Siteri

  • Autor subiect DeletedUser16349
  • Data de început

Ce credeti despre idee?


  • Total votanți
    5

DeletedUser16349

Guest
Grepolis, in cea mai mare parte, e un joc destul de bine finisat. Imi place ceea ce vad. Dar sunt lucruri ce pot fi imbunatatite. Ideea asta e mica si ma gandesc si la una mai mare, nu va faceti griji. Acum:
Propun inlocuirea modului vacanta cu siterii, ca asa e pe TW2. Cine sunt siteri?Siteri sunt jucatori desemnati de tine din aceeasi alianta cu tine care sa aiba acces contul tau, voi intra in detalii in regurile de siter intr-un moment, si nu va panicati, nu iti vor stii parola;).
Acum, regurile siterilor:
-2/lume
-daca decizi sa nu-i mai permiti accesul la cont sau el decide sa nu mai fie siterul tau, va fi o perioada de 7 zile pana cand vei putea desemna unul nou(regula se aplica per slot de siter)
-siteri trebuie sa fie dintre membriii aliantei unde te afli
-nu au voie:sa stearga rapoarte, sa construiasca nava de colonizare, sa modifice setarile jucatorului
-un jucator poate fi siter la un numar limitat de x jucatori/lume in acelasi timp
-un siter daca vrea sa cheltuiasca coroane in contul tau si e siterul tau si joaca ca tine, isi va cheltui propriile coroane si proprille lucruri din inventarul sau, neatingandu-se de inventarul si de coroanele tale, iar tu esti cel ce primeste benifiile;).
Cam asta. Nu e o idee mare, dar una care sa fie pe placul la multi jucatori da. Abia astept sa va aud opiniile. Comuniate Grepolis, voce!
 
Ultima editare de un moderator:

Gymus

Membru activ
Nu sunt de acord...... Pt mine cel putin modul de vacanta este singurul mod de a ma "deconecta" din joc . Chiar daca as da contul pe mana cuiva nu as avea incredere in aceasi persoana . De ce ? Pentru ca unii deabia au grija de un cont.. apai de doua.
 

DeletedUser16349

Guest
nicol 10, cred ca incerci sa trolezi, chiar crezi ca nu verific cu versiunile de joc si cu setarile de joc inainte sa propun ceva? Pentru ca e clar ca nu sunt siteri in Grepolis. Cred ca confunzi cu Triburile sau ceva, deoarece acolo puteam, cel putin in versiunile vechi, sa desemnez un jucator care sa ma inlocuiasca cat timp eram in modul vacanta.
Iar legat de corectitudine, regulile trebuie sa fie implementate de catre dezvoltatori, ca altfel ar fi haos
Gymus, inteleg la ce te referi. Cand am auzit idea de siter pentru prima data, am crezut ca e ceva... .Dar, cand am inceput sa ma gandesc mai in detaliu si cand am experimentat, am realizat ca e o idee buna. Asa, contul tau nu sta pe loc. Cu persoanele potrivite, asta chiar e o miscare foarte buna, poti fi sfatuit mai bine legat de mai multe aspecte, poate deveni o arma tare. Cand vrei sa te deconectezi, ai incredere in siter si speri ca te ajuta, si ca nu face atacuri pe ascuns. Asta e genul de idee care o sa-ti placa cand experimentezi, si nu neaparat in teorie, pentru mine cel putin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16071

Guest
daca vrei siteri joaca doar "TW2", aici este Grepolis

de ce trebuie sa fie acest joc la fel ca altele?

este foarte bine ca fiecare joc sa aiba ceva "unic"

vrei siteri joci TW2, vrei sa joci singur joci Grepolis
 

saca 24

Stie Tot
uite aici propunere:
-server fara gold(doar sfetnici)
-fara alarma

apoi faci o cruce si dai selectare directie pe harta.
si..Dumnezeu cu mila! :)))
 

Missis Bella

Membru activ
Propun ca scripturile nepermise actualmente, cele care trimit atac/sprijin la miime de secunda si care trimit sprijin cand jucatorul e off, sa devina scripturi acceptate pe grepolis.
 
Ultima editare:

DeletedUser16349

Guest
Baieti, hai sa stam la subiect, ideile alea sunt ceva pentru un topic cu idei generale, daca macar pot spune asta, ca scripturile nepermise sunt nepermise pentru un motiv
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16349

Guest
Boot-urile mentionate de tine, Missis Bella, dislike. Acum, putem sta la subiect?
 

DeletedUser12202

Guest
Propun ca scripturile nepermise actualmente, cele care trimit atac/sprijin la miime de secunda si care trimit sprijin cand jucatorul e off, sa devina scripturi acceptate pe grepolis.
Subscriu !Asa vom fi egali,relativ :).Scripturile,sunt oricum folosite de...unii,deci,este ok sa le folosim toti,mai...eliminam din diferentele create artificial :)
 
Sus