Versiunea de joc 2.257

Stil

Community Manager
Changelog 2.257

Dragi jucători,
Vă aducem la cunoștință că în data de 16 februarie se va face actualizarea jocului la versiunea 2.257, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Funcții și modificări noi


  • Am schimbat modul în care sunt afișate numerele mari în joc în anumite zone ale interfeței de utilizare. Când un număr nu poate încadra în interiorul imaginii unității, acesta va fi convertit într-un „număr inteligent”, ceea ce înseamnă că puteți vedea dintr-o privire numerele unității mai ușor, chiar dacă suma este prea mare pentru a fi afișată.
    • Numărul complet va fi disponibil și în tooltip, ceea ce înseamnă că puteți vedea numărul complet acolo unde anterior nu era vizibil.
    • Acest lucru se va întâmpla numai în zonele interfeței de utilizare în care numărul este prea mare pentru a se potrivi. În caz contrar, numărul rămâne același.
      [* Un exemplu de număr inteligent ar fi 18.010, care ar fi convertit în 18k, iar tooltip-ul va afișa valoarea completă.
    • Câteva exemple unde se va aplica această modificare:
      • Prezentare generală a trupei
      • Rapoarte de luptă
      • Rapoarte live
SmartNumbers2.257.png
  • În lupta continuă împotriva atacurilor spam, am adăugat o altă caracteristică care ar trebui să ajute la îmbunătățirea vieții oamenilor. În această actualizare, am adăugat capacitatea browserului și a mobilului de a întârzia modul în care primiți notificări de atac cu până la zece minute.
    • La prima vedere, acest lucru ar putea părea ciudat, dar are scopul de a permite jucătorilor să nu primească notificări de atac de la atacuri care nu vor ajunge niciodată.
    • În prezent, jucătorii pot trimite și anula un atac în mod repetat pentru a împinge ținta pentru a-și dezactiva complet notificările. Cu această modificare, poți alege să fii notificat doar de jucătorii care te atacă efectiv și nu de cei care încearcă să te enerveze.
    • Această nouă setare poate fi găsită în secțiunea Notificare push din setările aplicației și a browserului.
DelayNotice2.257.png


Bugfixes


[*] Am remediat unele erori de text din rapoartele care includ Olimpul
[*] Vrăjile folosite pe intoarcerea comenzilor nu vor mai avea ca rezultat trimiterea unui raport către atacator și apărător, pentru a elimina confuzia cauzată de aceste rapoarte.
[*] Am remediat o eroare de text la trimiterea atacurilor către satul de țărani, unde era afișat un mesaj despre nave, în loc să estimeze timpul de călătorie. De asemenea, am remediat o eroare în care se afișa un timp de călătorie chiar înainte de a selecta unitățile.
[*] Când începeți pentru prima dată un Festival al orașului din Prezentare generală a culturii, ora afișată va fi de tip ore și minute și nu va afișa o expresie de timp UNIX.
[/LIST]


* Găsit în versiune beta, nu a apărut pe lumi live.


gpcl-line.png


Nu uitați să lăsați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI.

Echipa Grepolis

footer.png
 
Sus