Unitati: Catapulte

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare:

Cu catapultele pot distruge doar zidu sau si cladiri din polisu adversarului.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare:

Cu catapultele pot distruge doar zidu sau si cladiri din polisu adversarului.
http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Catapultă
Catapulta este o unitate care ataca de la distanţe mari, folosită la distrugerea zidurilor inamice. Deasemenea unităţile aflate în zona zidurilor vor fi distruse în timpul impactului. Dezavantajul acestora este că se mişcă foarte greu, dar cară o cantitate foarte mare de resurse.
 

DeletedUser

Guest
catapulte vs ziduri?

imi poate spune cineva care este algoritmul catapulte-ziduri. respectiv cate catapulte trebuiesc pt a darama un lev de zid. multumesc anticipat pt raspunsuri
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca exista un raspuns la intrebarea asta ... depinde si ce trupe are in polis.
 

DeletedUser47

Guest
Sincer catapultele sunt destul de puternice, asta ca să vă faceti o idee cu 3 catapulte am distrus 3 lvl la un zid. Oraşul atacat fiind gol să nu se înţeleagă altceva.
 

DeletedUser

Guest
mda! nu-mi ramane decat sa fac eu niste verificari ca sa vad ce si cum. vad ca apararea este pe linie 30. ma intreb cum se comporta in aparare catapultele si ma intreb daca pot distruge la randul lor catapultele adversarului. asta datorita faptului ca mi se pare absurd sa vina cineva cu 30 de catapulte si, in pofida faptului ca ai o gramada de treupe in oras, sa te trezesti cu 3-4 lev mai putin la zid asta in conditia in care ai zidul lev foarte mare. pt ca pe langa resurse mai cere si o groaza la de timp la constructie. ma gandesc totusi ca puterea zidului creste exponential cu lev, asa incat spre ex lev 20 de zid nu mai poate fi daramat de o catapulta ci de 5
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus