Un altfel de interviu nr.1

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

DeletedUser7851

Guest
Chiar daca ne place sau nu, trebuie sa stabilim un regulament minim.
1.Se face o singura propunere, dupa care urmeaza setul de intrebari
2.Cel propus va raspunde (sa speram ca intra pe forum)
3.Nu facem spam, nu atacam persoana, nu imbogatim forumul cu "pareri, sugestii, reclamatii"
4.Daca pe parcursul desfasurarii acestui tip de interviu se vor ivi probleme, imi rezerv dreptul de a modifica regulamentul astfel incit sa obtinem ceea ce ne dorim (un interviu amuzant, fara prejudecati si de ce nu, util)

Primul propus este:TAYPHOON
Intrebarile pentru el sunt:
1.Ținând cont că s-a retras de pe Epsilon,din cauza unor probleme medicale...Ce îi lipsește în momentul de față, de pe lumea aceea?
2.Care sunt jucătorii de la care a avut de învățat?
3.Există lucruri pe care îți propui să le realizezi în viitor?Dacă da, care?
4.-Omul Tayphoon....,cel din spatele monitorului....?
....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
TAYPHOON...:)

Un lider de nota 10.

Ținând cont că s-a retras de pe Epsilon,din cauza unor probleme medicale...Ce îi lipsește în momentuld e față,de pe lumea aceea?
Care sunt jucătorii de la care a avut de învățat?
Există lucruri pe care îți propui să le realizezi în viitor?Dacă da,care?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tinand cont de faptul ca a fost propus de catre mine ,nu am sa adresez decat o singura intrebare.......
1.-Omul Tayphoon....,cel din spatele monitorului....?
 

DeletedUser5815

Guest
Doar atat vreti sa-l intrebati pe TAYPFOON?
nu stiu cum sa spun dar am impresia ca lumea, in general, e interesata mai mult de viata jucatorului dincolo de joc... asta il umanizeaza si ii mai taie putin din aura, aducandu-l oarecum in sfera pamanteana ... lasand la o parte anumite etape din viata unei aliante sau alta, cred ca tot socializarea primeaza :) .. si e omenesc sa fie asa
 

DeletedUser

Guest
Doar atat vreti sa-l intrebati pe TAYPFOON?

Mulți îl cunosc pe TAYPHOON...Nu pe Marcel...Este mai interesant,Marcel...decât TAYPHOON...Sper să te fi lămurit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Suferescu :),schimba ordinea numelor in propozitie ,ca sa fii inteles :)
PS : sefa dupa modificare sterge postarea mea,!!
 

DeletedUser7851

Guest
Astept in continuare intrebari pentru TAYPHOON.
Aici doar noaptea este activitate?

PS : sefa dupa modificare sterge postarea mea,!!
chiar daca nu jucam pe aceasi lume suntem colegi, eu doar moderez, sefia e valabila la munca
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3101

Guest
Buna seara
Tocmai ce-am fost anuntat ca sunt nominalizat pt acest interviu...va multumesc pt ca-mi dati ocazia de a ma exprima
Promit ,ca in cel mai scurt timp sa revin cu raspunsuri la intrebarile dumneavoastra...multumesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Iubire na ca ai ajuns si mare vedeta pe extern nu doar pe joc :)) :x
Intrebarea mea pentru Marcel este urmatoarea :
Daca ar trebui sa renunti la grepolis... ce ai regreta cel mai mult?
 

DeletedUser3101

Guest
Buna dimineata!
Oare cum e mai bine, sa fiu mai protocolar sau pur si simplu sa raspund ca la gradinita?
Hai sa incepem protocolar si pe urma mai vedem.

Va multumesc pentru oportunitatea de a ma desfasura si pot sa spun ca sunt foarte onorat pt propunerea de a participa la acest interviu.
Acum,nu stiu cat sunt eu,cel mai potrivit de a raspunde intrbarilor dumneavoastra dar un singur lucru pot sa va promit...voi fi cat mai sincer cu putinta (bubule mi-ai facut-o!!!)

1.Ținând cont că s-a retras de pe Epsilon,din cauza unor probleme medicale...Ce îi lipsește în momentul de față,de pe lumea aceea?
Da ,m-am retras din cauza unor probleme medicale pe care le-am depasit cu succes.

