Versiunea 2.141

Stil

Community Manager
Versiunea 2.141


Dragi jucători,


Vă aducem la cunoștință că în data de 28 Iunie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.141, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • Cu această versiune ne-am concentrat foarte mult pe îmbunătățirile pentru jucătorii noi și cei existenți. În primul rând, am vrut să facem colonizarea mai ușoară pentru jucătorii noi. Prin urmare, am pregătit mutarea cercetării pentru navele de colonizare la un nivel mai mic al academiei și am ajustat ecranul de colonizare pentru a oferi mai multe informații.
  • În plus, am adăugat mai multe funcționalități pe harta strategică, adăugând prăştiaşi ca o potențială recompensă la misiunile de pe insulă și am ajustat iconițele pentru misiunile insulei din privirea de ansamblu a orașului, pentru a oferi mai multe informații clare.
    .
Caracteristici noi și Modificări


  • Colonizările se fac mult mai ușor și sunt mai intuitive pentru jucătorii noi.
    • o Ecranul de colonizare a fost refăcut complet cu un design diferit, pentru a oferi informații mai utile, în special pentru noii jucători:
      • Cerințele pentru colonizare sunt enumerate, în cazul în care nu sunt încă îndeplinite.
      • Ecranul oferă informații suplimentare despre insulă (de exemplu, despre satele disponibile), precum și clădirile predefinite din orașul pe care urmează să îl găsiți.
    • În plus, s-au făcut pregătiri pentru activarea următoarelor modificări, care sunt disponibile în prezent și sunt testate pe noua lume beta Sandbox 7:
      • Cercetarea " Navă de colonizare" a fost mutată de la nivelul 22 la nivel 13 al academiei.
      • Nivelul necesar al portului pentru navele de colonii a fost redus la nivelul 10 în loc de nivelul 20.
      • Misiunile tutoriale și recompensele lor au fost ajustate în funcție de aceste modificări. Acest lucru ar trebui să permită jucătorilor noi să construiască o navă de colonizare la scurt timp după ce au primit respectiva misiune.
  • Punctele orașului din harta strategică oferă acum aceeași funcționalitate ca și orașele de pe insulă.
    • Un clic pe orice oraș din harta strategică deschide meniul contextual pentru orașul respectiv.
    • Punctele se maresc, atunci cand mouse-ul este deasupra lor, oferind un feedback indifferent de orașul selectat din săgeți.
  • Recompensele pentru misiune de pe insulă “Satul deznădăjduit” au fost ajustate.
    • Întărirea Prăștiașilor înlocuiește Atac îmbunătăţit (rar / epic) pentru opțiunea agresivă a acestei misiuni
    • Comunitatea a cerut ca un efect asupra prăștiașilor să fie adăugat la misiunile de pe insulă și cu drag resepectăm această dorință.
  • Iconițele care indică misiunile de pe insula, din lista orașelor, nu mai afișează căutarile bazate pe timpul misiunii. Textele au fost ajustate pentru a indica faptul că misiunea de pe insulă pentru acest oraș necesită încă o acțiune a jucătorului pentru a fi terminată.
  • Efectele negative declanșate de misiunile de pe insulă pot fi acum revizuite din jurnalul de căutare (mouseover pe butonul de alegere).
Erori rezolvate


  • Senatul - a fost eliminată o eroare care ar putea împiedica demolarea anumitor clădiri dacă in paralel era o cerinţă de modernizare a aceleiași clădiri.
Informații importante pentru procesul de actualizare


  • Odată cu actualizarea la versiunea 2.141, toți jucătorii vor fi deconectați și vor trebui să efectueze o autentificare manuală după aceea. Acest lucru este necesar ca urmare a trecerii la o metodă de criptare mult mai sigură de stocare a datelor, lucru pentru care actualizarea va fi declanșată cu următoarea conectare.


Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI



Echipa Grepolis Romania
 
Ultima editare:
Sus