Vizualizarea atacurilor pe alianta

  • Autor subiect Nebuchadnezzar II
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Cred ca ar fi foarte util sa putem vedea toate atacurile care vin pe fiecare alianta.Ne va usura munca de a mai trimite roapoarte de convingere, sa nu mai zic ca pana imi demonstreaza mie colegu ca e atacat pierde jumate din sate.
Rog sa se implementeze si aceasta posibilitate.
Nu vad dezavantajele.

Astept propuneri.
 

DeletedUser304

Guest
Cred ca ar fi foarte util sa putem vedea toate atacurile care vin pe fiecare alianta.Ne va usura munca de a mai trimite roapoarte de convingere, sa nu mai zic ca pana imi demonstreaza mie colegu ca e atacat pierde jumate din sate.
Rog sa se implementeze si aceasta posibilitate.
Nu vad dezavantajele.

Astept propuneri.

Contra.
Aceasta optiune este posibilă pe un alt joc şi nu mi se pare utila. Fiecare trebuie să aibă grijă de polisul său,iar pentru a dovedi că este atacat există rapoarte
 

DeletedUser

Guest
Probabil unii ar zice ca ar fi folositor deoarece daca jucatorul nu e online s-ar putea da sprijin ... nu e chiar asa :
1. spionii din alte triburi vor face statistici serioase
2. lumea va vedea atacurile si nu mai stie pe ce sate sa trimita sprijin
3. se strica tot elementul surpriza
4. nu s-ar mai cuceri in veci un sat de la un trib activ

Presupanand ca s-ar implementa , atunci ar fi corect sa se vada si ce sate primesc sprijin si atunci problema cu spionii devine si mai grava. :eek:
 

DeletedUser

Guest
mda

Contra.
Aceasta optiune este posibilă pe un alt joc şi nu mi se pare utila. Fiecare trebuie să aibă grijă de polisul său,iar pentru a dovedi că este atacat există rapoarte

mda ce sa zic.esti destept tare.intradevar este folosita in alte jocuri si cu siguranta sunt mai multi care joaca acele jocuri unde iti da posibilitatea sa nu stai toata ziua cu mouse-ul in mana sa dai clik-uri.
m-am lamurit cu jocul asta unde nu poti sa inaintezi un raport sau un mesaj.
interesant ca aveti tupeu sa comentati.
 

DeletedUser

Guest
contra

E mai bine cum e acuma deoarece cand ataci nu se pot apara foarte bine
 

DeletedUser

Guest
mda

Probabil unii ar zice ca ar fi folositor deoarece daca jucatorul nu e online s-ar putea da sprijin ... nu e chiar asa :
1. spionii din alte triburi vor face statistici serioase
2. lumea va vedea atacurile si nu mai stie pe ce sate sa trimita sprijin
3. se strica tot elementul surpriza
4. nu s-ar mai cuceri in veci un sat de la un trib activ

Presupanand ca s-ar implementa , atunci ar fi corect sa se vada si ce sate primesc sprijin si atunci problema cu spionii devine si mai grava. :eek:

nu inteleg ce treaba a eu cu spionii?
cine nu stie sa conduca o alianta atunci nu ar trebui sa aiba una.
normal ca cei cu 2000 de membri au spioni pt ca este imposibil sa ii cunoasca pe toti.eu cu 20 de membri e mai greu.

e o prostie sa nu se implementeze un element atat de important pentru ideea stupida ca vor fi spioni:)).
interesant ca eu am ajuns la 200 de sate din care cel putin 100 cucerite de la o alianta activa si bine organizata cu tot cu atacurile pe alianta.
exista fake si multe altele.
e praf jocul clar.
 

DeletedUser

Guest
nu inteleg ce treaba a eu cu spionii?
cine nu stie sa conduca o alianta atunci nu ar trebui sa aiba una.
normal ca cei cu 2000 de membri au spioni pt ca este imposibil sa ii cunoasca pe toti.eu cu 20 de membri e mai greu.

e o prostie sa nu se implementeze un element atat de important pentru ideea stupida ca vor fi spioni:)).
interesant ca eu am ajuns la 200 de sate din care cel putin 100 cucerite de la o alianta activa si bine organizata cu tot cu atacurile pe alianta.
exista fake si multe altele.
e praf jocul clar.

Daca jocul este praf de ce il mai joci ?:confused:

Raman totusi la ideea ca din cauza spionilor in aliante si a faptului ca se strica elementul surpriza nu ar trebui implementata. Avand in vedere ca s-a propus si pe Triburile.ro de cateva ori si s-a refuzat ati putea cauta si acolo alte argumente pentru care nu ar trebui implementata.
 

DeletedUser304

Guest
mda ce sa zic.esti destept tare.intradevar este folosita in alte jocuri si cu siguranta sunt mai multi care joaca acele jocuri unde iti da posibilitatea sa nu stai toata ziua cu mouse-ul in mana sa dai clik-uri.
m-am lamurit cu jocul asta unde nu poti sa inaintezi un raport sau un mesaj.
interesant ca aveti tupeu sa comentati.

