Search bar / Bara de cautare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
buna...sunt nou pe forum...(primele 5 minute). am citit in mare propunerile si nu am gasit una similara cu ceea ce voi cere. "Care este" :

- Ati putea implementa un SEARCH BAR / BARA DE CAUTARE pentru forumurile aliantelor? ar ajuta mult la mai ales la rezervari unde sunt 5 10 pagini...sa nu mai treci prin toate pentru fiecare oras...si nu numai..acesta fiind doar un exemplu.;)
Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
Pro asta sau SA FACA BLESTEMATUL ALA DE FORUM CA LA TRIBURILE NU PORCARIA ASTA
 

DeletedUser598

Guest
Hmm...din cate stiu eu,un oras se rezerva 24/48 ore,daca in acest timp nu sa cucerit,e sters din lista,si la fel daca e cucerit. De asta se ocupa moderatorii de pe forum. SI mai mult de 3 pagini nu prea am vazut sa fie...nar ma rog...stiu eu ce e cu alianta in care esti tu acuma de ajungeti a 10+ pagini...
Sa fie PRO!
 

DeletedUser

Guest
Hmmmmm.....
Nu stiu ce sa zic!
ProNtra :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
______________________________________
Ba barbecule, ti-am zis eu ca'i popa? Tu nimic batman, batman
 

DeletedUser

Guest
Hmm...din cate stiu eu,un oras se rezerva 24/48 ore,daca in acest timp nu sa cucerit,e sters din lista,si la fel daca e cucerit. De asta se ocupa moderatorii de pe forum. SI mai mult de 3 pagini nu prea am vazut sa fie...nar ma rog...stiu eu ce e cu alianta in care esti tu acuma de ajungeti a 10+ pagini...
Sa fie PRO!

bine bine.... poate daca tu esti in alianta perfecta :p ii mai usor... dar eu am dat subiectul cu rezervarile ca un simplu exemplu... totusi nu ar strica o "bara de cautare" care sa simplifice navigarea printre subiecte, sau in subiecte printre pagini...fiindca cel cu rezervarile poate sa fie de 2-3 pagini, dar totusi sunt si alte subiecte care au peste 10 pagini... atacuri, cuceriri, strategii, etc...
Parerea mea este ca, ajuta semnificativ navigarea in forum. :)
 

DeletedUser

Guest
Hmmmmm.....
Nu stiu ce sa zic!
ProNtra :D:D:D:D:D:D:D:D
______________________________________
Ba barbecule, ti-am zis eu ca'i popa? Tu nimic batman, batman

-------------------------------------
daca nu sti ce sa zici, da un search pe forumul aliantei... si poate gasesti ceva similar...ah....am uitat n-ai unde :)))))) nah scuze....atunci nu zi nimic :D
 

DeletedUser

Guest
serios!!!

cate PRO-uri sunt necesare pentru a fi luat(a) in considerare un/o subiect/propunere???? chiar n-ar strica o bara de cautare in foumul aliantei... sa poti cauta subiecte legate de numele jucatorului, sau orasul respectiv, subiectul discutiei... as dori sa vad mai multe PRO-uri daca de asta este nevoie...sau voua vi se pare mai simplu ceva ce ii mai greu? :))
 

DeletedUser

Guest
-------------------------------------
daca nu sti ce sa zici, da un search pe forumul aliantei... si poate gasesti ceva similar...ah....am uitat n-ai unde :)))))) nah scuze....atunci nu zi nimic :D
Nu vreau sa te bag in seama cu mesajul tau!
cate PRO-uri sunt necesare pentru a fi luat(a) in considerare un/o subiect/propunere???? chiar n-ar strica o bara de cautare in foumul aliantei... sa poti cauta subiecte legate de numele jucatorului, sau orasul respectiv, subiectul discutiei... as dori sa vad mai multe PRO-uri daca de asta este nevoie...sau voua vi se pare mai simplu ceva ce ii mai greu? :))
Si tu crezi ca admini accepta asa usor?
Trebuie sa ai peste 50 de PRO-uri!
De la mine ai ProNtra
Pro: Mi se pare o idee buna
Contra: Prea putin detaliata
 

DeletedUser

Guest
Nu vreau sa te bag in seama cu mesajul tau!

Si tu crezi ca admini accepta asa usor?
Trebuie sa ai peste 50 de PRO-uri!
De la mine ai ProNtra
Pro: Mi se pare o idee buna
Contra: Prea putin detaliata

__________________________________________________________
:pro:
Scuza-ma, dar de cate detalii ai avea nevoie ca sa iti dai seama ca nu poate fie decat o idee buna care ne-ar simplifica viata in joc????

Sa iti dau alt exemplu care nu tine de joc...poate intelegi mai bine ideea :

Te-ai descurca (nu conteaza daca folosesti sau nu) mai bine sau mai rau, in Winamp fara posibilitatea de a da "Search" ???

Asa si un forum, cu cat devine mai detaliat, cu atat detine mai multe informatii, iar (nu vorbesc doar pentru mine, poate sunt altii care nu stiu unde sa caute, poate si eu uneori) ca sa se reduca confuziile si sa se imbunatateasca jocul si comunicarea intre "useri", mi se pare o idee foarte buna sa existe o bara de cautare per forum, ca acele persoane (orice ar cauta) sa gaseasca detalii specifice cautarii si doar atat intr-un timp relativ scurt...asta prespun i-ar face pe mult mai multi sa se implice in citirea forumului si ar imbunatatii derularea jocului in echipa.

Deoarece sunt tot mai multi jucatori noi in Grepolis, iar cei vechi se implica in crearea unor forumuri cat mai elaborate, exista atatea probleme de comunicare in aceste forumuri.

NU ma refer doar la alianta mea...sunt sigur ca sunt alte zeci de aliante in care aceste probleme isi dezvolta radacinile...

Si de asemenea sunt convins ca sunt si aliante in care toate merg ca unse...problema este ca voi va legati de majoritate cu exemple din minoritate...ma bucur ca, in unele aliante toate sunt perfecte, dar in majoritatea sunt probleme...

Mai ales ca sunt multi care si lucreaza, sau merg la scoala/facultate, si nu au timp zilnic sa reia forumul de la zero sa vada ce s-o modificat, ce o disparut, unde ii este postarea, de la ce pagina ii acum, s.a.m.d....

Cred ca toti vor mai degraba, cand intra pe forum, in 2 min, stiind ce cauta sa gaseasca tot legat de acel subiect...nu in 45 min...

Mediteaza la asta pana maine, si daca mai vrei detalii, inseamna ca am vorbit singur....

:pro:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus