Timer

DeletedUser

Guest
As vrea sa propun un timer. Mai exact. Atunci cand trimitem trupele la farmat sau atac, si dau minize la pagina (pun pagina web in bara) sa-mi apara un timer care sa indice cat timp mai este pana trupele se intorc. Acest sistem se foloseste la multe alte jocuri online si e extrem de ajutator. Poate fac si altceva intre timp si pierd tempo-uri bune datorita faptului ca nu sunt nonstop pe pagina Grepolis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As vrea sa propun un timer. Mai exact. Atunci cand trimitem trupele la farmat sau atac, si dau minize la pagina (pun pagina web in bara) sa-mi apara un timer care sa indice cat timp mai este pana trupele se intorc. Acest sistem se foloseste la multe alte jocuri online si e extrem de ajutator. Poate fac si altceva intre timp si pierd tempo-uri bune datorita faptului ca nu sunt nonstop pe pagina Grepolis.

Contra .


Daca imparti trupele in 2-3-4-5 ce faci?;)
 

DeletedUser

Guest
Contra .


Daca imparti trupele in 2-3-4-5 ce faci?;)


Pai cum ce faci? E extrem de simplu, hai sa-ti exemplific cam cum functioneaza.

Echipa 1 de soldati ----> timp de intoarcere 7.00 min
Echipa 2 de soldati ----> timp de intoarcere 9.00 min
Echipa 3 de soldati ----> timp de intoarcere 14.00 min
Finalizare constructie ---> azi la ora hh.mm.ss
Finalizare constructie 2 ---> azi la ora hh.mm.ss

Bun. Ideea e ca atunci cand trimiti mai mult de doua echipe de atacatori, ca sa-ti usurez munca si sa nu stai non-stop pe joc, apesi pe link-ul direct al luptei din meniul din dreapta de la prezentare generala si lasi selectata acea fereastra. Idee e ca nu ai cum sa te incurci, intotdeauna selectand cel mai mic timp. Astfel sti tot timpul ca mai ai 1 min, 2 min, 3 min, 10 min N min in care nu poti face nimic pe joc, nimic constructiv pentru orasul tau, iar in acel minut poti face si altceva nemaifiind stresat ca pierzi tempo-uri importante in Grepolis.
 

DeletedUser

Guest
idea e foarte buna,si eu am remarcat faptul ca nu avem timpul in bara ca la the west...

eu as prelucra idea ta si as face-o mai simpla:

daca avem asa:

Echipa 1 de soldati ----> timp de intoarcere 7.00 min
Echipa 2 de soldati ----> timp de intoarcere 9.00 min
Echipa 3 de soldati ----> timp de intoarcere 14.00 min
Finalizare constructie ---> azi la ora hh.mm.ss
Finalizare constructie 2 ---> azi la ora hh.mm.ss

in bara sa ne arate primul eveniment adica in cazul de fata
" Echipa 1 de soldati ----> timp de intoarcere 7.00 min"

in momentul cand echipa ajunge la destinatie pagina isi da singura refresh si apare urmatorul timp....

totusi ideea cu timer pe fiecare comanda nu e asa rea...in cazul in care ma intereseaza o comanda anume sa pot da click acolo si sa-mi arate doar timpul pt respectiva comanda.
 
Sus