Versiune de joc 2.131

Stil

Community Manager
Versiunea 2.131



Dragi jucători,


Vă aducem la cunoștință că în data de 08 Februarie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.131, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • În această versiune, am început punând bazele tehnice pentru unele modificări care vor fi aduse sistemului nostru de Misiuni ale Insulei. În cazul în care sunteți interesati de modificările viitoare, vă rugăm aruncati o privire la DevBlog-ul nostru unde designerii noștri de joc va arata o previzualizare.
  • În consecință, in aceasta versiune o caracteristică a comunității aduce un plus la Misiunile Insulei, afișând timpii de călătorie pentru atacuri asupra unor obiective ale Misiunile Insulei.
  • Mai mult, am ajustat utilizarea premiilor pentru evenimente recurente și am fixat unele erori.


Caracteristici noi și Modificări


  • Timpi de călătorie adăugat (Cerere din partea comunitatilor) la Misiunile Insulei
    • Atunci când se acceptă o Misiune a Insulei cu obiectivul de a ataca trupele inamice, timpii de călătorie sunt afișati în ecranul de pregătire a atacului.
    • Am văzut această caracteristică solicitata de ceva vreme și am constatat că acesta a funcționat bine în aplicația mobilă, așa că a fost vorba doar de timp pana la implementarea ei pentru browser.
IQ_traveltime.png
  • Ajustat titlurilor in Grepolisscore pentru medalile obtinute in evenimente recurente.
    • Unele dintre evenimentele Grepolis sunt recurente și vin cu propriul set de premii de fiecare dată când sunt in derulare. Anterior, aratau anul evenimentului, în scopul de a le face separabile.
    • Numele de atribuire pentru unele dintre aceste evenimente recurente au fost remodelate pentru a afișa luna și anul în care s-au obținut, în plus față de data exactă la care au fost câștigate.


Erori rezolvate


  • Conectare - S-a fixata o potențială problemă cu privire la înregistrările de jucători și autentificările ulterioare pe noi lumi.
  • Minunile Lumii - Minunile la nivelul 10 afișau descrierea lor în partea de jos, din nou, în loc de partea de sus a ferestrei - suprapunere grafica.
  • Grepolisscore - Unele premii pentru evenimente recurente erau afișate de două ori.
  • Agora - O eroare JavaScript ce putea apărea la închiderea rapida a ferestrei agora, după organizarea Jocurilor Olimpice, a fost stabilita.
  • Tabara Banditilor - Butonul din ecranul de atac, aparea intr-o pozitie gresita.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI



Echipa Grepolis Romania
 
Sus