Schimbarea Interfetei de utilizator - Repozitionare situatie monede de aur.

Stil

Community Manager
Dragă comunitate,

Pe parcursul urmatoarelor câteva zile, vom lansa câteva modificari ale interfeței de utilizator, în ceea ce privește poziționarea situatiei pentru monedele de aur.

Scopul nostru este de a îmbunătăți interfața cu utilizatorul pentru a pastra acest lucru cât mai ușor de înțeles și mai ușor de utilizat, atât pentru nou-veniți, cât și pentru veteranii Grepolis. Prin urmare, am decis să mutam situația monedelor de aur în partea dreapta sus a ecranului, chiar lângă toate celelalte resurse relevante pentru joc. În acest fel, nu trebuie să verificați în mai multe locuri pentru a obține o imagine de ansamblu asupra capacitaților dvs. curente, atât pentru resurse, cât și pentru cele premium.

Bineînțeles că am auzit, de asemenea, feedbackul dvs. cu privire la inconveniențele pe ecranele cu rezoluții mici și suntem conștienți de faptul că alte elemente din partea dreaptă a ecranului sunt acum împinse puțin mai jos. Din același motiv, am început deja să îmbunătățim redimensionarea altor elemente ale interfeței care sunt, de asemenea, situate în colțul din dreapta jos al ecranului, adică butoanele pentru evenimente și oferte, și vom continua să monitorizam situația în consecință.

Rețineți că această ajustare a interfeței poate duce la probleme minore de plasare ale elementelor de interfață personalizată ale utilizatorilor de script-uri. Cu toate acestea, pentru a păstra aceste aspecte ușor de gestionat, am facut niște corecții pentru a menține impactul asupra utilizatorilor celor mai populare scripturi cât mai puțin posibil. Dacă întâmpinați probleme de interfață după modificările menționate mai sus, vă rugăm să încercați să dezactivați script-urile, pentru a confirma dacă problema a fost sau nu cauzată de scripturi externe.

Modificările la interfața cu utilizatorul vor fi lansate începând cu data de 13 martie și vor deveni disponibile pentru toți utilizatorii pe parcursul următoarelor zile, mai târziu odată cu începerea unei noi sesiuni de joc. Dacă doriți să impuneți modificarea, reîncărcați jocul dupa 13 martie (utilizând CTRL + F5), pentru a vedea modificarile.

Vă mulțumim foarte mult pentru înțelegerea dvs. și pentru feedbackul dvs. despre îmbunătățirea interfeței noastre.

Toate cele bune,
Echipa dvs. Grepolis
 
Sus