Vrăji pe atac

Mr.LC

Membru Nou
Nu înțeleg de ce nu pot da o vrajă pe un atac care îmi vine. Cred că cel care atacă lansează atacul și dă vraja din fereastra din care lansează atacul.
Mi se pare absurd ca eu să nu pot da nicio vrajă dacă el lansează atacul cu vraja.
Ar trebui să se poată da o vrajă pe atac per jucător, nu doar un jucător sa poată da o vrajă.
 

Mr.LC

Membru Nou
Când voi mai fi atacat voi face o poză, până atunci ofer o descriere.
Faza e că, primesc atacuri constante de la un jucător care e cu mine pe insulă, uneori sunt doar terestre, alteori navă, problema e că atunci când îmi dă un atac eu nu pot folosi nicio vrală pe atacul lui. Cred că dă atacul cu cu vraja pe el din meniul de lansare al atacului, chiar daca eu intru imediat dupa alarmă sau după câteva minute de la lansare apare mesajul ală că doar o vrajă se poate folosi pe atac și cum el a dat deja vraja când a lansat atacul eu nu mai pot folosi nici înțelepciune nici nimic. Nu mi se pare normal așa ceva
 

Axel74

Membru activ
@Mr.LC pe ce server joci?
Daca a folosit o vraja pe atac trebuie sa faci ce a scris stupefy mai sus, ii dai purificare ca sa ii scoti vraja lui si dupa o dai pe a ta. NU poti folosi vraji pe atacurile care au deja o vraja.
Este posibil ca dupa ce ii dai purificare sa mai dea imediat o alta vraja daca sta cu click-ul in meniu
 

Mr.LC

Membru Nou
@Mr.LC pe ce server joci?
Daca a folosit o vraja pe atac trebuie sa faci ce a scris stupefy mai sus, ii dai purificare ca sa ii scoti vraja lui si dupa o dai pe a ta. NU poti folosi vraji pe atacurile care au deja o vraja.
Este posibil ca dupa ce ii dai purificare sa mai dea imediat o alta vraja daca sta cu click-ul in meniu
r85: Carfi
E o variantă și asta dar nu i prea ok, el da o vrajă, eu sunt nevoit să dau 2. Ar trebui făcut ca fiecare jucător să aibă posibilitatea de a da o vrajă pe un atac
 

Gymus

Membru activ
r85: Carfi
E o variantă și asta dar nu i prea ok, el da o vrajă, eu sunt nevoit să dau 2. Ar trebui făcut ca fiecare jucător să aibă posibilitatea de a da o vrajă pe un atac
Fara suparare , dar schimba jocul... asta e una dintre cele mai mici probleme pe care le poti intalni pe grepolis.
 

twistdark1

Stie Tot
@Mr.LC pe ce server joci?
Daca a folosit o vraja pe atac trebuie sa faci ce a scris stupefy mai sus, ii dai purificare ca sa ii scoti vraja lui si dupa o dai pe a ta. NU poti folosi vraji pe atacurile care au deja o vraja.
Este posibil ca dupa ce ii dai purificare sa mai dea imediat o alta vraja daca sta cu click-ul in meniu

... e pe insula cu mine bre
 
Sus