Ce-mi lipseste de pe epsilon?...pai cam tot,daca tin cont ca este lumea unde am deschis ochii pe grepolis...in primul rand ,imi lipseste contul meu de pe epsilon pe care l-am crescut cu greu ,cu migala,cu perseverenta, dar ordonat,zic eu...imi lipsesc prietenii si colegii cu care colaboram,adversarii cu care uneori mai intram in polemica...dar poate ca asta inseamna sarea si piperul jocului(ii salut pe acesta cale pe folin,columnianul,mihocg,veninosu,glomerula,ccmanageru,bond,spartacuscrixus,yoveron,alyveron,bubulica,nilas,marioferi,cludia,zeuxis...multi,foarte multi...imi cer scuze daca n-am pomenit de cineva apropiat mie)...de cate ori am ocazia intreb si ma interesez de vechii mai colegi din aceasta lume...si da ,chiar imi este dor de acele vremuri.
Totodata, tin sa-i felicit pe PRETORIENI pt perseverenta de care au dat dovada...ati fost mult mai organizati si mai determinati in a cuceri aceasta lume.Felicitari!!!
Si totusi chiar daca am parasit lumea epsilon, asta nu inseamna c-am parasit grepolis..s-a deschis lumea eroilor unde, mi-am facut noi prieteni si am regasit unii dintre cei vechi.

2.Care sunt jucătorii de la care a avut de învățat?
Am avut de invatat de la mai toti jucatorii cu care am colaborat si cred ca tocmai ce-am raspuns la aceasta intrebare mai sus prin enumararea jucatorilor cu care am interactionat...am incercat sa "fur" de la toti cate un pic,atat lucrurile bune cat si cele mai putin bune astfel incat sa nu le repet si eu...recunosc ca nu intotdeauna mi-a reusit...dar, desigur ca, e loc de mai bine.Prin perseverenta ,reusesti.

3.Există lucruri pe care îți propui să le realizezi în viitor?Dacă da,care?
Cred ca toti avem planuri de viitor...nici eu nu fac exceptie.Si aici voi face referire doar la planurile de pe joc,respectiv la clasamente...pt mine cele mai importante clasamente pe care eu le tratez cu consideratie sunt cele de la atacatori si clasamnetul general al aliantelor...astfel ca asta e obiectivul pe care incerc sa-l ating...un loc minim trei la atacatori si locul intai la aliante.In rest ,sanatate si virtute.

4.-Omul Tayphoon....,cel din spatele monitorului....?
Bubule ,trebuia sa-mi pui tu o intrebare ca sa ma incui.Ai pus-o cu substrat...
Omul Tay?...nimic deosebit...o persoana comuna,sociabila, modesta(zic eu)...pur si simplu un OM
Dar daca ma intrebi de TAYPHOON atunci lucrurile se schimba... ca sa enumar tot ce inseamna TAYPHOON ar trebui sa ocup foarte mult spatiu si nu doresc sa va plictisesc...eu cred ca mi-am aratat ,pe parcursul jocului ,atat defectele cat si calitatile.Multe sau putine,bune sau rele? nu stiu,dar stiu ca am incercat ,pe cat posibil sa ma ridic la nivelul asteptarilor colegilor si adversarilor.
Si daca tot veni vorba de adversari,trebuie sa fac o remarca (sper sa nu fiu perceput ca fac pe "desteptul")...am observat ca toti,in postarile dumneavoastra folositi apelativul "dusmani"...chiar jocul in sine foloseste acelasi cuvant...oare chiar suntem dusmani? nu-i mai potrivit cuvantul "adversari"?.Nu stiu,dar pt mine suna mult prea dur sa-i spui unei persoane pe care n-o cunosti in realitate,dusman,chiar daca suntem intr-o lume virtuala.

- - - Updated - - -

Iubire na ca ai ajuns si mare vedeta pe extern nu doar pe joc :)) :x
Intrebarea mea pentru Marcel este urmatoarea :
Daca ar trebui sa renunti la grepolis... ce ai regreta cel mai mult?

