Versiune de joc 2.136

Stil

Community Manager
Versiunea 2.136



Dragi jucători,


Vă aducem la cunoștință că în data de 19 Aprilie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.136, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • După ce am primit feedback-ul dvs. de mare ajutor în ceea ce privește medaliile misiunilor insulei, am fost de acord, să facem unele dintre medalii necombinabile. În plus, am ajustat textele pentru misiunile insulei pentru a fi pregătite de schimbările de interfață pe care le-am planificat.
  • Mai mult decât atât, o schimbare tehnică în modul în care mesajele sunt șterse ar trebui să îmbunătățească performanța de joc, deoarece solicitările de ștergere sunt acum incluse.
  • Ca și cerere din partea comunităților, am implementat markeri pentru atacurile ce sosesc și pentru sprijin în lista drop-down a orașului. Desigur, am rezolvat și unele erori.
Caracteristici noi și Modificări

  • Anumite efecte devin necombinabile, astfel încât acestea nu mai pot fi active în același timp.
    • Când aveți deja o versiune epică a unui efect activ, nu puteți utiliza versiuni regulate și rare, pe partea de sus a acesteia. În schimb, veți primi un pop-up care vă informează despre cel mai puternic efect ca fiind deja activ.
    • Cu toate acestea, puteți activa efecte mai puternice (de exemplu, epic atunci când rar este deja activ). Cel inferior poate fi suprascris.
    • Această listă ar trebui să vă dea o privire de ansamblu rapidă a efectelor pentru care se aplică această metodă:
      • Construcție accelerată <Arhitecți Eficienți (rari) <Arhitecți eficienți (epici)
      • Recrutare accelerată <reducerea timpului de recrutare (rar) <reducerea timpului de recrutare (epic)
      • Atac îmbunătățit <Atac îmbunătățit (rar) <Atac îmbunătățit (epic)
      • Apărare îmbunătățită <Apărare îmbunătățită (rar) <apărare îmbunătățită (epic)
      • Producție favoare îmbunătățită <Producție favoare crescută (rar) <producție favoare crescută (epic)
      • Producția de lemn îmbunătățită <Creșterea producției de resurse (rar) <Creșterea producției de resurse (epic)
      • Simțuri < Sensuri divine
  • Textele pentru misiunile insulei au fost ajustate.
    • Pentru viitor, ne propunem să integrăm misiunile insulei într-un log de misiuni regulat. Aceasta este o parte a schimbărilor legte de misiunile insulei.
    • Pentru a se potrivi în aspectul mai mic al logului de misiuni a trebuit să scurtăm textele misiunilor un pic, dar a fost păstrată tonalitate lor generală și de conținut.
  • Markerii pentru mișcările de atacuri ce sosesc și de sprijin au fost adăugați la lista drop-down a orașului.
    • În urma cererilor din partea comunităților, am decis să dăm tuturor jucătorilor o experiență de joc mult mai convenabilă, și acum vor fi afișate simboluri mici lângă numele orașului.
    • Această prezentare generală este, de asemenea, disponibilă în versiunea aplicației (anterior, aceste pictograme erau disponibile numai când exista un administrator activ).
attacksupportmarker.png


  • Am schimbat modul în care se gestionau multiplele ștergeri ale notificărilor în joc.
    • Anterior: La ștergerea unui număr mare de notificări, în același timp, toate ștergerile erau manipulate ca cereri unice, ceea ce era o sarcină destul de mare pentru servere.
    • Acum, mai multe ștergeri, vor fi tratate ca una singură. Această modificare tehnică ar trebui să îmbunătățească performanța generală de joc.
Erori rezolvate


  • Alocarea culorilor - Am rezolvat mai multe cazuri posibile de culori ce nu erau atribuite în mod corect.
  • Academia - Când se încerca demolarea unei academii, se putea primi un mesaj de eroare din cauza unui calcul greșit de puncte de cercetare. Acum, este din nou posibil, ca Academia să fie demolată.
Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI



Echipa Grepolis Romania
 
Sus