Versiunea 2.115

Stil

Community Manager
Versiunea 2.115


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 29 Iunie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.115, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


Cu această versiune am finalizat punerea în aplicare a noului sistem de Medalii "Scorul Grepolis" și am adăugat o mulțime de medalii noi în joc. Puteți citi mai multe informații despre noua caracteristică Scorul Grepolis, pe pagina noastră de wiki.
În plus, am finisat, pentru a avea mai multă logică, săgețile galbene ale tutorialului și ale logului de misiuni.

Noul sistem de Medalii "Scorul Grepolis"


  • Am finalizat implementarea noului sistem de Medalii "Scorul Grepolis" și am adăugat o mulțime de noi medalii în joc.

    Grepolisscore.png
  • Toate medaliile vechi obținute vor fi luate în considerare la calcularea Scorului Grepolis.
  • Am implementat 86 de noi medalii până acum, dar multe altele sunt în lucru.
  • Toate medaliile noi vă vor oferi noi provocări ce trebuiesc duse la bun sfârșit.
    • Medaliile noi vă vor oferi provocări, pe care le puteți completa acum. Acest lucru înseamnă că nu vor fi acordate în mod automat, chiar dacă, în trecut ați atins obiectivele stabilite.
    • Doar medaliile noi care sunt conectate la eroii dvs. vor fi acordate în mod automaat, altfel, nu veți avea șansa de a le câștiga.
  • După faza de testare de pe serverul beta, am schimbat modul în care medaliile zilnice vor fi luate în considerare pentru Scorul Grepolis. Câștigarea medaliilor zilnice este însoțită de mult efort și acest lucru ar trebui să fie creditat. Prin urmare, veți obține puncte pentru Scorul Grepolis, de fiecare dată când veți obține o nouă medalie zilnică.
  • Puteți găsi o descriere detaliată a noului sistem Scorul Grepolis, pe pagina noastră de wiki.



Caracteristici suplimentare noi și modificări


  • Misiunile afișate în browser sunt acum vizibile și în aplicație, și vice versa.
  • Misiunile din logul de misiuni sunt acum sortate. Misiunea cea mai veche este acum afișată în partea de sus.
  • De acum, setarea alianței "Show your fellow pact members in the profile", este setată "off", în mod implicit.
  • Pentru misiunile de construire, săgeata galbenă va fi ascunsă atâta timp cât timpul de construcție este mai mare de 5 minute.
  • Atunci când se ridică nivelul eroilor, monedele necesare eroului sunt completate acum în căsuța de intrare, în mod automat.

    hero_level_up.png
  • În ceea ce privește modificările noastre planificate pentru căutarea alianței, am schimbat aspectul profilului alianței într-un prim pas, pentru a fi gata pentru ca mai multe elemente să fie afișate acolo.


alliance_profile.png

Erori rezolvate


  • Când obțineți medaliile zilnice, data depinde acum de ora serverului și nu de fusul orar selectat.
  • La ștergerea tuturor emailurilor în masă, tabul se schimba la "mesaje". Problema a fost rezolvată.
  • Pentru misiunile de construcție, bara de progres afișa câteodată un progres greșit, atunci când dețineați mai mult de un oraș.
  • Herakles genereasă acum favoruri pentru dvs., după distrugerea unei cuceriri în curs.
  • Pictograma pentru satele agricole pe hartă se schimba atunci când se pretindeau resurse prin prezentarea generală premium și atunci când se solicitau unități.
  • Când doriți să începeți fondarea unui nou oraș , dar nu aveți nicio navă de colonizare adăugată comenzii, veți primi un mesaj automat roșu, în loc de noul mesaj de confirmare.
  • Pentru completarea misiunilor în care aveași de atacat un oraș, acum va trebui să atacați un oraș al unui jucător real sau orașe fantomă. Atacarea taberei de bandiți nu va mai funcționa.
  • Când aveați fereastra senatului deschisă și doreați modernizarea lui Christopholus, timpii de construcție nu erau actualizați în mod automat.



Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania
 
Sus