Sa stam de vorba cu...

DeletedUser

Guest
Apropo de interviurile astea. Acum ceva vreme se vehicula printre negri infiintarea unui post de radio online . Cu programe , cu muzica, cu dedicatii online, cu discutii ( mai ales ca noi negrii si nu numai stateam noptile pe conferinte la caterinca ) . Pana la urma, am lasat-o balta ca nu aveam noi asa mare interes sa tragem. De fapt nu stiu chiar toti negrii de proiectul asta cu radio online . Doar 3 insi stim de el .Eu ,kala si gaby . Ar fi fost interesant un proiect de-asta :D
 
Ultima editare de un moderator:

Rareshhh

Membru activ
Adminii isi permit sa masoare altfel tipul, cand la noi, muritorii de rand, trece o saptamana la admini trece doar o zi, poate chiar doar o ora, inca nu se stie exact.
 

DeletedUser3337

Guest
Adminii isi permit sa masoare altfel tipul, cand la noi, muritorii de rand, trece o saptamana la admini trece doar o zi, poate chiar doar o ora, inca nu se stie exact.
smiley_emoticons_hust.gif

smiley_emoticons_hust.gif
smiley_emoticons_hust.gif
smiley_emoticons_hust.gif
smiley_emoticons_hust.gif
 

DeletedUser

Guest
hehehe, scuzati-ne si voi , ca tot oameni suntem si noi, ne mai prinde o gripa, mai dau navala si alte probleme pe capul nostru, asa ca nu mai bate planul de acasa cu cel de la prefectura :D
In aceeasi ordine de idei, sper sa va satisfac curiozitatea cat mai curand :)

- - - Actualizat - - -

Apropo de interviurile astea. Acum ceva vreme se vehicula printre negri infiintarea unui post de radio online . Cu programe , cu muzica, cu dedicatii online, cu discutii ( mai ales ca noi negrii si nu numai stateam noptile pe conferinte la caterinca ) . Pana la urma, am lasat-o balta ca nu aveam noi asa mare interes sa tragem. De fapt nu stiu chiar toti negrii de proiectul asta cu radio online . Doar 3 insi stim de el .Eu ,kala si gaby . Ar fi fost interesant un proiect de-asta :D

Nu vrei sa faci propunerea in mod oficial? cine stie, poate iese ceva :)
 

DeletedUser3337

Guest
suna interesant :D
e ok treaba
dar ce muzica vreti sa puntei la post :)) :D
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser13911

Guest
BAh.aici tre' sa spui tot....da tot mah..nu merge cu vrajeala....:D
 

DeletedUser14553

Guest
offf
daca mi se va face un interviu va spun si ce cuceriri sunt in alianta =]]
 

DeletedUser13911

Guest
bai sa dea dracu,parca sunteti la New york times...tre' sa-l vada editorul sef?E o palavrageala intre 2 persoane virtuale...sunt absolut convins ca s-au respectat regulile bunului simt.Umblati cu cenzura..nu'i asa?Bah ce dracu...asa se protejeaza imaginea ??hahahah..
SA nu uitati sa dati raportul mai departe...:D
HAi ca ati parlit-o aici...:(
PS; Am o intrebare..lu' al baro..ii e frica ca ati uitat gramatica si corecteaza?hmmm....Stii cum o sesizez...NEINCREDERE in echipa.PUNCT!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Solicit stergerea acestui interviu pe motiv ca nu este atat de viteaz cum pare .Faima lui se datoreaza altora.Deci nu este meritul lui si nu merita sa primeasca aceste laude .Nu merita cinstea de a-i fi luat acest interviu.Sunt satul de vedetele de la Acces Direct.Aici as vrea sa vad oamenii capabili de ceva,nu vedete de cartoon network...hahaha
microfon.png


După cum ştiţi probabil din anii trecuţi, a existat o perioadă când aici, pe forum, descopeream unii dintre jucători într-un cu totul alt mod decât prin jocul propriu-zis, aceasta prin bunăvoinţa lor şi a colegilor din echipă.
Aş propune ca începând din această seară să reluăm acest obicei de a schimba câte o vorbă cu jucătorii pe care aţi dori să îi cunoaşteţi mai bine, şi de ce nu, chiar şi membri ai echipei Grepolis România.
Aceste propuneri pentru interviuri se vor face aici de către voi şi astfel vom încerca să răspundem dorinţelor dumneavoastră, desigur, cu amabilitatea jucătorilor propuşi.



- - - Actualizat - - -

In aceasta seara am avut placerea de a sta de vorba cu unul dintre jucatorii lumii Psi, Versace Banderas, caruia ii multumesc pentru timpul acordat si pentru amabilitatea de a se supune tirului de intrebari


Moderator: Asa..Buna seara :)
Versace: buna seara draga (nerd)
Moderator: Voi incepe prin a-ti multumi ca ai acceptat sa stam de vorba in acesta seara
Sa imi spui cand putem incepe
Versace: ready,go
Moderator: oki
Versace: (chuckle)
Moderator: poate esti nedumerit sa stii de ce te-am selectat dintre atatia jucatori de pe lumea Psi
Versace: chiar sunt
Moderator: in primul rand am zis sa aleg pe cineva din top, in al doilea rand, esti in fruntea unei mari familii, daca o pot numi asa, si anume Friends. Prin urmare, cred ca multi sunt curiosi sa te cunoasca :)
Versace: sunt sigur ca ard de nerabdare multi
Moderator: as dori sa incep prin a te intreba de ce Versace Banderas?
ma refer de ce ai ales acest nume si nu altul ?
Versace: deoarece, cand m-am apucat de joc, nu stiam sa fac un cont si contul a fost facut de un nepotel al meu, deci de aia e acest nume ciudat
Moderator: interesant
ar fi urmat sa te intreb cum ai descoperit jocul, o parte din raspuns cred ca l-am si aflat
Versace: tot de la acel nepot, el juca de vreo 2 luni si m-a intaratat sa intru si eu
Moderator: :) cine se ascunde ca persoana in spatele jucatorului Versace Banderas?
Versace: la ce faci referire aici?
Moderator: ma refer la faptul daca exista diferente intre tine ca jucator si persoana reala?
Versace: absolut nici o diferenta,cum sunt pe joc asa sunt si in viata de zi cu zi
Moderator: Imi poti vorbi putin despre evolutia ta pe joc,cam cand ai inceput, pe ce lumi ai jucat?
Versace: sigur.
Moderator: te rog
Versace: am inceput pe 5 lumi concomitent
Moderator: wow
Versace: xi,my,lambda,omicron si ny
Moderator: Si ai jucat intens pe toate pana la sfarsit?
Versace: nu stiam ce inseamna sa joci pe mai multe lumi deodata si cat de greu e
Versace: nuuuuuuu
Moderator: inteleg
Versace: am ramas in final pe xi,unde am preluat o alianta
Moderator: si ai jucat pana la capat acea lume?
Versace: asa a inceput parcursul meu in grepolis
Versace: da,am terminat lumea,am fost invitat in alianta w.o.g cu mai multi jucatori activi de la noi din alianta si am si castigat
Moderator: deci esti destul de recent ca jucator pe Grepolis
Versace: 2012 februarie
Moderator: Ai avut vreo persoana de la care ai invatat, care te-a indrumat la inceput?
Versace: in my, calin file de poveste, el m-a invatat sa joc
Moderator: ce anume te face sa intri zilnic pe joc si ce reprezinta pentru tine timpul petrecut aici?
Versace: in primul rand Grepolisul e ca un drog de care greu te lasi,mi-am facut multi prieteni in familia Friends si timpul petrecut cu ei ma relaxeaza
Moderator: vorbesti de familia Friends, ce anume face o persoana capabila sa fie in fruntea atator oameni?
Ce face ca o alianta sa fie de succes sau ce strategie se acunde in spatele acestui success?
Ca nu orice jucator poate indruma pe ceilalti la performante..
Versace: si in viata reala sunt foarte ambitios si nu-mi place sa pierd. Ca o alianta sa aiba succes trebuie sa stii in primul rand sa-ti tii oamenii uniti, sa stii cum si când sa vorbesti cu ei, si sa le arati ca sunt importanti ptr tine. Fara ei nici un jucator nu inseamna nimic
Moderator: ti-a influentat jocul in vreun viata sau cariera?
Versace: nu, am destul timp liber si il acord in egala masura atat familiei, cat si jocului, deci nu exista disensiuni de nici un fel
Moderator: sa inteleg ca se impaca bine cele doua
Versace: in 95% din timp se impaca bine..mai sunt si caderi de tensiune:)))))))
Moderator: :D sper ca treci peste ele fara pierderi
Moderator: cu ce te ocupi in viata reala?
Versace: am o firma de constructii, actualmente numai fac decat bransamente de gaz
