Sistemul de invitatii nefunctional

  • Autor subiect DeletedUser7253
  • Data de început

DeletedUser7253

Guest
In urma cu ceva saptamani deja s-a anuntat ca sistemul de invitatii era nefunctional. La momentul respectiv se intamplau urmatoarele:

2016-02-28 12:40:47
1. Invitatie pe spot desemnat pe insula, atat prin link cat si prin email. La accesare trimite in pagina de logare de unde se pierde invitatia. Dupa logare jucatorul a fost trimis automat in lumea GYTIUM chiar daca invitatia a fost din EPHESUS. Daca selectezi Ehpesus ulterior din meniu apare functia de alegerea a directie nicidecum sa te plaseze unde ai fost invitat.

2. Invitatie din Functionalitatile Aliantei. Exact aceeeasi problema. Da cu punctele cardinale.

Concluzie: Se pare ca parametrii ce fac legatura cu invitatie si localizarea ei, se pierd in fereastra de logare.
Rugam verificare si rezolvare cat mai rapida.

- - - Actualizat - - -

Intre timp serverul a fost actualizat la noua versiune ce in mod normal trebuia sa rezolve si acest bug. Din pacate se pare ca acest aspect tot nu a fost rezolvat. Au incercat ei ceva dar cum nu au dat atentie testelor acum fenomenul este putin diferit.

2016-03-10 11:06:18
Primesti invitatia. Accesezi linkul te loghezi si te delogheaza cu redirect la pagina principala.


Am rugamintea sa se acorde atentia cuvenita din partea dezvoltatorilor acestei situatii care devine penibila gandindu-ne la experienta echipei de programare din spatele jocului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15210

Guest
Eu astwpt de o luna. Mi s-a promis ca la noua actualizare se rezolva. Din pacate nu a fost asa. Sa vedem ... Mie mi s-a intamplat ba sa fiu redurectionat la pagina principala, ba sa nu gaseasca pagina web deloc
 

DeletedUser11293

Guest
Deci nu sunt singurul care a intmpinat problema aceasta.Am invitat mai multi camarazi de arme de pe alte jocuri sii-au dat la 100000 de mari distanta de mine
 
Sus