Dragostea mea ,imi ceri sa renunt la tine?...atata timp cat tu vei fi in acest joc,eu nu-l voi abandona:x...pup
Dar daca totusi s-ar intampla din cauze independente de mine,atunci as regreta despartirea de oamenii din grepolis...inainte de grepolis au mai fost si alte jocuri pe care le-am abordat...din pacate s-au dovedit a fi plictisitoare si nicaieri n-am gasit atata sociabilitate...cred ca asta atrage la acest joc...altruismul,seriozitatea,sinceritatea,perseverenta,spiritul de echipa,devotamentul,simtul umorului(sunt si defecte precum individualismul si vedetismul care ma scoate din pepeni, dar nu voi face referire la ele) sunt calitati pe care eu le-am gasit printre voi...numai pt asta si n-as renunta la joc.
Georgiana, eu vedeta?...niciodata.Dar probabil ca sunt vedeta ta,nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Multumim mult pentru promtitudine, sinceritate si amabilitate
Las topicul deschis pentru ulterioare intrebari
 

DeletedUser

Guest
Buna dimineata!
Oare cum e mai bine, sa fiu mai protocolar sau pur si simplu sa raspund ca la gradinita?
Hai sa incepem protocolar si pe urma mai vedem.

Va multumesc pentru oportunitatea de a ma desfasura si pot sa spun ca sunt foarte onorat pt propunerea de a participa la acest interviu.
Acum,nu stiu cat sunt eu,cel mai potrivit de a raspunde intrbarilor dumneavoastra dar un singur lucru pot sa va promit...voi fi cat mai sincer cu putinta (bubule mi-ai facut-o!!!)

1.Ținând cont că s-a retras de pe Epsilon,din cauza unor probleme medicale...Ce îi lipsește în momentul de față,de pe lumea aceea?
Da ,m-am retras din cauza unor probleme medicale pe care le-am depasit cu succes.

Ce-mi lipseste de pe epsilon?...pai cam tot,daca tin cont ca este lumea unde am deschis ochii pe grepolis...in primul rand ,imi lipseste contul meu de pe epsilon pe care l-am crescut cu greu ,cu migala,cu perseverenta, dar ordonat,zic eu...imi lipsesc prietenii si colegii cu care colaboram,adversarii cu care uneori mai intram in polemica...dar poate ca asta inseamna sarea si piperul jocului(ii salut pe acesta cale pe folin,columnianul,mihocg,veninosu,glomerula,ccmanageru,bond,spartacuscrixus,yoveron,alyveron,bubulica,nilas,marioferi,cludia,zeuxis...multi,foarte multi...imi cer scuze daca n-am pomenit de cineva apropiat mie)...de cate ori am ocazia intreb si ma interesez de vechii mai colegi din aceasta lume...si da ,chiar imi este dor de acele vremuri.
Totodata, tin sa-i felicit pe PRETORIENI pt perseverenta de care au dat dovada...ati fost mult mai organizati si mai determinati in a cuceri aceasta lume.Felicitari!!!
Si totusi chiar daca am parasit lumea epsilon, asta nu inseamna c-am parasit grepolis..s-a deschis lumea eroilor unde, mi-am facut noi prieteni si am regasit unii dintre cei vechi.

2.Care sunt jucătorii de la care a avut de învățat?
Am avut de invatat de la mai toti jucatorii cu care am colaborat si cred ca tocmai ce-am raspuns la aceasta intrebare mai sus prin enumararea jucatorilor cu care am interactionat...am incercat sa "fur" de la toti cate un pic,atat lucrurile bune cat si cele mai putin bune astfel incat sa nu le repet si eu...recunosc ca nu intotdeauna mi-a reusit...dar, desigur ca, e loc de mai bine.Prin perseverenta ,reusesti.

3.Există lucruri pe care îți propui să le realizezi în viitor?Dacă da,care?
Cred ca toti avem planuri de viitor...nici eu nu fac exceptie.Si aici voi face referire doar la planurile de pe joc,respectiv la clasamente...pt mine cele mai importante clasamente pe care eu le tratez cu consideratie sunt cele de la atacatori si clasamnetul general al aliantelor...astfel ca asta e obiectivul pe care incerc sa-l ating...un loc minim trei la atacatori si locul intai la aliante.In rest ,sanatate si virtute.

