Versiunea 2.110

Stil

Community Manager
Versiunea 2.110


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 20 Aprilie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.110, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


Cu această versiune, vom lansa noua caracteristică pentru harta strategică. De acum încolo, veți putea căuta alianțe sau jucători și îi veți putea evidenția cu o anumită culoare pe harta strategică. Prin aceasta, veți avea o privire de ansamblu mai bună despre zona învecinată.

Mai mult, orașele atacate cu succes vor fi afișate cu puțin fum deasupra imaginii orașului pe hartă. Dacă începeți o revoltă ori o cucerire, veți sesiza afișat un foc.

Caracteristică nouă


  • Revoltele și cuceririle în curs de desfășurare sunt indicate grafic printr-un fum sau foc, deasupra imaginii orașului de pe hartă. Vom afișa aceste lucruri doar dacă sunteți cucerit sau începeți o revoltă sau o nouă cucerire în alt oraș. Cuceririle sau atacurile altor jucători nu vă sunt afișate.

    1.png
  • Fumul și focul deasupra imaginii orașului pe hartă, pot fi dezactivate din setări.

    2.png
  • Am schimbat modul de afișare al sistemului de mesaje. Astfel, vom avea: mesaje de confirmare verzi și roșii în partea de sus a ecranului, la mijloc, ce vor apărea câteva secunde pentru a confirma acțiunea dvs. (verde) sau pentru a vă informa că a apărut o eroare (roșu).

    3.png
  • Am extins descrierea efectului de protecție începători cu o informație suplimentară. Acum textul este: Nu poți fi atacat sau spionat de către alți jucători, și nici nu pot arunca puteri divine asupra ta.
  • Pe "Harta strategică" aveți acum posibilitatea de a evidenția, cu ușurință, alianțe și jucători prin setarea unei culori. Acest lucru vă va oferi o privire de ansamblu mai bună cu privire la părțile învecinate și poziția pe hartă a prietenilor sau a dușmanilor.


    4.png


Probleme rezolvate


  • Misiunile la care trebuia să îndepliniți doar una din multiplele condiții sunt acum afișate în lista de misiuni cu textul misiunii îndeplinite corespunzător.
  • Pentru câțiva jucători, Agora afișa un număr greșit de puncte de luptă. Unii jucători aveau chiar valori de -30 de puncte de luptă, pentru o scurtă perioadă de timp.
  • Această problemă a fost greu de reprodus, dar suntem încrezători că am găsit și remediat problema în această versiune. Oricum, dacă întâmpinați din nou aceste probleme, vă rugăm să ne dați de știre.
  • A fost eliminat un pixel alb, care era afișat deasupra imaginii Agorei în timpul nopții.
  • În privirea generală asupra comenzilor orașele fantomă nu erau afișate corect. În spatele numelui orașelor existau uneori afișate doar paranteze.
  • Dizolvarea unui pact nu schimba culoarea steagului pentru membrii. Jucătorii alianței erau afișați ca fiind încă membrii ai pactului. Acum, culoarea se schimbă.
  • Efectul "Locuinţă luxoasă".
  • Am fixat o problemă care era cauzată de efectul "Locuinţă luxoasă".
  • Am fixat unele probleme de rezervare ale orașelor fantomă în fereastra de informații oraș.





Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Sus