Versiunea 2.104

Stil

Community Manager
Versiunea 2.104


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 27 Ianuarie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.104, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


În această versiune am lucrat la îmbunătățirea sistemului de puncte de bătălie ale orașului pe baza feedback-ului primit și a erorilor raportate. În afară de asta, am implementat "travel time simulator" pentru ecranele de atac și sprijin. Feedbackul dvs. este foarte important pentru noi, astfel încât, vom putea aduce îmbunătățiri potrivite pentru nevoile dvs.

Caracteristică nouă



  • Noul simulator de timp de călătorie este gata pentru voi. Îl puteți accesa din ecranul de atac și sprijin prin intermediul butonului mic de lângă butonul de atac/sprijin. În acest simulator puteți compara cu ușurință timpul de călătorie pentru toate unitățile posibile pentru o țintă selectată.


1.png

Probleme rezolvate


  • Câteodată, cucerirea satelor de țărani nu puteau avea loc, deoarece puterea unității necesară a jucătorului era scăzută sau un alt sat de țărani era cucerit între timp. Am creat un nou raport pentru acest caz, relatându-i jucătorului de ce lupta nu a avut loc și unitățile revin.

    2.png
  • Jucătorii care pierduseră toate orașele pe o lume, nu puteau accepta invitații în alianță, acum pot.
  • Atunci când erau mai mult de 999 noi mesaje, rapoarte sau postări noi pe forum, elementul de meniu corespunzător era suprapus peste număr. Am ajustat acest aspect și va afișa 999+, atunci când vor fi mai mult de 999 de intrări.

    3.png
  • Sala de Onoare. Unele alianțe cu premiul "Stăpânul Lumii " nu erau incluse în Sala de Onoare.

    4.png
  • Combinarea mai multor efecte negative ce afectau producția de resurse, a provocat o eroare de afișaj.

    5.PNG


    6.PNG
  • Pe lângă aceste aspecte, am fixat, de asemenea, mai multe erori care erau conectate la sistemul nostru de misiuni. De exemplu, jucătorii nu puteau completa anumite misiuni, săgețile de ajutor nu erau afișate la locurile potrivite, etc.





Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Ultima editare:
Sus