Versiunea 2.105

Stil

Community Manager
Versiunea 2.105


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 10 Februarie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.105, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


În această versiune am implementat noul Log al Misiunilor, care ar trebui să îmbunătățească modalitatea de căutare a misiunilor și să vă ofere o privire de ansamblu mai bună, cu privire la sarcinile disponibile. Vă rugăm să ne oferiți feedback-ul vostru cu privire la această versiune, astfel încât procesul de îmbunătățire să continue. În plus, am finalizat integrarea evenimentului următor.

Caracteristică nouă


  • Cu această actualizare am implementat Logul Misiunilor. Această nouă caracteristică ar trebui să îmbunătățească modalitatea de căutare și să vă ofere o privire de ansamblu mai bună, cu privire la sarcinile dvs. disponibile.

    1.png
    • În fereastra Logul Misiunilor vor fi afișate toate misiunile disponibile, într-o listă, pe partea stângă.
    • Misiunile noi sunt accepatte în mod automat, pentru a economisi niște clicuri, Trebuie doar să colectați recompensa, de fiecare dată când finalizați o misiune.
    • Conținutul misiunii selectate va fi afișat în partea dreaptă a ecranului Logul Misiunilor.
    • Am eliminat animația pentru finalizarea unei misiuni și, totodată, posibilitatea dea sări peste sistemul de misiuni pentru jucătorii experimentați.
      O nouă pictogramă pentru Logul Misiunilot în UI înlocuiește toate celelalte pictograme existente.

      2.png
  • Am crescut viteza de derulare pentru windows cu o bară de defilare.
  • Prezentarea generală premium a Satelor de Țărani se actualizează acum automat, imediat ce un sat este gata. Timpul în care un sat va fi gata, conține de acum și secundele.

    3.png
  • În plus față de noul Log al Misiunilor, am finalizat și integrarea evenimentului următor.

    4.jpg


Probleme rezolvate



  • Bara de progres pentru cultură în Agora era incompatibilă cu bara de progres din prezentarea premium a culturii.
  • Piață: Când se crea o ofertă și nu exista destulă capacitate disponibilă după aceea, butonul devenea dezactivat (gri). Din păcate, butonul rămânea dezactivat și după schimbarea orașului.
  • Piață: După închiderea ferestrei "Acceptare ofertă", celelalte taburi din piață erau în continuare dezactivate și nu se putea face clic pe ele.
  • Era posibilă închiderea ferestrei de Bun venit prin intermediul opțiunii "închide toate ferestrele".
  • În unele situații erau afișate eronat informațiile din rapoarte (ex. templul pierdea câteva nivele, lucru ce nu era corect).
  • Descrierea efectului "Reducerea producției de favoruri" era greșită și a fost schimbată.




Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Ultima editare:
Sus