Vizualizare trupe invinse

DeletedUser

Guest
Salutare. Sciu pentru prima data pe forum si as avea o propunere care cred ca ar mai face dreptate pentru toti jucatorii
Ati vazut cu totii ca dupa un atac , al vostru sau al unui adversar de al vostru, sunt prezentatea pierderile de trupe ale celui invins sau al celui care invinge. Cred ca ar fi mai corect ca cel care ataca cat si cel atacat , la sfarsit de lupta, sa vada doar pierderile pe care EL le-a inregistrat.
Cred ca ar trebui pastrata confidentialitatea asupra trupelor pe care le detinem. In cazul meu, am fost atacat de un alt jucator de doua ori consecutiv fiindca, cred eu, in raport i s-a arata cate trupe am pierdut. Stiind ca daca ma ataca a doua oara nu voi mai opune rezistenta.
Eu cred ca daca in rapoarte le de dupa lupta sunt prezentate pierderile adversarului ,PLATA SPIONULUI nu are nici un rost. aS putea ataca un oras la intamplare cu 3 soldati si as vedea ce trupe are cel pe care l-am atacat.

Ce credeti?
 

DeletedUser

Guest
Ca te inseli.

Daca atacatorul pierde batalia, deci isi pierde toate trupele, raportul nu ii va arata trupele tale :)

Daca el castiga batalia raportul ii arata ce trupe ai avut (oricum, in mod evident, nu le mai ai)

Ca aparator, fiindca actiunea se petrece la tine in polis, indiferent de cine castiga raportul iti va arata trupele inamicului (si ar fi al naibii de greu altfel)
 

DeletedUser47

Guest
Te înşeli şi tu oarecum, dacă ai puţin timp liber poţi afla trupele apărătorului după ce ţi-a rupt toată armata într-un atac.
 

DeletedUser47

Guest
De văzut nu categoric, dar poţi afla ce trupe mai are în oraş şi câte i-ai omorât. Şi aici nu mă refer la spionaj.
 

DeletedUser

Guest
Cate i-ai omorat da, dar cate mai are? Cum afli asta fara spionaj? (inainte sau dupa atac)
 

DeletedUser47

Guest
După atac bine înţeles, te joci puţin cu simulatorul până ce rezultatul va fi echivalent cu numărul de trupe pe care i le-ai omorât.
 
Sus