub numele orasului cu tipul vrajii), am redeschis portul, imi arata timpul de constructie redus pentru unitatile navale respective, dar cand am dat click, tot timpul intreg.
Acum trebuie sa astept aprox. 2 zile pentru niste nave pe care ar fi trebuit sa le fac intr-o zi.
E greseala mea sau a jocului ... ? :)
 

DeletedUser3394

Guest
Hmmm...la mine merge totul ok. Joc pe Alpha.

Poate ar trebui actualizat "Grepolis wiki" cu noile reguli, proceduri, etc. de pe aceasta versiune (si nu numai referitor la vraji, mai sunt si alte probleme, referitor la modul de actualizare a comenzilor date de utilizatori). La vechea versiune nu erau probleme de acest fel. Asa este la noi in Romania, in general, cand ceva merge foarte bine, trebuie sa intervina cineva si sa faca sa creeze probleme.
Poate ca sa dam vraji (cu folos), ca sa primim rapoartele la timp (si nu dupa cateva minute), etc. trebuiesc respectate anumite proceduri.
Le vom afla jucand si ne vom impartasi experientele unii altora sau ne vor fi comunicate de catre cei in drept?
 

DeletedUser3394

Guest
Revin... am dat chemare si cu toate ferestrele inchise. Mi-a aparut confirmarea si iconita sub numele orasului. Dau refresh si imi dispare iconita, deschid portul, timpul de constructie apare redus, dau click pentru constructie...timpul complet ca si cand nu am data vraja.
Fratilor, faceti ceva, proceduri, algoritmi de lucru, orice...deja e prea mult...sau vreti sa mai scapati de jucatori si vreti sa vedeti cat pot rezista la stres.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce probleme aveti voi dar mie pe My imi merge perfect! Si la chemarea marii si la spor natural. Eu nicioadata nu am avut probleme cu versiunea 2.x. Ca merge putin mai greu, dar in rest nimic!
 

DeletedUser3394

Guest
E vorba de lumea Alfa. De cand s-a trecut la 2.0 au aparut mai multe erori, la care nu se simte ca s-ar incerca remedierea.
 
Sus