Spam.

  • Autor subiect DeletedUser16581
  • Data de început

DeletedUser12202

Guest
Intervin din nou cu un scurt comentariu. Inteleg Ca aveti o varsta, si va respect dar faptul ca aveti acea varsta inseamna ca aveti o anumita experienta de viata. S-a intamplat sa aud niste vocale, plus comentariile de pe forum. Copilul are 14 ani. Tu ai 50-60 nu stiu si sincer nu imi pasa prea mult ideea e ca sunteti matura. Ok. Se cade ca in primul rand ca o femeie de varsta dumneavoastra sa vorbeasca in felul asta? Cu un limbaj de genul asta? Da, a facut o greseala. Pentru ca a fost greseala ce a fost cu shadows, ca nu l-am contactat noi la inceputul lumii sa ii zicem sa faca cumva sa rupa pactul. E copil, nu si-a dat seama de ce a zis. Nu merita sa il faceti acum in toate feluril pentru ce? Pentru o greseala . Si aduc varsta din nou, sunteti matura ar trebui sa stiti cand sa lasati de la Dvs. Ziceti ca si-au batut joc cei care au venit la voi, de visul unui copil. Asta ce e? E de aceeasi varsta cu heracle doar ca asa cum fac copiii isi cauta loc unde e mai bine. Iti trebuie varsta, experienta , maturitate, tarie ca sa poti sa zici: "lasa ca maine va fi mai bine". E copil, nu le-a avut. Si revin din nou la limbaj. Aveti nepoti poate. Cum v-ati simti ca din cauza unei aiurea facuta pe un joc, sa vorbeasca cineva asa cu nepotii/copiii dumneavoastra. Sa nu mai zic de exmplul pe care il dati la toti astia "minori" ca sa zic asa care se mai uita pe aici pe forum. Amintiti-va ca sunt oameni de toate varstele care joaca jocul asta. De la 12 la 70 de ani am intalnit personal. Si sa nu mai zic ca sincer, te faci de ras prin modul cum vorbesti. Unii mananca popcorn si citesc cum "2 fraieri" se cearta pe extern. Parerea mea incheiati circul asta. Arisan, zici ca ai o varsta. Arat-o ca o ai si inceteaza. Nu e locul unei femei de varsta a 3-a in certuri cu limbaj colorat pe forumul unui joc, parerea mea. O zi faina sa aveti.
smiley_emoticons_winken4.gif

1 - nu m-am prelevat de varsta pt.a da sfaturi,pt.a primimi sfaturi.
2 - daca la varsta mea sunt pe joc inseamna ca sunt un om...receptiv la nou.Logic,voi vorbi pe limba fiecaruia pt.a...intelege !Pot vorbi si academic,daca am cu cine !
3 - revizuieste-ti mesajul !Corecteaza-l tu,neaviztii pot intelege ca ...la noi au venit jucatori :)))).
4 - si copilul despre care vorbesc este cu noi !Il respect-Heracles..Pt.mine pe Grepo nu sunt...ani,doar caracterul,atat.
5 - in fond despre ce copil vorbesti ???
6 - sa las de la mine ???NU !Imi voi spune parerea,buna,rea,parerea mea !Poate cineva trebuie sa-i invete ca nu interesul primeaza,nu jocul de glezne,nu aplecarea la cum bate vantul !Nu asa cresti drept,nu asa razbesti in viata !Nu asa vei avea adevarati prieteni langa tine !Vei avea doar oameni din interes care sa profite de tine !
7 -
 

NoobFromRo

Stie Tot
Am vazut si eu pe aici un post cum ca buha a facut pact cu shadows doar din mila si nu ma poti abtine sa nu comentez. Cu ati facut ma voi pact din mila cand de la inceputul lumii v-ati rugat de noi vreo doua saptamani sau mai bine sa facem pact? I-am zis lui cris ca liderii sunt copii si nu prea se pricep la organizare sau altceva pt un pact. Ar trebui sa-i multumiti lui arisan pt ca a reusit sa faca pact, ca imediat cum a lipsit putin s-a rupt pactul iar dark a disparut de pe harta.
Aparent, daca spui cuiva ca ai facut pact ca sa "ii ajuti" pe respectivii jucatori(ca doar nu l-ai facut ca sa ii incurci) inseamna ca l-ai facut din mila

Va las cu treburile voastre!
See ya!
 

DeletedUser16440

Guest
1 - nu m-am prelevat de varsta pt.a da sfaturi,pt.a primimi sfaturi.
2 - daca la varsta mea sunt pe joc inseamna ca sunt un om...receptiv la nou.Logic,voi vorbi pe limba fiecaruia pt.a...intelege !Pot vorbi si academic,daca am cu cine !
3 - revizuieste-ti mesajul !Corecteaza-l tu,neaviztii pot intelege ca ...la noi au venit jucatori :)))).
4 - si copilul despre care vorbesc este cu noi !Il respect-Heracles..Pt.mine pe Grepo nu sunt...ani,doar caracterul,atat.
5 - in fond despre ce copil vorbesti ???
6 - sa las de la mine ???NU !Imi voi spune parerea,buna,rea,parerea mea !Poate cineva trebuie sa-i invete ca nu interesul primeaza,nu jocul de glezne,nu aplecarea la cum bate vantul !Nu asa cresti drept,nu asa razbesti in viata !Nu asa vei avea adevarati prieteni langa tine !Vei avea doar oameni din interes care sa profite de tine !
7 -
Nici nu știu de ce mi-am bătut capul. Evident am făcut-o degeaba. Am vrut sa opresc într un fel circul asta dar dacă îți place, poți sa îl continui pana se termina lumea sau cum vrei. Știi cum se numește faptul ca tu practici ceea ce condamni la altii? Ipocrizie. Desi desigur ca știai asta. Nu voi mai reveni cu niciun comentariu la adresa jucătorului arisan. Imi pierd timpul. O seara faina tuturor.
 

DeletedUser12202

Guest
Cand vulpea nu ajunge la struguri,spune ca sunt acri :).Si...si-a batut capul !De ce oare ?De grija mea ?
E "bine" cand ti se poarta de grija,asa cum ti se.... poarta ! .Sa va port si eu de grija si sa va fac tiket de multicont ???Nu de alta,dar unul joaca mai bine ca unul,nu ca trei !
Noob,taci.Ciocu mic.Nu te da buricu pamantului cand esti un nimeni !Lider care isi trateaza jucatorii,lider care isi ataca fostii aliati !Zero barat ca si caracter.Si condamnati-ma ca sunt....cum sunt cu copii !
 

DeletedUser12202

Guest
Aparent, daca spui cuiva ca ai facut pact ca sa "ii ajuti" pe respectivii jucatori(ca doar nu l-ai facut ca sa ii incurci) inseamna ca l-ai facut din mila

Va las cu treburile voastre!
See ya!
Te las in lumea ta,in...logica ta .nu mai...contazic copii,vad ca sunt pusa la colt !
Habar nu ai in ce a constat pactul,lider...de....,lider(culmea,ei l-au facut din...mila,cum spui tu) !Dar...ai fost(esti) bun,f.bun !L-ai rupt si ai fugit la adversari automat.Logic sa ne lasi cu treburile noastre,te-ai ajuns !Ti-am spus ceva,o spun si acum,cel putin 50% din cei care au mers la voi vor fi la intern.In cca 2-3 luni,max,poate si tu.Vorbim atunci.
Si...mister/a Cyobybad,eu nu fac .."circ",imi postez parerea,atat.Este dreptul meu .Astept sa fiu contracarata cu argumente logigice,nu cu postari vizavi de varsta,etc !Argumente,nu culpabilizare gratis !Nu am trimis pe nimeni la gradinita sau la scoala,nu mi-am batut joc de varsta nimanui !
Am trecut de faza in care puneam ...botul in fata unor tupeisti,in fata unor multi conturi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16440

Guest
Multicont? Asta e noua? Sunt curios pana se termina subiectul asta câte mai inventezi. :))
 

DeletedUser12202

Guest
Eu nu voi mai spune nimic-asta vreau :)
'.Traind în cercul vostru strimt
Norocul va petrece,
Ci eu în lumea mea mă simt
Nemuritor si rece. "
 

DeletedUser16440

Guest
Eu nu voi mai spune nimic-asta vreau :)
'.Traind în cercul vostru strimt
Norocul va petrece,
Ci eu în lumea mea mă simt
Nemuritor si rece. "
Te rog eu frumos nu mai cita marii scriitori ca ii faci de ras. :))) La ce vocabular folosești ar trebui sa citezi din Trupa paraziții, pe cheloo eventual.
;)
 

DeletedUser12202

Guest
:confused:.
Ca sa vorbesc stil...parazitii,cheloo-vad ca-i stii f.bine daca faci trimitere la ei,marii scriitori nu trebuiau sa fie asa de mari,asa nici un...handicapat ca mine(care a facut greseala sa-i citeasca),nu s-ar fi gasit sa-i citeze !Apropo,eu rad cu ei,nu de ei :).Oricum sunt f.multi oameni...normali care nu stiu despre....ce este vorba in...propozitie.
Si tot in stilul lor...te rogi in biserica !Si pt.ca tot te-ai luat de varsta mea(tu..corectul de pe Grepo,care faci observatii),corect era sa spui :va rog !ca de,n-am pascut gastele impreuna,nici in real,nici pe Grepo nici nu ne-am tras de bracinar !
Si,nu ma pot abtine :),mai citez un clasic :
"Ramai sanatoasa cucoana,
Imi iau geamantanul si plec. "
 

DeletedUser16440

Guest
Da, ii stiu foarte bine si pe ei, si pe marii scriitori. Se numeste o minte deschisa, Si daca recitesti, am folosit pronumele de politete in aproape toate mesajele adresate tie. Dar faptul ca vorbesti cum vorbesti, m-a facut sa imi dau seama ca sunt politicos degeaba . Deci.. De ce sa il mai folosesc? Si nu, nu am pascut gastele impreuna dar m-ai facut sa imi dau seama ca nu toti batraneii merita respect. Mersi de lectie :)
 

DeletedUser12202

Guest
Corect.
"in aproape toate mesajele"-corect(ca folosesti selectiv...politetea,corect).
O...singura observatie : " batranei ".Vei ajunge in timp( logic ) sa realizezi ca una este varsta...ambalajului(e ...reciclabil,oricum :) ),alta a spiritului.Si respect ca ai spus batranei,nu batrani,nu fosile.Si ca sa ma fac f.bine inteleasa : sunt acida,caustica-javra la o adica ,pt.ca vreau sa deschid,daca se mai poate,ochii copiilor.As vrea sa creasca drepti,sa aiba caracter,cuvant,demnitate.
"capul ce se pleaca,sabia nu-l taie,
dar cu umilinta lantu-l incovoaie !"
Sa nu fie robii interesului,uneltele interesului( le arati o...acadea si gata,fug dupa ea uitand ca aveau un munte de dulciuri acasa ),sa aiba caracter si demnitate.Sa aiba cuvant !
Din clipa asta,puteti posta orice,baba nu va mai raspunde.
E anacronica si da exemplu prost :).
Felicita-l pe dragul tau coleg ce nume a dat orsului cucerit de la mine,cand nu am fost-deces in familie,dar strict realul meu,nu am plans pe Grepo,nu am cerut...mila.Acum e...Nebuna :).Va voi arata ce poate face o ...nebuna.Cred ca m-a...trezit :).
.Spor dragi colegi de Grepo,sarbatori fericite si un An nou pe sufletul vostru.Plin de impliniri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16809

Guest
Nu va inteleg dezbaterea. Faceti spam degeaba, fi-ti mai buni ca vin sarbatorile ! La multi ani!
 

DeletedUser12202

Guest
La multi ani !
Dar intelegi sa primesti mesaj "
NoobFromRo astăzi la ora 17:16
asa sa vorbesti cu doamna ma-ta:))(mea culpa,i-am spus ca e...rahat cu ochi-i-am explicat si ce este rahatul-un dulce turcesc).,el mi-a dat mesaj,m-a provocat,nu sunt mai buna decat sunt !
Si mama nu are nici o treba cu Grepo,pe mama am pierdut-o in 26 august ,anul acesta !Ma-ta !!!!Faina educatie,faina exprimare.
 

DeletedUser12202

Guest
Dragilor,pt.voi toti,inclusiv pt.admini.,de cand este blocat jucator atacabil-2 zile, pt mesaj : "taranul tot taran ramane " ?Sa inteleg ca expresia taran este...injurie majora ???Ca taranul este tabu pe Grepo(-dar organe ale omului puse in prim plan sunt...normale ) ?Daca spui taran esti banat atacabil ???
Eu sunt...tampitica,dar,numai pt .mine :).Ve rog,dati mesaje cu tarani celor care va ataca,care nu ataca ,dar dau numai negative.Vreau sa vad daca veti fi banati atacabil.O voi face si eu !Auzi !!!"taran" motiv de blocare atacabil pe Grepo !Rusine !Rusine!Rusine !Zeuxis,rusine !Ce draq cauti la admini ???
Omule,nu-ti bate joc de munca nimanui ca tu esti x-ulscu sau pt.ca te-ai...ajuns !Omule,judeca-daca ai cu ce !Nu-ti bate joc de munca nimanui pt.ca poti ,sau pt...afinitati!Iti voida si eu mesaje primite(nu ma demit de regula),sa vad daca banezi-cum ar fi logic sa o faci !
RUSINE !!!
AOG,suntem adversari,dar respect multi dintre jucatorii vostri,nu va stiu de o zi sau doua,dar e trist daca ati ajuns sa recurgeti la asa ceva.Si nu-mi spuneti voi,jucatorii jucatori,ca...nu stiti,ca nici usturoi n-ati mancat,nici gura nu va miroase !Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti !Pacat !
Nici nu stiu daca sa va spun sa fiti mandri sau sa va fie rusine !La asa ceva ati ajuns ???Sa se blocheze atacabil2 zile jucator pt.ca si-a permis sa spuna ca taranul tot taran ???
El a fost...decent !Eu as fi spus Magarul tot Magar,dar mi-as fi cerut scuze magarului pt.comparatie !
 
Ultima editare de un moderator:

Missis Bella

Membru activ
Oare cat timp iti mai trebuie sa-ti dai seama ca pe serverul ro , au loc doar anumite persoane? Daca te iei dupa ce citesti, jocul este deschis tuturor, dar nu inseamna ca trebuie sa fie la fel pentru toti. Acum este deschis doar unora, daca ai avut nenorocul sa nu placi cuiva din staff, e bine sa renunti.
 

NoobFromRo

Stie Tot
Dragilor,pt.voi toti,inclusiv pt.admini.,de cand este blocat jucator atacabil-2 zile, pt mesaj : "taranul tot taran ramane " ?Sa inteleg ca expresia taran este...injurie majora ???Ca taranul este tabu pe Grepo(-dar organe ale omului puse in prim plan sunt...normale ) ?Daca spui taran esti banat atacabil ???
Eu sunt...tampitica,dar,numai pt .mine :).Ve rog,dati mesaje cu tarani celor care va ataca,care nu ataca ,dar dau numai negative.Vreau sa vad daca veti fi banati atacabil.O voi face si eu !Auzi !!!"taran" motiv de blocare atacabil pe Grepo !Rusine !Rusine!Rusine !Zeuxis,rusine !Ce draq cauti la admini ???
Omule,nu-ti bate joc de munca nimanui ca tu esti x-ulscu sau pt.ca te-ai...ajuns !Omule,judeca-daca ai cu ce !Nu-ti bate joc de munca nimanui pt.ca poti ,sau pt...afinitati!Iti voida si eu mesaje primite(nu ma demit de regula),sa vad daca banezi-cum ar fi logic sa o faci !
RUSINE !!!
AOG,suntem adversari,dar respect multi dintre jucatorii vostri,nu va stiu de o zi sau doua,dar e trist daca ati ajuns sa recurgeti la asa ceva.Si nu-mi spuneti voi,jucatorii jucatori,ca...nu stiti,ca nici usturoi n-ati mancat,nici gura nu va miroase !Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti !Pacat !
Nici nu stiu daca sa va spun sa fiti mandri sau sa va fie rusine !La asa ceva ati ajuns ???Sa se blocheze atacabil2 zile jucator pt.ca si-a permis sa spuna ca taranul tot taran ???
El a fost...decent !Eu as fi spus Magarul tot Magar,dar mi-as fi cerut scuze magarului pt.comparatie !

te auzi ce scrii?:)))
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif

atata te poti victimiza:)))
sa nu spui la nimeni ca ai jucat cu mine in ally
smiley_emoticons_no_sad.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser6507

Guest
Pai daca un jucator e banat pentru "carnati" termenul "taran"e mult mai vulgar.... iti dai seama...
 

DeletedUser12202

Guest
Am inteles acum modul de banare datorat limbajului,pct.de avertisment care se cumuleaza automat,in fct.de cate strangi,ai parte de ban.Este automata banarea la strangerea...punctelor.Deci...aveti grija ce spuneti :).Vorba romanului are 2 intelesuri,in general,incercati sa va cititi de 10 ori ce mesaj trimiteti,poate,in final,ajungeti la concluzia ca nu se merita dat mesaj :).
O precizre : nu eu am fost banata,un coleg.
A doua : NoobFrom Ro,TU ai jucat cu mine in alianta :),TU ai fost cel care a fugit la caldurica,TU ai fost...traseist,TU ti-ai atacat fostii colegi de cum te-ai...ajuns,Tu ne tratezi cu negative - logic,asta este jocul :).Fii sigur,nu ma voi lauda ca am avut ..." sansa " sa joc in aceeasi alianta cu TINE.
Inteleg ca fiecare alege unde joca,unde se simte bine si implinit.Pe timpul lui,fiecare este stapan si vrea,logic,sa nu-l piarda aiurea.Modul de a te comporta fata de fostii colegi,tine de caracterul fiecaruia.
Spor si numai bine.
 

NoobFromRo

Stie Tot
Am inteles acum modul de banare datorat limbajului,pct.de avertisment care se cumuleaza automat,in fct.de cate strangi,ai parte de ban.Este automata banarea la strangerea...punctelor.Deci...aveti grija ce spuneti :).Vorba romanului are 2 intelesuri,in general,incercati sa va cititi de 10 ori ce mesaj trimiteti,poate,in final,ajungeti la concluzia ca nu se merita dat mesaj :).
O precizre : nu eu am fost banata,un coleg.
A doua : NoobFrom Ro,TU ai jucat cu mine in alianta :),TU ai fost cel care a fugit la caldurica,TU ai fost...traseist,TU ti-ai atacat fostii colegi de cum te-ai...ajuns,Tu ne tratezi cu negative - logic,asta este jocul :).Fii sigur,nu ma voi lauda ca am avut ..." sansa " sa joc in aceeasi alianta cu TINE.
Inteleg ca fiecare alege unde joca,unde se simte bine si implinit.Pe timpul lui,fiecare este stapan si vrea,logic,sa nu-l piarda aiurea.Modul de a te comporta fata de fostii colegi,tine de caracterul fiecaruia.
Spor si numai bine.
tot o dai ca am fugit la 'caldurica'
tin sa-ti amintesc cu cine m-am batut
mai bine zis PE CINE am batut
 
Sus