schimbari lumea kappa

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
in ultima perioada au fost facute o serie de schimbari pe lumea kappa (cel putin)... printre aceste schimbari se numara si modificarea atributiilor prazii de razboi... inainte dubla timpul si prada din satele de tarani. acum insa, in cele patru obtiuni de la solicitare resurse, e dublat timpul dar prada nu mai este dubla. eu am cercetat prada de razboi (in toate satele) pentru ca era folositoare cu vechile proprietati, acum mi se pare inutila. daca erau de la inceput aceste proprietati eu nu mai cercetam prada de razboi, dar asa am cercetat si am pierdut puncte de cercetare si ca sa le recuperez am nevoie de 4 puncte de cultura, lucru care mi se pare incorect... nu cred ca e normal sa se schimbe regulile in timpul jocului. ar trebui luate masuri pentru remedierea acestei situatii. propun ca, pentru a reseta prada de razboi sa nu se mai ceara puncte de cultura...
 

DeletedUser

Guest
exact bine spus.sunt de acord.am cercetat degeaba ca doar timpul se dubleaza,atat.dincauza updatelului incep deja sa ma plictisesc dejoc....
 

DeletedUser

Guest
Pai nu ai de ce sa o resetezi.Poti folosi prima linie de solicitare, unde ai buton de 5 min.Sunt destule puncte de cercetare pentru optiunile importante si cred ca nu te poti plange ca trebuie sa resetezi tehnologia aia pentru ca nu iti ajung punctele pentru alt ceva.
 

DeletedUser

Guest
Pai nu ai de ce sa o resetezi.Poti folosi prima linie de solicitare, unde ai buton de 5 min.Sunt destule puncte de cercetare pentru optiunile importante si cred ca nu te poti plange ca trebuie sa resetezi tehnologia aia pentru ca nu iti ajung punctele pentru alt ceva.

Doresc sa zic ca aceasta cercetare era folositoare inainte de 2.04 dar acum nu isi are rostul
 

DeletedUser

Guest
Daca tu consideri asta nu inseamna ca alti jucatori nu considera aceasta cercetare utila. Aceasta cercetare devine utila atunci cand deti mai multe orase, la inceput poate nu ti se pare importanta. Numarul de resurse pe care le primeste un jucator din satele de tarani a fost redus pentru ca s-a observat o dereglare a sistemului de dezvoltare. Intradevar pare ciudat daca te-ai obisnuit sa primesti mai multe resurse sa te trezesti ca asa deodata vei primi mai putine.
 

DeletedUser

Guest
totusi... cand am cercetat prada de razboi, aceasta ofeea anumite avantaje, acum nu mi se mai pare avantajoasa pentru ca s-au schimbat fuctiile ei... de asta zic ca ar trebui ca pentru resetarea ei sa nu se ceara pucte de cultura... nu spun ca pentru toti este nutila prada de razboi... pentru unii poate li se pare folositoare si acum... dar mie acum nu imi mai place si o consider inutila cu noile functii.... daca "prada de razboi" avea actualele atributii de la inceput, nu o mai cercetam...
 

DeletedUser

Guest
Tot ce putem face pentru dumneavoastra este sa trimitem mai departe solicitarea catre cei care se ocupa de dezvoltarea jocului. Din pacate nu va putem garanta ca veti putea reseta respectiva cercetare fara a vi se lua puncte de cultura deoarece nu depinde de Echipa Grepolis Romania o astfel de modificare.
 

DeletedUser

Guest
Tot ce putem face pentru dumneavoastra este sa trimitem mai departe solicitarea catre cei care se ocupa de dezvoltarea jocului. Din pacate nu va putem garanta ca veti putea reseta respectiva cercetare fara a vi se lua puncte de cultura deoarece nu depinde de Echipa Grepolis Romania o astfel de modificare.

nu vreau sa fiu rautacios, dar, totusi, ce poate face "Echipa Grepolis Romania"??? ..
macar sa stim, sa nu mai deschidem topicuri aiurea, s anu ne facem sperante desarte si sa nu mai primim warnuri si banuri pe forum ca am fi, chipurile, impertinenti..
ca ticket am depus si la .de si la .ro si la ro mi-e jena sa scriu aici, dar mi s-a zis ca se va reveni cu un raspuns.. si il tot astept.. sau se considera ca daca mi-a dat raspunsul asta problema e rezolvata.. nu mai conteaza acum.. ca a trebuit sa experimentez eu in joc, pe timpul, resursele si nervii mei, in loc sa fie un regulament cu reguli clare si explicite..
 

DeletedUser

Guest
Aici este o sectiune de propuneri, daca nu respectati tema este normal sa luati avertizari, banuri, etc.
Nemultumirile dumneavoastra le puteti adresa prin intermediul sistemului intern de suport.
 

DeletedUser

Guest
Eu stiam ca aici se dezbat subiect3 pe propuneri intre mai multi jucatori.Nu doar admin-jucator
 

DeletedUser

Guest
nu vreau sa fiu rautacios, dar, totusi, ce poate face "Echipa Grepolis Romania"??? ..
macar sa stim, sa nu mai deschidem topicuri aiurea, s anu ne facem sperante desarte si sa nu mai primim warnuri si banuri pe forum ca am fi, chipurile, impertinenti..
ca ticket am depus si la .de si la .ro si la ro mi-e jena sa scriu aici, dar mi s-a zis ca se va reveni cu un raspuns.. si il tot astept.. sau se considera ca daca mi-a dat raspunsul asta problema e rezolvata.. nu mai conteaza acum.. ca a trebuit sa experimentez eu in joc, pe timpul, resursele si nervii mei, in loc sa fie un regulament cu reguli clare si explicite..

Supervizeaza respectarea fair-play-ului in joc si moderarea forumului. Deasemenea e puntea de legatura intre comunitatea romaneasca si InnoGames.

Eu stiam ca aici se dezbat subiect3 pe propuneri intre mai multi jucatori.Nu doar admin-jucator

Nu prea inteleg unde doresti sa bati... Oricine poate dezbate o propunere.

Va rog pe amandoi sa continuati a discuta in continuare despre propunerea de fata, nu despre ce fac sau nu fac administratorii si moderatorii si/sau pe unde ati mai depus tichete.

Revenind la propunere: Chiar mi-ar place sa se rezolve problema aceasta daca se gaseste o cale de mijloc de a face acest lucru (si pentru cei ce mai doresc cercetarea si pentru cei ce nu o mai doresc -- momentan nu-mi vine nici o idee in cap despre cum s-ar putea face acest lucru). Apreciez oricum ideea venita intr-o maniera constructiva spre deosebire de restul locurilor in care s-a mai discutat despre aceasta modificare.

Discutii placute in continuare...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus