Tutoriale Grepolis

DeletedUser

Guest
Salutare
Eu am un blog de Tutoriale Grepolis!!!
V-a rog sa il vizitati si sa ziceti ce parere aveti
Daca se poate si un like pe facebook ar fi si mai bine
Asa ca daca vreti si puteti sa va uitati si sa lasati cate un commentariu cu ce parere aveti !!!

http://tutoriale-grepolis.blogspot.ro/
 

DeletedUser5815

Guest
Salutare
Eu am un blog de Tutoriale Grepolis!!!
V-a rog sa il vizitati si sa ziceti ce parere aveti
Daca se poate si un like pe facebook ar fi si mai bine
Asa ca daca vreti si puteti sa va uitati si sa lasati cate un commentariu cu ce parere aveti !!!

http://tutoriale-grepolis.blogspot.ro/

tocmai am intrat si dupa primele 3 randuri am si gasit o greseala:

Înainte de a putea cuceri orice, trebuie îndeplinite următoarele condiţii: *Academie nivel 28 *Port nivel 20 *cercetarea Cucerire şi Navă de Colonizare *o Navă de colonizare *cel puțin o unitate terestră (unităţile mitice nu se iau în considerare)

ia mai gandeste-te!
uite aici nava perfect viabila, data la limita improvizatiei de moment
rap.png



Daca reusesti aceasta, nava si trupele raman in acel oras, si din momentul ala incepe cucerirea, care dureaza 12 ore
dureaza atat cat e setata cucerirea pentru o anumita lume... nu e universal valabila perioada de 12 ore

iar tutorialele video, imi pare rau.... pe langa faptul ca-s ilizibile, sunt si sub-mediocre
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sunt facute pt lumea rho in genral...si cele video cum or fi ele da macar eu nu dau copy paste ca alti...ca asa loam de la alti si gata:)
si parerea de asta vo cer sa vad ce trbuie schimbat:)
 

DeletedUser5815

Guest
iarta-ma ca ti-o spun, dar ca sa ai pretentia sa faci un tutorial, in primul rand trebuie sa fii doxa de teoria jocului, ceea ce nu e cazul la tine.
iar tutorialele nu se fac pentru o anumita lume, ci pentru un anumit sistem de cucerire

in al doilea rand, trebuie sa fii prieten la catarama cu limba romana si sa ai o exprimare clara si cursiva

in al treilea rand, nu toata lumea se pricepe la video, asa ca lasa-i pe altii care chiar stiu ce fac...
 

DeletedUser

Guest
...da nu fac gramatica pe net...si cum ziceam iti pun video calumea da prefer sa le fac eu ...cum ssunt ele ...decat sa copiez
 

DeletedUser5815

Guest
aha, inteleg ca vrei sa inventezi tu roata ... nu te mai stradui, au facut-o altii cu mult inaintea ta si cu mult mai bine :)

si-apoi, ne-ai cerut parerea... a mea, asta e
 

DeletedUser7210

Guest
iarta-ma ca ti-o spun, dar ca sa ai pretentia sa faci un tutorial, in primul rand trebuie sa fii doxa de teoria jocului, ceea ce nu e cazul la tine.
iar tutorialele nu se fac pentru o anumita lume, ci pentru un anumit sistem de cucerire

in al doilea rand, trebuie sa fii prieten la catarama cu limba romana si sa ai o exprimare clara si cursiva

in al treilea rand, nu toata lumea se pricepe la video, asa ca lasa-i pe altii care chiar stiu ce fac...

liiikeee:*
 

DeletedUser

Guest
poi da si ti-am zis eu ceva?
doar ca prefer sa le fac eu nu sa le iau de la atcnv:)
 

DeletedUser5815

Guest
pai tu le faci pentru tine, sau cum?

si cum adica "le iei de la altii"? .... inveti din munca altora care chiar au idee ce fac acolo
 

DeletedUser

Guest
poi tocmai asta decat sa copiez de la alti mai bine le fac eu urate cum sunt ele...ca asa crezi ca nu gaseam gata facute cu tot?
 

DeletedUser5815

Guest
pai eu tocmai asta te intreb, de ce le faci, in ce scop? doar asa, de dragul de a te lauda ca ai facut niste tutoriale?

pentru ca, pentru a invata altii din ele, imi pare rau, nici nu se pune problema.... wiki e mult mai completa
 

DeletedUser7215

Guest
De acord cu tania wiki e mult mai complet decat tutorialele tale m-am uitat un pic peste ele si tu nu ai prins in ele esentialul ,de exemplu doreste o persoana sa se apuce de grepolis dar nu are habar de jocurile de strategie tu ii arati direct tutoriale de atac si de spionaj nu il inveti chestiile elementare?De exemplu cladirile , punctele de cultura , zei etc.
 

DeletedUser11122

Guest
De acord cu tania wiki e mult mai complet decat tutorialele tale m-am uitat un pic peste ele si tu nu ai prins in ele esentialul ,de exemplu doreste o persoana sa se apuce de grepolis dar nu are habar de jocurile de strategie tu ii arati direct tutoriale de atac si de spionaj nu il inveti chestiile elementare?De exemplu cladirile , punctele de cultura , zei etc.
Exact , orice forum/blog de tutoriale se incepe cu primele idei ,daca nu chiar cu povestea jocului si de ce ar alege acest joc !
Oricum munca este de apreciat dar incearca sa oferi informatii concrete in general !
 

DeletedUser

Guest
Dar e ciudata idee.Adica cum ataci daca n-ai cazarma??Trebuie sa cladesti pana la 1500 pana iti termini toate cladirile inafara de cele speciale si dupaia te axezi pe atac,spionaj,cucerire...etc....
 
Sus