4.-Omul Tayphoon....,cel din spatele monitorului....?
Bubule ,trebuia sa-mi pui tu o intrebare ca sa ma incui.Ai pus-o cu substrat...
Omul Tay?...nimic deosebit...o persoana comuna,sociabila, modesta(zic eu)...pur si simplu un OM
Dar daca ma intrebi de TAYPHOON atunci lucrurile se schimba... ca sa enumar tot ce inseamna TAYPHOON ar trebui sa ocup foarte mult spatiu si nu doresc sa va plictisesc...eu cred ca mi-am aratat ,pe parcursul jocului ,atat defectele cat si calitatile.Multe sau putine,bune sau rele? nu stiu,dar stiu ca am incercat ,pe cat posibil sa ma ridic la nivelul asteptarilor colegilor si adversarilor.
Si daca tot veni vorba de adversari,trebuie sa fac o remarca (sper sa nu fiu perceput ca fac pe "desteptul")...am observat ca toti,in postarile dumneavoastra folositi apelativul "dusmani"...chiar jocul in sine foloseste acelasi cuvant...oare chiar suntem dusmani? nu-i mai potrivit cuvantul "adversari"?.Nu stiu,dar pt mine suna mult prea dur sa-i spui unei persoane pe care n-o cunosti in realitate,dusman,chiar daca suntem intr-o lume virtuala.

- - - Updated - - -



Dragostea mea ,imi ceri sa renunt la tine?...atata timp cat tu vei fi in acest joc,eu nu-l voi abandona:x...pup
Dar daca totusi s-ar intampla din cauze independente de mine,atunci as regreta despartirea de oamenii din grepolis...inainte de grepolis au mai fost si alte jocuri pe care le-am abordat...din pacate s-au dovedit a fi plictisitoare si nicaieri n-am gasit atata sociabilitate...cred ca asta atrage la acest joc...altruismul,seriozitatea,sinceritatea,perseverenta,spiritul de echipa,devotamentul,simtul umorului(sunt si defecte precum individualismul si vedetismul care ma scoate din pepeni, dar nu voi face referire la ele) sunt calitati pe care eu le-am gasit printre voi...numai pt asta si n-as renunta la joc.
Georgiana, eu vedeta?...niciodata.Dar probabil ca sunt vedeta ta,nu?

Cum am spus unde am avut ocazia...Un adevarat lider...Sunt gelos pe LEGIO DACORUM...Si inca cred ca daca ramanea pe epsilon,reusea sa schimbe ceva...Multa bafta in viata,Marcel!Cu siguranta,ne vom mai auzi.
 

DeletedUser

Guest
Dragostea mea ,imi ceri sa renunt la tine?...atata timp cat tu vei fi in acest joc,eu nu-l voi abandona:x...pup
Dar daca totusi s-ar intampla din cauze independente de mine,atunci as regreta despartirea de oamenii din grepolis...inainte de grepolis au mai fost si alte jocuri pe care le-am abordat...din pacate s-au dovedit a fi plictisitoare si nicaieri n-am gasit atata sociabilitate...cred ca asta atrage la acest joc...altruismul,seriozitatea,sinceritatea,perseverenta,spiritul de echipa,devotamentul,simtul umorului(sunt si defecte precum individualismul si vedetismul care ma scoate din pepeni, dar nu voi face referire la ele) sunt calitati pe care eu le-am gasit printre voi...numai pt asta si n-as renunta la joc.
Georgiana, eu vedeta?...niciodata.Dar probabil ca sunt vedeta ta,nu?

Vedeta mea esti de cand ai reusit sa ma cuceresti Tay ;)
Cat despre raspunsuri jos palaria Maestre... nu il certa pe bubu pentru ca alegerea lui a fost una buna :x
 

DeletedUser3991

Guest
Frumos :)
In numele Pretorienilor , iti multumim pentru aprecierile la adresa noastra!
 

saca 24

Stie Tot
N.as zice nu,doar nu ma ascund.

Dar vreau sa.mi ia Stil interviu.Apoi pot zice ca le.am facut pe toate in viata asta,si pot muri linistit :)))
 
Sus