Tombola lunara

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Citind o idiotenie(zic eu) pe forum mi a venit urrmatoarea idee:

Sa se organizeze lunar o tombola cu resurse la care sa poata participa orice jucator cu minim 1000 de resurse extragerea fiind facuta de calculator.

Daca participa 100 de jucatori sa se extraga 10(10 la suta din participanti) din acestia la care sa se imparta resursele urmand ca fiecare sa primeasca cate 10k/resursa(10xsuma de resurse pariate) pe un oras pe care ei il aleg.

Consider ca pe lumile avansate aceasta tombola ar fi bine venita si ar mai anima putin jocul.

Nu cred ca ar afecta foarte mult jocul din moment ce fiecare are aceasi sansa de castig.

Daca o sa considerati propunerea mea tot o idiotenie asta e........nu ma supar.

Pro,contra?
 

DeletedUser

Guest
Nu e rea ideea dar ar fi mai bine daca s-ar da aur in loc de resurse:D

_________________________________________
(res)Stiinta inseamna putere.(res) (P)Dar puterea nu inseamna neaparat stiinta. (P)
 

DeletedUser

Guest
ideea e veche si..deobicei la inceput de joc/lume se foloseste des, dar nu chiar tombola (care tine de noroc si cel care alege aleator sau nu pe cel care va primi resursele), ci ROATA
sunt 5-7 max 10 jucatori care trimit in fiecare zi resurse catre unul din ei , ajutandu-l astfel sa creasca si se intampla in interiorul aliantei.

daca facem cum zici tu se vor naste multe discutii cu privire la "norocosii" care ies castigatori si organizatori, parerea mea
 

DeletedUser

Guest
Si eu zic ca daca sunt norocosi care castiga mai des ca altii sa le zicem mai ghinionisti, atunci ghinionistii vor zice ca adminii ii favorizeaza pe norocosi.
Nu dorim sa creem astfel de tensiuni inutile intre jucatori prin urmare o propunere in actuala forma din punctul meu de vedere nu va putea fi acceptata.
 

DeletedUser

Guest
Nu e rea ideea dar ar fi mai bine daca s-ar da aur in loc de resurse:D

_________________________________________
(res)Stiinta inseamna putere.(res) (P)Dar puterea nu inseamna neaparat stiinta. (P)

Sunt de acord cu Tadeus.
OFF:Tadeus nu trebuie sa iti faci semnatura la fiecare post :)).Simplu o scri pa Panou de control>Semnatura.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus