Uitare/Forgetfulness

DeletedUser

Guest
Nu stiu cati dintre voi ati patit sa cuceriti un nou oras si sa realizati ca proprietarul anterior a cercetat numai tampenii. Pana acum eu am avut problema asta cu toate polisurile pe care le-am cucerit deja; si daca aveau academia dezvoltata la un nivel considerabil (18-22), inseamna ca mai multe puncte de cercetare au fost investite prost.

Oamenii in gandesc in perspectiva, dar pentru asta nu vad de ce ar trebui sa imi incetinesc eu dezvoltarea imperiului (prin consumarea punctelor de cultura) pentr a anula nenumarate tehnogii. In plus de asta, un jucator ar putea decide din start ce vrea sa faca cu noul oras: atac naval, aparare terestra, mixt etc. Ce sa faci intr-un oras naval cu instructorul sau serviciu militar obligatoriu?

Propunerea mea consta in introducerea unei optiuni de Uitare in Academie. Aceasta facilitate ar permite utilizatorilor sa reseteze toate cercetarile din Academie - dupa principiul totul sau nimic, optiunea nepermitand resetarea selectiva doar a unor tehnologii. Uitarea ar putea fi achizitionata in 3 moduri:

a) Gratuit pe o perioada de gratie de la cucerirea orasului (12-24 de ore cred ca ar fi suficient), si doar o singura data pentru fiecare jucator/oras.
b) Prin consum de resurse. In cazul acesta numarul resurselor ar fi considerabil - de exemplu 18000 din fiecare, pentru a impune un depozit de minim nivel 20. Necesita Academia de nivel 30.
c) Cumparata cu aur. Din nou necesita Academia de nivel 30.

Astept pareri. :)
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord cu tine.
si eu am 3 orase si pe ambele care le-am cucerit primele 2-3 coloane erau cerecetate si mie nu-i prea convine asta.

deci....PRO
 
Sus