În primul rând mi-am exprimat părerea despre această propunere, dacă am greşit postând scuză-mă dar mi se pare o idee foarte proastă .
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca daca vrei neaparat sa joci travian joci travian, nu are sens sa amesteci jocurile ;)
 

DeletedUser

Guest
nu inteleg ce treaba a eu cu spionii?
cine nu stie sa conduca o alianta atunci nu ar trebui sa aiba una.
normal ca cei cu 2000 de membri au spioni pt ca este imposibil sa ii cunoasca pe toti.eu cu 20 de membri e mai greu.

e o prostie sa nu se implementeze un element atat de important pentru ideea stupida ca vor fi spioni:)).
interesant ca eu am ajuns la 200 de sate din care cel putin 100 cucerite de la o alianta activa si bine organizata cu tot cu atacurile pe alianta.
exista fake si multe altele.
e praf jocul clar.
Nenea, daca ai ajuns sa ai 200 de sate intr-un joc cu optiunea asta de ce nu incerci fara ea sa vedem cum o duci... Asa e jocul asta.. nah..

Inteleg ca acu' ca sti ce e fake-ul si vi de pe un alt joc de razboi te crezi mare, crezi ca le sti pe toate... Ai vrea sa transformi intreg jocul intr-un "travian" dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa-ti acceptam tie aberatiile.. Ete.. Parerea noastra e ca ar fi prea usor sa jucam cu o asemenea optiune... Aia incepatori ce se baga intr-o alianta mamut ar fi si mai dezavantajati. Noi astia care mai stim ce inseamna fake-ul am avea o viata mult mai usoara... Nu vrem, nah... Ar fi de tot cacatul optiunea.. Asa ca mergi mataluta si pierdeti vremea in jocuri in care poti obtine 200 de sate fara prea mari eforturi si lasa-ne pe noi sa jucam d-astea unde creierul nu e un organ oarecum indispensabil capului.. Ok?

P.S. Serios acum: Ideea nu e atat de rea, insa argumentul tau e la fel de prost/bun ca cele ale lui Shadow... Fiindca tu nu vezi dezavantaje, asta nu inseamna ca nimeni nu le vede.
 

DeletedUser

Guest
P.S. Serios acum: Ideea nu e atat de rea, insa argumentul tau e la fel de prost/bun ca cele ale lui Shadow... Fiindca tu nu vezi dezavantaje, asta nu inseamna ca nimeni nu le vede.

Deci argumentele mele sunt bune sau proaste ca nu inteleg ideea ? :confused:
 

DeletedUser

Guest
Deci argumentele mele sunt bune sau proaste ca nu inteleg ideea ? :confused:

Sunt la fel de "valabile" ca argumentul lui. Am incercat sa ma leg mai mult de modul in care ti le-a respins decat de argumente in sine.. Oricum sunt multe argumente ce pot fi gasite si pro si contra.

Ahh.. Daca nu s-a inteles, personal sunt contra fiindca ar schimba dramatic jocul intr-o alianta. Cel mai important lipsa comunicarii nu ar mai reprezenta un impediment asa mare. Prefer asa cum e.
 

DeletedUser

Guest
hmm

Nenea, daca ai ajuns sa ai 200 de sate intr-un joc cu optiunea asta de ce nu incerci fara ea sa vedem cum o duci... Asa e jocul asta.. nah..

Inteleg ca acu' ca sti ce e fake-ul si vi de pe un alt joc de razboi te crezi mare, crezi ca le sti pe toate... Ai vrea sa transformi intreg jocul intr-un "travian" dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa-ti acceptam tie aberatiile.. Ete.. Parerea noastra e ca ar fi prea usor sa jucam cu o asemenea optiune... Aia incepatori ce se baga intr-o alianta mamut ar fi si mai dezavantajati. Noi astia care mai stim ce inseamna fake-ul am avea o viata mult mai usoara... Nu vrem, nah... Ar fi de tot cacatul optiunea.. Asa ca mergi mataluta si pierdeti vremea in jocuri in care poti obtine 200 de sate fara prea mari eforturi si lasa-ne pe noi sa jucam d-astea unde creierul nu e un organ oarecum indispensabil capului.. Ok?

P.S. Serios acum: Ideea nu e atat de rea, insa argumentul tau e la fel de prost/bun ca cele ale lui Shadow... Fiindca tu nu vezi dezavantaje, asta nu inseamna ca nimeni nu le vede.


Travian? traiasca kingsage.In fine, nu sunt deloc impresionat de felul in care stii sa folosesti cuvintele care le-ai invatat in clasele primare.Probabil este o idee destul de proasta cea cu atacurile pe alianta,interesant este ca nu a comentat nimeni cand am zis ca in jocul asta nu poti sa trimiti un raport sau un mesaj mai departe.
Ma chinui cu print screen, dar ce sa zic poate o fi si asta vreun element surpriza din partea voastra:)).Sau faptul ca nu poti vedea cine ti-a citit mesaju global si cine nu,si multe altele.Sunt sigur ca un joc este in continua imbunatatire dar atunci cand s-a decis sa fie pus in functiune trebuie sa aiba elementele care sunt cu adevarat importante.
 

