Versiunea 2.111

Stil

Community Manager
Versiunea 2.111


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 03 Mai, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.111, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • În această versiune, am finalizat implementarea unui nou eveniment ce va rula pe serverele noastre în curând. Acest eveniment va fi destul de diferit față de alte evenimente ale noastre, deoarece nu va conține nicio opțiune premium. Ne-ați cerut un astfel de eveniment non-premium, așa că, urmăriți serverele noastre beta și pregătiți-vă să îl testați.
  • În plus, față de noul eveniment am făcut unele ajustări și corecții la versiunea actuală. După modificările făcute in versiunea anterioara, legat de mesajele de sistem, cele roșii și cele verzi, dupa feedback-ul primit de la dvs. împreuna cu dezvoltatorii, am decis să facem unele modificări pe care le puteți vedea mai jos.
    • Mesajele de sistem dispar imediat ce treceți cu cursorul mouse-ului peste ele.
    • De asemenea, un clic în altă parte pe ecran, ascunde mesajul imediat.

Caracteristică nouă


  • Mesajele de sistem roșii/verzi vor dispărea imediat ce treceți cursorul de la mouse peste ele sau faceți clic în altă parte.
  • Următoarele medalii vor fi dezactivate odată cu această actualizare: "Agent dublu", "Ghinionist", "Mormânt sub ape". Aceste medalii vor rămâne în joc, dar nu le veți mai putea obține de acum înainte.
  • Am adăugat o iconiță la butonul "Negoţ" din satele de țărani, pentru cazurile în care starea de spirit a sătenilor este sub 80%. Iconița va explica de ce nu este posibil comerțul cu satul de țărani.



Probleme rezolvate

  • În prezentarea generală premium pentru unități, câmpurile de introducere nu erau eliminate după apăsarea butonului "recrutare".
  • Am fixat o problemă cauzată de efectul "Locuinţă luxoasă".
  • La misiunea pentru confirmarea adresei de email, am schimbat grafica mică pentru recompensa de aur, cu una mai mare.
  • Misiunile în care era necesară recrutarea unui anumit număr de unități, nu luau în calcul și unitățile care erau în afara orașului.





Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Sus