vizualizarea atacurilor

  • Autor subiect DeletedUser1888
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1888

Guest
buna,
am sa incep aceasta propunere cu un exemplu:
eu am sa spunem 30 de orase..si intr-o zi vreau sa atac in foarte multe parti pentru pucte de cultura..am gasit 20 de tinte..si atac asa:
cu orasele 1 , 14, 26 atac orasu X
cu orasele 5 , 12, 19 atac orasu Y
cu orasele 6 , 16, 13 atac orasu W
cu orasele 1 , 12, 13 - ce armata a mai ramas din ele atac orasu Q
.......................
.......................
.......................
etc..
Ne este foarte greu de retinut si de scris deoarece este foarte complicat ca te incurci..ai nevoie de foarte mult timp... sa gasesti orasele de pe care ataci ,sa vezi orasul pe care il ataci, sa vezi cu ce trupele il ataci...asa eu propun cand deschid pagina sa vad un oras care nu ii a meu de imi zice puctele orasului, jucatorul, alianta mai jos sa scrie atacurile in desfasurare pe el, timpu si trupele...asa ar fi foarte usor de administrat niste atacuri si ar usura mult jocu:)
 

DeletedUser

Guest
buna,
am sa incep aceasta propunere cu un exemplu:
eu am sa spunem 30 de orase..si intr-o zi vreau sa atac in foarte multe parti pentru pucte de cultura..am gasit 20 de tinte..si atac asa:
cu orasele 1 , 14, 26 atac orasu X
cu orasele 5 , 12, 19 atac orasu Y
cu orasele 6 , 16, 13 atac orasu W
cu orasele 1 , 12, 13 - ce armata a mai ramas din ele atac orasu Q
.......................
.......................
.......................
etc..
Ne este foarte greu de retinut si de scris deoarece este foarte complicat ca te incurci..ai nevoie de foarte mult timp... sa gasesti orasele de pe care ataci ,sa vezi orasul pe care il ataci, sa vezi cu ce trupele il ataci...asa eu propun cand deschid pagina sa vad un oras care nu ii a meu de imi zice puctele orasului, jucatorul, alianta mai jos sa scrie atacurile in desfasurare pe el, timpu si trupele...asa ar fi foarte usor de administrat niste atacuri si ar usura mult jocu:)
asta se intampla daca ai administrator , vezi cele mai recente atacuri ( nu e chiar ce zici tu .. dar asemanator ) ..

Sunt PRO ( pe beta am un cont de 34 orase parca si am trimis odata din greseala 3 nave de colonizare pe un singur oras ( fantoma ) ..
Pro .
 

DeletedUser3352

Guest
asta se intampla daca ai administrator , vezi cele mai recente atacuri ( nu e chiar ce zici tu .. dar asemanator ) ..

Sunt PRO ( pe beta am un cont de 34 orase parca si am trimis odata din greseala 3 nave de colonizare pe un singur oras ( fantoma ) ..
Pro .
pai daca se poate cu administrator atunci la ce esti PRO?
 

DeletedUser1888

Guest
administratorul iti arata ultimile rapoarte pe acel oras.. dar nu iti arata ce atacuri ai in desfasurare pe acel oras..
 

DeletedUser3352

Guest
buna,
am sa incep aceasta propunere cu un exemplu:
eu am sa spunem 30 de orase..si intr-o zi vreau sa atac in foarte multe parti pentru pucte de cultura..am gasit 20 de tinte..si atac asa:
cu orasele 1 , 14, 26 atac orasu X
cu orasele 5 , 12, 19 atac orasu Y
cu orasele 6 , 16, 13 atac orasu W
cu orasele 1 , 12, 13 - ce armata a mai ramas din ele atac orasu Q
.......................
.......................
.......................
etc..
Ne este foarte greu de retinut si de scris deoarece este foarte complicat ca te incurci..ai nevoie de foarte mult timp... sa gasesti orasele de pe care ataci ,sa vezi orasul pe care il ataci, sa vezi cu ce trupele il ataci...asa eu propun cand deschid pagina sa vad un oras care nu ii a meu de imi zice puctele orasului, jucatorul, alianta mai jos sa scrie atacurile in desfasurare pe el, timpu si trupele...asa ar fi foarte usor de administrat niste atacuri si ar usura mult jocu:)
Asa cum a spus si colegul exista dministratorul care te ajuta la gestionarea atacuriulor

Este foarte adevarat ca necesita ceva banuti
 

DeletedUser1888

Guest
administratorul iti arata ultimile rapoarte pe acel oras.. dar nu iti arata ce atacuri ai in desfasurare pe acel oras..

cum am zis..administratorul nu iti arata atacurile care le ai pe un oras anume in acel moment..administratorul iti arata ce rapoarte ai avut pe acel oras ca sa nu le mai cauti in sectiunea RAPOARTE!

ii ceva total diferit din a vedea ultimu raport si a vedea cu ce il atac in secunda asta..
 

DeletedUser3352

Guest
administratorul iti arata ultimile rapoarte pe acel oras.. dar nu iti arata ce atacuri ai in desfasurare pe acel oras..
GRESIT

Daca nu cunosti nu comenta

"Centralizatorul de comenzi prezintă toate activităţile curente din imperiu. Acesta vă poate prezenta un rezumat al modului în care v-au fost executate comenzile. Tot aici puteţi să anulaţi comenzile greşite, dacă trupele nu au ajuns deja prea departe."

Cu ajutorul centralizatorului de comenzi oferit de administrator poti vizualiza atacurile asupra unui oras si pori sincroniza acele atacuri
 

DeletedUser3352

Guest
cum am zis..administratorul nu iti arata atacurile care le ai pe un oras anume in acel moment..administratorul iti arata ce rapoarte ai avut pe acel oras ca sa nu le mai cauti in sectiunea RAPOARTE!

ii ceva total diferit din a vedea ultimu raport si a vedea cu ce il atac in secunda asta..
Te rog eu sa te abti decat sa vorbesti prostii

Nu cunosti ce poate face un administrator
 

DeletedUser1888

Guest
aici trb sa recunosc ca am gresit si mersi ca mi-ai spus..scz dar cand miam activat eu ultima data administratorul nu avea aceasta chestie cu atacuri si anularea lor...scz ca team contrazis..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1888

Guest
totusi ar fi fain ca aceasta sa se implementeze si pt cei care nu folosesc administratorul dar intr-o versiune mai slaba..in loc sa ti-o arate intr-o pagina toate atacurile, cand apesi pe un oras care il ataci sa iti arate atacurile si trupele dar numai pt acel oras:)..nu ar fi foarte complex
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus