unitate noua

  • Autor subiect DeletedUser7794
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7794

Guest
Buna as avea si eu o propunere in ce priveste unitatile .
Ce-ar fi daca
am pune cinckuema, o nava mai mar ca triema dar lafel de rapida si greu de distrus astfel incat o cinckuema sa fie la fel de puternica ca trieme:):):):D
 

DeletedUser

Guest
Tu propui sa fie o trirema,doar cu valoarea atacului mai mare?....=]]

Din "=]]" iti dai seama ca sunt CONTRA fara discutie...
 

DeletedUser

Guest
propun limitarea numarului de schimbari de alianta ,ale unui jucator ...
dupa modelul Imperia
iesi o data ..ai dreptul de a reintra o singuta data!!
daca ai iesit si a doua oara....jucatorul sa nu mai poata intra in acea alianta !!!
s-ar rezolva multe probleme !!
 

DeletedUser

Guest
Jucatorul are dreptul sa fie in ce alianta doreste dupa parerea mea , si sa se intoarca de 10 ori la vechea alianta si s'o paraseasca de 20 de ori.Contra.
 

DeletedUser

Guest
limita de schimbari de alianta ii defavorizeaza pe cei care au alianta cu multe alte aliante satelit, si limiteaza posibilitatea de a verifica personal ce se intimpla acolo. dar daca se urmareste a se crea o competitie mai corecta, ar trebui sa se limiteze aceste schimbari de alianta, poate nu chiar o data, dar de citeva ori intr-un interval de timp. (citeva luni, poate)
 

DeletedUser

Guest
contra la prima propunere
contra la cea cu schimbarea de alianta.
1. faza cu multe academii .
2. faza cu spionii ( de ce nu :p ).. de ei ati uitat ?
3. este o prostie .. poate chiar cel care iese are probleme in alianta , nu ii convine ceva , altceva ..
 

DeletedUser

Guest
aceasta a fost implementata pe Imperia acum 2 ani
tot de INNO(am jucat acolo 2 ani pe IO 21)
si a dat rezultate.se cern jucatorii,adevaratii jucatori ...raman ..restul ...sa imi fie cu scuze...
 

DeletedUser

Guest
contra la prima propunere
contra la cea cu schimbarea de alianta.
1. faza cu multe academii .
2. faza cu spionii ( de ce nu :p ).. de ei ati uitat ?
3. este o prostie .. poate chiar cel care iese are probleme in alianta , nu ii convine ceva , altceva ..

Complet de acord !!!B-):D
 

DeletedUser

Guest
Complet de acord !!!B-):D

daca are probleme si nu ii convine ceva ...care e problema ,cred ca nu e compatibil cu ceilalti colegi ,pe anumite motive,si nu vad rostul reintoarcerii lui pentru a 3 a oara!!
sa isi gaseasca o alta "casa" sau pa...e un joc de grup in care trebuie sa te supui majoritatii sau deciziei celor care conduc
daca nu iti convine...treaba ta
dar nu e asta impedimentul...
ci fataiala notorie,si parsivismul
asta e deranjant
 

DeletedUser3728

Guest
aceasta a fost implementata pe Imperia acum 2 ani
tot de INNO(am jucat acolo 2 ani pe IO 21)
si a dat rezultate.se cern jucatorii,adevaratii jucatori ...raman ..restul ...sa imi fie cu scuze...

1) Imperia Online nu este un joc facut de Inno.
2) Daca ai fi adus mai multe despre unitate(nu 3 randuri) poate.... dar nu cred.Plus ca mai vin si punctele de cercetare in academie care sunt limitate.
 

DeletedUser3457

Guest
CONTRA LA AIA CU TRIREMA..vrei nava mai tare fa-ti Hidre,
Contra la aia cu limita de schimbari aliante,ce ar mai face spionii mei dupa aceea...ca e meseria lor.stau un timp la X alianta apoi se reintroc la y alianta si tot asa :))
 

DeletedUser

Guest
Scuze dar la propunere CONTRA! Si daca tot au spus atia CONTRA propun si inchiderea topicului! Scuze! Va multumesc!
 

DeletedUser7478

Guest
Buna as avea si eu o propunere in ce priveste unitatile .
Ce-ar fi daca
am pune cinckuema, o nava mai mar ca triema dar lafel de rapida si greu de distrus astfel incat o cinckuema sa fie la fel de puternica ca trieme:):):):D
......?!?! :-O


Probabil te referi la quinquereme,aceste nave erau folosite in antichitate ,erau nave foarte mari,denumirea vine de numarul de 5 in latina,nu erau 5 vasle ci 5 vaslasi care vaslesc tot la 3 vasle, ca la trirema, dar sunt asezati etajat, 1-2-2.Introducerea quinquereme-lor nu ar ajuta cu nimic,findca ar insemna sa aiba o viteza de deplasarea foarte lenta decat o trirema;trirema care la rand ei se deplaseaza enervant de incet,un lucru e cert o quinquereme ar avea o putere de lupta mult mai mare decat o trirema.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
totusi quinqueremele de are o putere de atac mai mare din cate am inteles ne trebuie nave raide dar care au atac mare eu as zice o nava de transport soldati o combinatie intre corabi de transport ssi nava rapida adica o corabie de transport cu viteza unei nave rapide de transport ce parere aveti
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus