Trick or track!

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
143hu3c.png


Vrajitorii

Desi sunt in plina actiune, zeii vor sa va cunoasca parerea despre acest eveniment.

Nu e nevoie de elogii, doar pareri sincere: ce este bine si ce nu.
Pentru ca apreciaza parerile voastre, zeii s-au gandit si la premii.
Primele 10 postari care acumuleaza cel mai mare numar de puncte de reputatie adunate vor intra in random.
Primii 3 castigatori la random vor primi premii in monede si puncte de reputatie.
Fiecare concurent are dreptul la o singura postare, in schimb poate acorda reputatie tururor postarilor pe care le apreciaza sau nu.
Nu ratati aceasta sansa de a castiga monede de aur.


Perioada de desfasurare: 9-15 noiembrie 2015
Anuntarea castigatorilor: 18 noiembrie 2015



Premii

Locul 1 1000 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite
Locul 2 600 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite
Locul 3 400 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite




Vrajiti zeii cu parerile voastre!



Condiţii de participare:
Să deţineţi un cont activ pe joc (conturile create după data anunţării concursului nu vor participa);
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare;
Dacă deţineţi unul sau mai multe conturi puteţi participa doar cu unul, altfel riscaţi să fiţi descalificaţi;
Postarea trebuie să îndeplinească cerinţele, în caz contrar, va fi descalificată;
Postările trebuie să respecte celelalte reguli ale forumului şi ale jocului
Castigatorii vor fi anuntati la sectiunea Concursuri - Castigatori Concursuri Grepolis
 

DeletedUser14853

Guest
Eventul asta,dupa pararea mea,a fost super.
rotfl.gif

Recompensele au fost misto, mai ales cele 54 erinii =)) . Cam greu de obtinut cranii si rubine,dar mi-a placut eventul .
lol.gif

Punctele duble au fost usor de facut,fara a fi nevoie sa bagi bani.
oczko.gif


Recompensele,au fost de data asta potrivita,fiind si pegasi,arcasi,bireme,etc...cat si trupe de atac: prastii,calareti,mantii,sa nu uitam de erinii,preferatele mele =)

Mie unul mi-a placut mult eventul ,sper sa fie tot asa..
hura.gif


PS:
SJfNrLc.png
B-)
 
Ultima editare de un moderator:

stamatecostica

Membru activ
Evenimentul de Halloween a fost dupa parerea mea unul foarte bun si eficient.
A avut recompense pe masura ,egale (atac cat si aparare ),am intalnit recompensa ,,Întărire pentru Pegaşi,, pe care nu am mai intalnito pana acum la vreun event.
Era bun daca se adauga grifoni in locul harpilor si ca inca o unitate de aparare sa se fie cerberi.
Sper sa mai fie asfel de evenimente pe viitor si sa se tina cont de aceasta propunere .
P.s. Este prima data cand am bagat gold intr-un asfel de event ,si a meritat pe deplin cheltuiala :)
 

DeletedUser15210

Guest
Dupa parerea mea, a fost un mic dezechilibru, ca de fiecare data, intre trupele de atac (zburatoare) si trupele de aparare ...
Ar trebui sa se ofere 1 sau doua mante per ora si 80-90 arcasi/sabii/hopliti pe ora ...
Adica, primesti 15 mante dintr-o vraja, dar mai putin de 400 de trupe deff din alta vraja ...
Si nu am inteles un lucru, de ce pe chi, cea mai mare vraja de mante iti da 30 de pisici, iar pe delphi, aceeasi vraja, iti da 15 pisici ... Are cineva un raspuns?

@
trimite un tichet in cazul in care esti sigur ca e aceasi vraja cu aceleasi ingrediente
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12638

Guest
Un event mai echilibrat decat cel cu arcasi care a dezamagit total.Ma bucura aparitia pegasilor ,pe care eu una ii folosesc f mult.
Mai greu de obtinut anumite ingrediente ceea ce e si normal dat fiind pretul lor in gold.Chit ca tot cei ce au bagat gold cu nemiluita au avut de castigat acel plus de cultura din fiecare zi.
In orice caz atat pe lumile de revolta si pe cele de asediu e o perioada in care revoltele si asediile se vor tine garla,si in funcrie de echipa din care faci parte vei fi avantajat su nu.
V-as sugera pe viitor o lume in care sa nu existe goldul de nici o culoare,nici macar ca premium,sa vedem acolo cine e activ si cine nu,si cu o viteza mai mare ca pe extern unde am jucat pe vitaze 4 si a fost f antrenant.
 

DeletedUser15313

Guest
Haideti sa vedem cum e defapt:

In perioada "evenimentelor" toti jucatorii sun cu mult mai activi toti trebuie sa "bata fierul cat e cald" sunt o gramada de benefici,optiunea de a face o garamada de puncte cine uraste evenimentele sunt acei jucatori care joaca ocazional...FRATILOR CUI NU-I PLACE E RUGAT SA INTRE IN VACANTA 'EVENTUL' URMATOR!!
 

DeletedUser15256

Guest
Dupa parerea mea acest event a fost si avantajos si dezavantajos
Acest event a fost bine bine parcurs.A fost echilibrat intre unitatile de aparare si cele de atac
E bine ca au pus "intariri pentru pegasi care dupa cum a zis si stamatecostica nici eu nu am mai vazuto
Ar fi fost bine sa puna si grifoni dar e bine ca eu fost mantii
Intr-un fel a fost dezechilibrat intre cei care baga bani si cei care nu baga
Cu acest event playerii au fost mai activi si au fost mai multe lupte
A fost rau ca rubinele si craniile au fost cam grele de facut dar si cand le ai primesti recompense pe masura
E foarte frumos ca, cand ajungi la 25 de potiuni facute primesti administratorul 2 saptamani
Au fost recompense bune in aparare precum defensiva troiana care iti da 1 nivel de zid timp de 6 ore
Eventul a fost bun pentru ca a bagat si recompensele acelea cu banuti de aparare si de atac
Mantiile si eriniile au fost cam greu de facut dar macar au ajutat foarte mult
Un lucru rau gandit a fost ca dupa ce cumparai un ingredient de exemplu un rubin [90 banuti de aur] al 2-ilea costa 180 adica dublu
In concluzie acest event a fost destul de echilibrat si bine gandit dar totusi se putea si mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Despre acest event:

Ce e bine:
-orice chestie de care avem nevoie (trupe, resurse, vine un erou pe care ni-l doream... bagam o vraja pentru niste monede si il luam), pur si simplu ne indeplineste orice dorinta. 30manticore (5x6) le putem lua dintr-un foc daca avem ingredientele necesare, pe cand daca am juca fara event, de abia daca am face 2 manticore in 24ore pe delphi in acest moment tinand cont ca majoritatea au o medie de 3-5orase.

Ce nu e bine:
-orice jucator poate sa aibe vraji care sa-l ajute. Vine nava... dau o vraja si ma trezesc cu multi sabieri+arcasi. Am de trimis o nava ? Din 2 miscari (realizarea formulei si folosirea ei) fac niste manticore sau usoare si o trimit. Si sunt multi care "abuzeaza" de aceste vraji folosind gold.

Insa, putem sa bagam la inventar vraji, asteptam sa treaca eventul, distrugem pe cuceriri sau mai prindem jucatori care dorm si vanam fiecare manticora avuta, apoi scoatem din inventar ale noastre si incepem sa ne distram. Multi si-au cam epuizat stocurile(vrajile) deci nu este prea ok din punctul meu de vedere.
Ca sa va si demonstrez ceea ce am zis mai sus, va arat un print screen cu proviziile pentru "iarna"

YRu7dGc.jpg
smiley_emoticons_biggrin.gif


PS: Sper ca de data aceasta voturile sa se ofere nu dupa cat de agreeabila e persoana respectiva, deoarece sunt multi invidiosi pe aici. Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cum au spus mai multi,eventul a foat echilibrat.au fost atat unitati de atac cat si de aparare.dar imi doresc ca la eventurile viitoare sa adaugati si grifonii!!
 

DeletedUser10418

Guest
Pentru mine orice eveniment de genul asta este foarte binevenit deoarece joc fara gold...
Iar cei care se plang ca sunt scumpe "invocatiile" sa numai bage gold...
Noi in loc sa construim mai mult distrugem bunavointa tuturor adminilor (cu bune si rele)...
Pro si contra: -faceti evenimente lunar.... :)
 

DeletedUser14374

Guest
Evenimentul de Halloween din anul acesta, per total a fost unul bun pentru mine. Am reusit sa-mi fac destule unitati de atac, cat si defensive+multe alte bonusuri. Singurul lucru de care imi pare rau, este spatiul din inventar. In rest, totul a fost ok.
 

DeletedUser12202

Guest
Echibrat ??? Vizavi de mitice ?Mitice de atac : manticore,ernii,harpii.Ok.Mitice de aparare :
....pegasi. Ca...cam mare dezechilibru.Daca vizavi trupele normale este ok,vizavi de mitice dezechilibru total.Parerea mea :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9400

Guest
Dezechilibru total. Suntem cu totii constienti de faptul ca trebuie intretinut server-ul cumva dar totusi, de event ar fi trebuit sa se bucure toata lumea in egala masura ( fie ca faci investitii, fie ca nu ). La urma urmei, asta e rostul unui event. Primeste si amaratu' cate un os si o aripa de liliac sa-si faca arcasi si hopliti, intr-adevar, dar mai renteaza cand x-ulescu isi cumpara jertfe de nu-i incap manticorele in inventar? Chiar daca s-a ajuns sa negociezi si resursele in piata cu monede, repet, ar fi fost mai elegant sa nu mai fie posibilia cumpararea de ''avantaje'' in cadrul event-ului.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus