Spam

  • Autor subiect DeletedUser14992
  • Data de început

DeletedUser14992

Guest
Asteptam de mult timp o lume cu sistem vechi, dar se pare ca din nou va urma una cu sistem nou.X(
Nu inteleg de ce nu mai este ca inainte, una cu sistem nou, una cu sistem vechi...
 
A mai fost o lume cu Sistem nou......Acuma iara alta.....Asediu cand o sa fie?!
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 
Da si noi speram,dar lumile noi sunt alese dupa sv populare,gen sv US are acelasi nume la nume,tot cu revolta si moral doar viteza e de 3 la unitati....Daca pe un sv se alege o lume cu numele acela si cu revolta,pe celelalte sv se alege la fel?
 

DeletedUser9563

Guest
Jucatorii normali si cei care baga gold cu moderatie ar trebui sa boicotam lumea asta pentru a forta Inno sa schimbe putin regulamentul si sa limiteze diferenta dintre cei care nu au ce face cu banii si jucatorii care mai au si alte ocupatii in afara de Grepolis si care nu se refac instant.S-a asjuns deja prea departe si cumva trebuie oprita cumva evolutia jocului spre cit mai multe optiuni de refacere instant cu gold.Sint unii care au locuri de munca de unde nu pot sa stea pe joc pentru a-si apara niste orase virtuale, doar pentru ca exista unii care cred confunda acest joc cu realitatea.E vara si unii se mai duc la iarba verde sau prin concedii la mare (in Romania sau la greci,bulgari sau pe unde isi permit) si nu stau 24 din 24 pe joc pentru niste orase virtuale.Stiu ca sint oameni normali in toate aliantele si aceia chiar ar vrea ca in jocul asta sa fie readusa placerea de a juca.Grepolisul nu aduce bani in casa (doar pentru cei de la Inno se intimpla asta) si ar tebui sa fie pentru toti doar o distractie.Si cei din echipa de moderare ar trebui sa aduca la cunostinta celor de la Inno Germania ca s-a ajuns prea departe cu optiunile de constructie instant a cladirilor si cu refacerea trupelor instant.
 
Ultima editare de un moderator:

Missis Bella

Membru activ
Nu punem problema ca unii nu pot sa stea pe joc ca e vara si ca se duc la iarba verde . Problema este ca introducerea noului sistem cu recompense premium , refacerea trupelor si construirea cladirilor instant contra premium duc la o inegalitate enorma intre cei care joace premium si cei care nu isi pot permite sa cheltuiasca salariile pe joc. In plus, recompensele au devenit destul de piperate, cel putin la Roata timpului naturii mi s-au parut scumpe si neatractive.
 

DeletedUser12299

Guest
Jucatorii normali si cei care baga gold cu moderatie ar trebui sa boicotam lumea asta pentru a forta Inno sa schimbe putin regulamentul si sa limiteze diferenta dintre cei care nu au ce face cu banii si jucatorii care mai au si alte ocupatii in afara de Grepolis si care nu se refac instant.S-a asjuns deja prea departe si cumva trebuie oprita cumva evolutia jocului spre cit mai multe optiuni de refacere instant cu gold.Sint unii care au locuri de munca de unde nu pot sa stea pe joc pentru a-si apara niste orase virtuale, doar pentru ca exista unii care cred confunda acest joc cu realitatea.E vara si unii se mai duc la iarba verde sau prin concedii la mare (in Romania sau la greci,bulgari sau pe unde isi permit) si nu stau 24 din 24 pe joc pentru niste orase virtuale.Stiu ca sint oameni normali in toate aliantele si aceia chiar ar vrea ca in jocul asta sa fie readusa placerea de a juca.Grepolisul nu aduce bani in casa (doar pentru cei de la Inno se intimpla asta) si ar tebui sa fie pentru toti doar o distractie.Si cei din echipa de moderare ar trebui sa aduca la cunostinta celor de la Inno Germania ca s-a ajuns prea departe cu optiunile de constructie instant a cladirilor si cu refacerea trupelor instant.

Daca nu poti sta pe joc sau nu poti baga bani este problema ta , mereu trebuie sa existe cinva pe primul loc , iar acela este de obicei cine investeste mai mult , atat timp cat si bani. :)
 

DeletedUser9563

Guest
Nu ai inteles nimic.Aici e vorba de o escaladare a optiunilor premium si jocul asta deja nu mai dovedeste pe cel mai bun jucator ci pe cel care are mai mult gold si asta nu il face neaparat un jucator extraordinar.Da serverele trebuie intretinute cu gold, dar ce se intimpla acum e deja exagerat.Nu contest ca cei cu premium sa aiba ceva avantaj, dar ar trebui ca avantajul ala sa se limiteze la sfetnici si nimic mai mult.Tu ca simplu jucator te refaci in timp normal pe cind unii care au gold fara limita se refac in doua ore.Cum sa aperi/cuceresti un oras in conditiile astea?
 

Rareshhh

Membru activ
Dar le este foame rau de tot celor de la Inno (sau poate nu lor, dar cuiva sigur ii e foame), altfel nu-mi explic cum de se mai deschide o lume la o luna dupa ce a fost deschisa ultima.
 

DeletedUser9563

Guest
Ce optiune premium va mai urma daca nu protestam cumva?Sa iti bage nava instant in oras dupa cele 12 de ore de revolta, dupa ce toaca marunt din 30 in 30 de minute si nici sa nu stii care din atacuri e nava?Sau sa aiba optiunea de a face sa dispara cele 12 ore de revolta si sa intrii direct in furie si cu nava instant in oras.Aici e deja e vorba de oprirea celor de la Inno sa mai introduca optiuni premium instant si sa mai reduca din cele existente.Acum mai e si ploaia de pietre care iti distruge si o alta cladire din oras in afara de zid.Da sa faca o lume pentru goldisti care se va termina in maxim o luna si sa o ia de la capat cu alta,dar sa faca si lumi normale pentru jucatori normali.
 

DeletedUser

Guest
- - - Actualizat - - -

Dar le este foame rau de tot celor de la Inno (sau poate nu lor, dar cuiva sigur ii e foame), altfel nu-mi explic cum de se mai deschide o lume la o luna dupa ce a fost deschisa ultima.


Uitete pe heraklion andreibaciu are 1 MILION DE PUNCTE CA LUPTATOR!! Asa ceva e chiar anti fair-play deoarece eu dabia am 8 orase iar el are loc de 40...
 
Ultima editare de un moderator:

Missis Bella

Membru activ
Ce optiune premium va mai urma daca nu protestam cumva?Sa iti bage nava instant in oras dupa cele 12 de ore de revolta, dupa ce toaca marunt din 30 in 30 de minute si nici sa nu stii care din atacuri e nava?Sau sa aiba optiunea de a face sa dispara cele 12 ore de revolta si sa intrii direct in furie si cu nava instant in oras.Aici e deja e vorba de oprirea celor de la Inno sa mai introduca optiuni premium instant si sa mai reduca din cele existente.Acum mai e si ploaia de pietre care iti distruge si o alta cladire din oras in afara de zid.Da sa faca o lume pentru goldisti care se va termina in maxim o luna si sa o ia de la capat cu alta,dar sa faca si lumi normale pentru jucatori normali.

Scriem de pomana. Nu-i intereseaza , cei de la INNO au strategia lor care nu tine cont de parerile celor care nu fac parte din staff.
Singura solutie este sa renunti in a mai pierde timpul pe un joc in care chiar regulamentul si constructia jocului, avantajeaza doar pe unii .
 
Ultima editare:

DeletedUser6507

Guest
Pe langa instante mai sunt si eventurile astea de tot rahatu... care poti sa ai manticore full inventaru din prima zi si nu numai... De ex inainte pe epsilon daca imi aduc bine aminte,de Pasti cautam oua pe fiecare mare si de acolo primeai o recompensa si tot asa... Acuma sunt evenimente de la luna la luna,cum e EURO la fotbal ce o sa ne baga sa sutam la poarta si primim o recompensa daca vrem sa mai dam odata la poarta platim 100 gold si pe urma se tot dubleaza.Suti la poarta de 100 de ori si ti-ai spart deja 6-7 milioane dar stii ca esti bazat.Nu e asa frumos... Chiar ar fi o idee buna sa se deschida o lume in care sa fiu inlaturate comenzile pentru instante injumatari si evenimentele sa fie fara aur.Ar fi frumos macar o lume .... Doar sfetnici sa fiu atat,dar uni doar visam:)).
 

DeletedUser9563

Guest
Solutia este boicotul.Sintem jucatori de Grepolis, ne place acest joc, dar pina la urma e doar un joc si am intrat in el pentru distractie si chiar relaxare.Alfel ce se intimpla acum pe Heraklion cu AndreiBaciu (zis si Maturoiul sau Moapa) se va intimpla peste tot.
 

Rareshhh

Membru activ
ce se intampla cu andreibaciu?
de parca e singurul jucator care baga bani, deja mi-ai rupt ficatii cu oftica ta fata de cei din lupi, da si tu exemple de jucatori care baga bani si sunt din bones sau deathrow. ii numeri tu banii pe care ii baga sau care e faza? stii tu cat baga? daca nu si-ar permite nu ar baga, nu crezi?
faci atata scandal ca baga lumea bani, umpli tot forumul cu oftica ta, asta nici nu e spamul de la lumea heraklion si tu dai exemple de acolo, daca esti sarac si nu-ti permiti mai ia-ti un job si baga si tu sau lasa-te de joc, nu te mai plange pe forum aiurea.
 

DeletedUser9563

Guest
Aici deja nu mai e nevoie de maturoi sau altii care nu au ce face cu banii.Aici e vorba de fortarea Innogames sa renunte la optiunile premium instant.Nu bag bani in joc tocmai pentru ca este un joc si nu imi aduce nici un profit bagatul banilor intr-un joc.Si apoi nu are rost sa vorbesc cu unul care pentru citva gold in plus ar trada-o si pe ma-sa.Va tine aproape maturoiul pentru ca va mai arunca si voua ceva firmituri de gold ca sa nu dezertati la altii.

- - - Actualizat - - -

E si in Deathrow Ragnarar si poate e si in Bones vreunul (dar mai putin probabil).Dar aici nu mai e vorba de ei ci de Innogames si introducerea a tot mai multe optiuni de refacere instat.Este un joc de strategie si in strategie este inclusa si refacerea trupelor si ridicarea cladirilor in ritm normal.Pentru cel care se reface instant strategia este total absenta.Ataca peste tot pe harta,pierde toate trupele si una sau doua ore are totul la loc.Asta e problema de acum.Era frumos jocul cind nu existau atitea optiuni premium instant .Dupa un timp au fost introdusi sfetnicii , singura optiune premium acceptabila si pe care am folosit-o cind am avut gold disponibil.
 

DeletedUser14992

Guest
Degeaba ne plangem.
Pentru ca in Romania, Grepolis nu este asa popular si celor de la Inno prea putin le pasa de parerile noastre
Idea este ca in afara se joaca la un alt nivel, nu ca la noi 2 3 cu full premium, in alte tari sunt poate cu sutele si atunci managerii jocului daca au vazut ca e rentabil, e si normal sa introduca tot mai multe functii premium....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ce se intampla cu andreibaciu?
de parca e singurul jucator care baga bani, deja mi-ai rupt ficatii cu oftica ta fata de cei din lupi, da si tu exemple de jucatori care baga bani si sunt din bones sau deathrow. ii numeri tu banii pe care ii baga sau care e faza? stii tu cat baga? daca nu si-ar permite nu ar baga, nu crezi?
faci atata scandal ca baga lumea bani, umpli tot forumul cu oftica ta, asta nici nu e spamul de la lumea heraklion si tu dai exemple de acolo, daca esti sarac si nu-ti permiti mai ia-ti un job si baga si tu sau lasa-te de joc, nu te mai plange pe forum aiurea.

si de asta nu le pasa celor din INNO de ce zicem noi
daca eu dau un ex dintr-o alianta toti aia sar la bataie
cand dai ex din alta alianta e aceeasi poveste
stai chill,si eu bag bani in joc dar nu pt instante .
daca am face un calcul cate simturi divine a avut tipul ala, in momentul asta poate sa foloseasca toate codurile de pe joc pt ca nu o sa ia ban:)
Oftica unde e?Am dat un exemplu si mai pot sa mai dau de jucatori extra gold-isiti:Ragnarar,andreibaciu,bogdan2002,ronin,mopmop,vanima si tot asa.
Nu am oftica pe ei dar baga prea multi bani si nu putem sa tinem pasul cu ei...
Daca tu crezi ca ma oftic ca ei baga bani si eu nu prea du-te sa iti faci un control la cap...
 
Ultima editare de un moderator:

Missis Bella

Membru activ
Acum nu trebuie sa va impungeti asa pentru un joc in care primeaza doar profitul, nu si parerea jucatorului, castigator va fi jocul, in nici un caz unul din voi.
Pareri contra constructii instant, sunt si pe serverele straine si tot asa, neluate in seama. Dupa cat, am inteles, vor urma in viitor, recompensele alea speciale care le poti cumpara cu gold ( nu ma refer la cele obtinute de la evenimente).
Barbarule, parerea mea ca sunt destui jucatori care au citit si vor citi si au inteles sugestia ta chiar daca nu scriu nimic.
 
Ultima editare:

DeletedUser9563

Guest
Sigur au citit si altii, dar sa nu ma ia lupii ca am ceva doar cu ei si andrei baciu ala cum isi zice acum si cu schmbarile de nume si sex.Aici deja nu mai este vorba doar despre lupi , ci despre tot jocul si pina jucatorii nu iau atitudine impotriva optiunilor premium instant cei de la Inno vor tot adauga altele pina cind nu vor mai ramine decit jucatorii cu gold si se vor da cap in cap.Gold vs gold la un moment dat vor ajunge la un sah etern si nimeni nu va cistiga.Dar atunci deja va fi prea tirziu si Grepolis se va inchide.
 
Sus