Vizualizare jucatori blocati in alianta

DeletedUser

Guest
Buna seara,

In urma unui tichet depus pentru verificarea unor jucatori, am inteles ca, in momentul de fata, nu este posibila vizualizarea celor care au fost blocati/banati (ma refer la persoanele care au in cadrul aliantei minim drepturi de conducator).

Din experienta de pe Triburi pot spune ca o astfel de optiune este elementara, alternativa pentru verificare fiind - probabil - atacarea colegului care nu-ti raspunde la mesaje, sau care nu ia parte la un plan de atac postat pe forum, sau care nu acorda sprijin (in cazul in care se stie ca, in mod normal, jucatorul citeste forumul, iar non-actiunea sa apare ca iesita din comun).
Mi se pare putin cam radical sa dau zilnic un atac fiecarui jucator din alianta, doar pentru a vedea daca cineva a fost blocat. Plus ca nu cred ca ai mei colegi ar aprecia vizitele mele de curtoazie. :D

Pro si contra, dar argumentat, va rog.
 

DeletedUser

Guest
Desigur că este util ca cei din conducere să poată vedea cine este banat ( acel consacrat ico cu lăcățel) .
Nu am de unde știi în acest moment că cineva este banat și nu e okay. Eu îl văd galben...bănuiesc doar că este inactiv..îl mai țin în ally cu speranța că poate revine in game și abia după 7 zile când se face roșu, îl dau afară.Ori,dacă este banat..vorbesc cu el, văd care-i treaba..motivul banării și dacă este banat definitiv, îl dau afară imediat. Acum..în situația actuală..cu limită de membri, orice loc în ally este prețios iar faptul că trebuie să aștept 7 zile să văd că respectivul se face roșu și mai apoi să îl concediez, este un handicap..îmi ține un loc în ally ocupat, de pomană, în tot acest răstimp. Asta în cazul banului definitiv și irevocabil .
 
Sus