Titlu alianta

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4201

Guest
New Life a pus la numele aliantei 2nice din respect pt un jucator de grepolis decedat si azi, 10.04.2011 cand toata suflarea grepolis trebuia sa incerce macar sa-si imagineze cum ar fii sa pierzi pe cineva apropiat si cat e de dureros vine MariusBrifcor si fura numele aliantei. Truc ieftin si josnic. Numele e important pt noi, dar nu ne face ca si oameni si ca suflete. noi tot aceeasi 100 suntem. Totusi, din respect pt Alex cred ca merita sa facem asa. Cu riscul constient pe care mi l-am asumat am facut si eu ca ceilalti si am pus in nume 2nice. Daca se poate face ceva in privinta asta va rog... daca nu... sa fie sanatos ala cu alianta lui. DAR NU SE FACE ASA CEVA!

Ziua a trecut. Dumnezeu sa-l ierte!!! Pun o poza dovada ca sa nu ziceti ca mint, si pun numele aliantei cu virgule sau ceva semne pana se rezolva problema, DACA SE MAI REZOLVA:

2nice.png
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Il puteti ruga sa renunte la acea denumire de alianta. Adminii nu pot face nimic, actiunea sa nu este una ilegala.
 

DeletedUser4201

Guest
nu cred ca merge. eu i-am dat mesaj... tre sa gasim alta combinatie. eh sa fim fericiti ca avem mai multa minte si putem gandii mai mult ca altii.

Deci nu merge sa schimbi numele unei aliante? tre sa vb cu nemtii cumva? ca pot sa vb si cu ei. eu zic sa incercam sa rezolvam aici problema, cat poate fii de greu sa stergi o alianta de un membru, care a facut ceva ilegal totusi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Puneti un nume de genul "-New Life-" sau "Néw Lifé".Si atacati acel jucator pana cand schimba numele sau se lasa de joc.

Si ce a facut e total legal,dar daca vor adminii pot schimba nume de jucatori/aliante/sate.
 

DeletedUser

Guest
eu cred că nu te-ai uitat bine...
ia fii atent:

1 New Life -for 2nice-
2 EDEN
3 DESIRE
4 ANGEL 2nice
5 ELITE HEAVEN
6 -PHOENIX-
7 Kingdom of Heaven
8 Forever 2nice
9 Black Centurions
10 2nice-Alex Sacred Cross
11 The Syndicate
12 UNITED DRAGONS THE BEST
13 EDEN DEVILS
14 Remember 2nice.

în mod normal nu aş fi adus în discuţie aşa ceva, îmi cer scuze memoriei dânsului că îl pomenesc deşi nu îl cunosc

anyway, prezic că, în curând, toate alianţele de pe 2.0 se vor numi aşa

mă aşteptam ca şefii alianţelor de top să aibă un anumit nivel de cultură şi să nu facă aşa ceva
aparent, în inconştientul oricărui jucător de grepolis există un cocalar latent...
 

DeletedUser4201

Guest
mda. ala nu o sa joace. crezi ca e prost. ce sa ataci. cucerindu-l nu dispare alianta. a facut doar sa faca rau ce crezi. tocmai de aceea sunt hotarat sa merg pana la capat.
 

DeletedUser4201

Guest
eu cred că nu te-ai uitat bine...
ia fii atent:

1 New Life -for 2nice-
2 EDEN
3 DESIRE
4 ANGEL 2nice
5 ELITE HEAVEN
6 -PHOENIX-
7 Kingdom of Heaven
8 Forever 2nice
9 Black Centurions
10 2nice-Alex Sacred Cross
11 The Syndicate
12 UNITED DRAGONS THE BEST
13 EDEN DEVILS
14 Remember 2nice.

în mod normal nu aş fi adus în discuţie aşa ceva, îmi cer scuze memoriei dânsului că îl pomenesc deşi nu îl cunosc

anyway, prezic că, în curând, toate alianţele de pe 2.0 se vor numi aşa

mă aşteptam ca şefii alianţelor de top să aibă un anumit nivel de cultură şi să nu facă aşa ceva
aparent, în inconştientul oricărui jucător de grepolis există un cocalar latent...

am precizat ca ma asteptam la asa ceva. da am zis o zii nu o fii foc. sa nu faca toate aliantele si sa arate cu degetu ia uite new life sunt mai cu mot si mai aroganti. am zis sa fim modesti si sa nu iesim noi in evidenta. dar deh... ultima ta fraza e geniala. spune tot.

si nu sunt de acord cu tine ca a fost ceva prostesc facut de lideri. am vrut sa fie ceva frumos pt un membru al familiei grepolis. cum mai se face si pe la aia cu motoarele sau altele. membrii unei comunitati au vrut sa faca ceva frumos. si s-a ajuns la asta. deci comunitatea noastra se pare ca nu e asa fair play daca are jucatori ce fac astfel de gesturi. sunt curios conducerea grepolis romania ce parere are. nu e numai cazul nostru, am vazut si alte aliante au patit la fel. Si mai ales sunt curios daca totul e adevarat... prin ce se intampla incep sa ma indoiesc sincer... sper sa nu fac vreun pacat dar incep sa am indoilei mari. si tre sa se ia in serios treaba cu originalitatea numelor aliantelor si licenta daca vreti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ispititi acel jucator,faceti-l sa creada ca el a castigat si invitati-l sa fuzioneze cu voi si va primi drept de intemeietor.Cum isi destrama alianta schimbati numele si retrageti invitatia.:pro:
 

DeletedUser4201

Guest
Ispititi acel jucator,faceti-l sa creada ca el a castigat si invitati-l sa fuzioneze cu voi si va primi drept de intemeietor.Cum isi destrama alianta schimbati numele si retrageti invitatia.:pro:

i-am ispitit alianta pe zeta si pe epsilon. IMI CER MII DE SCUZE CA S-A AJUNS AICI, DAR TRE SA FACEM CEVA CU NEEDUCATII ASTIA.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Se sufera de atentie,de obicei din cauza lipsei in viata reala,probabil compenseaza cu viata virtuala!
Nu-i nimic,noi ii dam inainte asa fara probleme:)

E revoltanta ideia care a avut-o,dar cu timpul va fi ignorata si tratata cu sange rece
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce drepturi de autori ?Trebuia sa va inregistrati marca =)).
 

DeletedUser

Guest
Sa` fie sanatos ala de a furat numele, ca noi ii furam femeia(daca o avea).
 

DeletedUser

Guest
Atenţie la exprimare, vă rog frumos!

Cum aici nu este locul acestei dezbateri- care în opinia mea este o prostie- topic closed.

Dacă vreţi să vă manifestaţi respectul sau să cinstiţi memoria celui care a fost 2nice, aveţi alte topicuri deschise, special pentru aşa ceva, pe aproape fiecare lume.

Mulţam pentru înţelegere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus