trimiterea mesajelor globale...

nicol 10

Stie Tot
Pentru trimiterea unui mesaj global in acel-asi timp catre 2-3 aliante este cam dificil, daca pot spune asa:

catre prima alianta este usor, este alianta de care apartin eu

catre alianta numarul 2 pot trimite doar daca am creiata o lista de destinatari, aceasta lista de destinatari se creiaza mai intai adaugand o lista de mesaje si mai apoi in aceasta lista de mesaje introduc pe rand cate un jucator, cate un jucator... si tot asa pana la aproape 100, unde mai pui ca lista nu este facuta sa incapa 100, doar la jumatate cred, deci trebuie sa creiez o partea a-doua..

De ce nu s-ar face un sistem automat, de exemplu, doar scriind numele aliantei in lista de mesaje, lista destinatarilor sa se completeze automat cu componenta aliantei respective, nici nu am observat daca se actualizeaza automat aceasta lista de destinatari pentru ca sunt jucatori ce migreaza de mama focului.

Va multumesc pentru rabdarea acordata!
( daca cunoaste-ti o alta metoda.., va raman datoare)
 
Ultima editare:

nicol 10

Stie Tot
Multumesc, metoda pe care am folosit-o eu pana cum mi-a fost recomandata de admini!

" Statistici Grepolis: Upsilon - Generator lista mesaje ' , lincul pentru Hyperborea il ai? las ca-l caut eu :)
 
Ultima editare:
Sus