Versiunea 2.100

Stil

Community Manager
Versiunea 2.100


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 18 Noiembrie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.100, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


Lansarea versiunii 2.100 este un motiv suficient de bun pentru a sărbători. Prin urmare, o surpriză vă așteaptă în Agora. Festivalul Orașului va fi mai ieftin, iar timpul va fi mai redus. Dar asta nu este tot ... verifică Agora, acum!
Sărbătoarea va fi disponibilă doar 48 de ore.

În afară de această celebrare, am ajustat evenimentul de Crăciun și nu putem aștepta să nu-l împărtășim cu tine. Am rezolvat o serie de bug-uri și am făcut unele îmbunătățiri suplimentare.

Îmbunătățiri


  • De acum înainte, când un jucător întemeiază o alianță, primul sub-forum al alianței, va fi creat automat cu titlul "Consiliul" și tema" Bine ați venit ".
  • Până acum, elementele din inventar nu au fost sortate în niciun fel, plus de foarte multe ori, după ce se folosea un element, ceilalți erau amestecați. Prin urmare, am implementat sortarea conținutului din inventar. Cum functioneazã? Toate elementele au propriile lor nume unice în baza de date. Am folosit baza de date pentru a sorta în ordine alfabetică elemente. Deci, în fiecare versiune lingvistică se va vedea inventarul sortat în funcție de numele bazei de date. Dacă aveți mai multe elemente de un fel, ele vor fi clasificate în funcție de nivel. Și mai presus de toate, nu se amestecă după utilizarea lor.
  • Fereastra drop-down a orașului conține o pictogramă de informare precum există misiuni ale insulei disponibile pentru orașele enumerate. Pentru că nu a fost explicat nicăieri în joc, am adăugat un tooltip ce anunță "O nouă misiune a insulei este disponibilă" atunci când treceți peste pictogramă.
  • Rapoartele afișază acum punctele de luptă în noul stil.
  • Imaginile pentru recompensele "recrutare accelerată" și "construcție accelerată" au fost modificate pentru a fi în concordanță cu alte creșteri în joc.
  • O pictogramă pentru a redeschide bonusul de logare zilnică a fost adăugat la UI. Aceasta va fi vizibilă numai dacă poate fi acceptat premiul pentru ziua curentă.


Probleme rezolvate


  • Pictograma de la cercetarea Cuceririi nu era afișată în tutorialul Misiunii "Revendicările puterii".
  • Pictograma Întărirea Carelor de Luptă nu se mișca atunci când se ținea pointerul peste ea.
  • Informațiile atacului si imaginile din rapoartele pentru satele de țărani nu mai sunt deteriorate.
  • Bara de derulare nu mai dispare din fereastra inventarului extins, atunci când un element este utilizat sau șters.
  • Noua fereastră Agora arată săgețile pentru tutorial.




Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Sus