DeletedUser

Guest
Pro

Dupa cate vad sunt multi care habar nu au de ce se infiinteaza aceste jocuri. Nu vreau sa jignesc pe nimeni doar vreau sa zic de ce sunt PRO propunerii.
Cineva dintre voi (nu i-am retinut numele) spunea ca fiecare tre sa aib grija de Polisul lui singur.
In cazul asta de ce se mai infiinteaza alianta cand treaba ti-o faci oricum singur ?
Ai posibilitatea de a ataca sau intari apararea colegului daca vezi ca este atacat. Ca sa poti face un razboi cu o alianta tre sa stii care alianta te ataca. Sa iti poti ajuta colegul din alianta in timp util. Acesta este un joc de echipa (daca te ataca 10 jucatori dintr-o alianta pe un oras va garantez eu ca nu ve-ti face fata singurei) si veti tzipa dupa ajutor la colegi.
Dar cum nu poti vedea cine e on si cine nu va trebui sa stai cu ochii pe forum sa vezi cand iti raspunde careva.
In plus colegii din alianta ar trebui sa fie reprezentati printr-o anumita culoare pe harta sa fie usor vizibil. Eu unul zic ca mai sunt multe lucruri de facut la acest joc pt a deveni intr-adevar atractiv.
O zi buna tuturor !
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt de acord să se vadă atacurile pe alianță.

Să spunem că cineva își dă seama cam în ce perioadă ești activ, și te atacă atunci când nu ești, și îți distruge armata. Dar colegii tăi de alianță probabil au un alt orar de joc decât al tău, ceea ce înseamnă că ar putea fi activi, și să-ți trimită sprijin, dacă văd atacuri pe tine, și fără să le ceri (nici nu ai cum, pentru că ești la film/la restaurant/în parc/la școală/la serviciu).

Văd spionii că ești atacat? Și ce dacă? Nu cred că e mai bine acum când nu știi decât tu dacă ești atacat, și doar dacă ești intrat în joc, altfel pot să fie câteva ore până afli tu că ești atacat, iar până mai află și colegii de alianță pot să mai treacă alte câteva ore, în care tu tot poți fi atacat pentru farming, pentru că nu mai ai armată, și nici resurse prea multe să te refaci nu ai...

În schimb, dacă văd colegii de alianță când ești atacat, îți trimit sprijin, armata atacatoare se întoarce "pe scut" și nu "cu scut", și tu rămâi și cu resurse și cu armată.
 

DeletedUser

Guest
Contra !

@ The Odor , este foarte corect ce ai spus tu acolo. Din punct de vedere al apararii optiunea este perfecta.
Dar ... daca vrei sa ataci ? Cand trupele tale vor ajunge satul va fi blindat , vei pierde toate trupele. Asa va fi la fiecare . Atunci ce facem ? Stam cu satele blindate si atacam satele de tarani ? :eek:
 

DeletedUser

Guest
da

@ The Odor , este foarte corect ce ai spus tu acolo. Din punct de vedere al apararii optiunea este perfecta.
Dar ... daca vrei sa ataci ? Cand trupele tale vor ajunge satul va fi blindat , vei pierde toate trupele. Asa va fi la fiecare . Atunci ce facem ? Stam cu satele blindate si atacam satele de tarani ? :eek:



Nu este chiar asa cum spui tu.atacat poti sa fii si tu in timp ce sprijini pe altul, deci nu iti vei permite sa iti trimiti toata armata pe front pt a blinda jucatorul respectiv, si sa nu mai vb ca vor fi destui de sprijinit.
Cred ca este mai frumos cand te straduiesti sa castigi din greu cate o bucatica din teritoriul inamic, decat sa cuceresti sate fara sa le mai stii numarul.Inactivi vor fi mai multi decat activi, deci si asa vom avea un plus de sate care le cuceresti fara nici o satisfactie.

multumesc celor care mi-au sustinut propunerea.
 

DeletedUser

Guest
eu sincer sunt pro acestei idei deoarece ar face bine si kings age da e ok cu chestia asta dar pe kingsa age sa nu imi zici u "Nebuchadnezzar II" ca nu dadeai atacuri la secunda si fakeuri cu tonele si dinastea ca nu te cred .... si aici nu poti da la secunda ceea ce e ok akolo nu trebuia sa stai 12 ore sa cuceresti un sat ill atacai intruna pana ii scadea moralu si trimiteai contele aici tre sa stai 12 ore si

eu sustin ca aceasta idee este foarte buna in sensul ca persoanele care joaca acest joc sunt si persoane care mai si muncesc nui cazul meu k eu la momentul actual sunt trantor stau akas dar acele persoane pot primi ajutor de la cei ca mine ... si daca sunt in alianta cu mine nu vad de ce nu ias ajuta dar daca nu stiu nu pot face nimic .... asta ajuta aliantele si ar tine membrii mai mult timp pe joc pentru ca nu sar mai pierde asa repede satele in sensul ca pana vii tu de unde esti plecat au trecut 6 ore sau nush cat si nu mai ai dreptul sa ripostezi ca nu mai are rost .
 
Sus