Moderator: ocupatia ta si jocul au ceva in comun? adica ti-a folosit in vreun fel experienta de pe joc in viata reala sau invers?
Versace: experienta din viata reala mi-a folosit in joc
Moderator: In ce sens? Poti sa detaliezi?
Versace: sunt trecut prin foarte multe situatii si pot sa zic ca am scoala vietii, de asta am spus mai sus: conteaza foarte mult sa stii sa vorbesti cu oamenii si sa stii sa ceri de la fiecare exact ce trebuie
Moderator: asa este
Versace: aici ne întâlnim cu multe persoane cu familii,oameni de 30 de 40 50 de ani
Versace: dar si de 12 ani
Moderator: poate chiar si mai tineri
Moderator: da
Versace: si trebuie sa stii sa vorbesti cu fiecare si sa stii ce anume sa le trasezi sa devina eficienti
Moderator: dupa cum observi, incerc sa descopar omul din spatele jucatorului si vad ca esti destul de retinut in a vorbi despre tine
Versace: nu sunt retinut
Moderator: bine, nici nu ne cunoastem de multa vreme, ba mai suntem si adversari :D
Versace: nu te-am atacat niciodata
Moderator: asa este :)
Versace: nici macar la vanat de usoare:)))
Moderator: eu parca te-am atacat, dar probabail ca gresesc :D
chiar nu-mi amintesc
Versace: (shake) daca ma atacai te tineam minte (chuckle)
Moderator: imi poti povesti cateva intamplari placute de pe joc, ceva ce ti-a ramas in memorie in mod deosebit?
Versace: mi-a ramas in memorie echipa frumoasa de pe lumea rho
Moderator: (happy)
Versace: noptile pe care le petreceam impreuna, cu toti colegii pe conferinte
Moderator: sa inteleg ca nu mai joci cu acea echipa
Versace: era o lume mai buna inainte,nu era atata ura, rautate
Versace: din vechea echipa mai joc cu 10 persoane
Moderator: mda, s-a schimbat mult jocul in ultima vreme
Versace: majoritatea s-au lasat din motive de timp
Moderator: mda. Daca ai avea puterea de a da timpul inapoi si ai putea schimba ceva in joc sau in viata, ce ai face?
Versace: in viata nu as schimba nimic, ptr ca am o viata prea ok ptr a umbla la ea..la joc as implementa in mod deosebit corectitudinea si as pedepsi orice incalcare a regulamentului, fie ea chiar si mica de tot
Moderator: mi-ai aratat poze cu catelul tau, asta demonstreaza mai multe lucruri: ca esti un om sufletist , ca iti place miscarea
Versace: imi plac animalele, indeosebi cainii. Fac mult sport
Moderator: m-am convins Ce sport practici?
Versace: merg la sala,la piscina,joc un fotbal
Moderator: de performanta?
Versace: orice e de sport ma regasesc si eu. Am facut inot de performanta când eram si eu mai tanar (rofl)
Moderator: da , mai tanar cu un an, ca sa te citez :D
Si din cate am inteles, si pe cel mic tot pe linia aceasta il indrepti :D
Versace: da,si cel mic face inot, vad ca ii place ,e atras asa ca fac tot posibilul sa-l mentin pe linia asta
Moderator: foarte frumos Sportul nu dezvolta doar organismal, ci si mintea ;)
Sa revenim la joc , subiectul tau preferat (chuckle)
Versace: (chuckle)
Moderator: lumea psi a avut o evolutie interesanta, am fost inca de la inceput acolo asa ca am putut urmari toate schimbarile. Ce imi poti spune despre asta?
Versace: in lumea psi am trait o mare dezamagire
Moderator: :( cum asa?
Moderator: paradoxal, esti in frumtea aliantei de pe primul loc , de unde dezamagirea?
Versace: dezamagire umana
Moderator: pff
Versace: primul loc nu-ti aduce întotdeauna lucruri bune
Moderator: asa este
Versace: atrage invidii,devii vanat de alti competitori etc
Moderator: ca si in realitate, de altfel
Versace: am facut la inceputul lumii un pact cu alianta bolsevicii,condusa de braveknight alaturi de care am jucat noptile pe rho,revenim la lumea rho
Moderator: nu am stiut ca ati fost colegi
Versace: la un momentdat m-am trezit cu pactul desfacut fara un mesaj prealabil, le-am scris liderilor cerand detalii despre acea rupere de pact si nici macar nu au catadicsit sa-mi raspunda
Moderator: dupa cum stii, eu am intrat alaturi de cei din Gradina Zmeilor
Versace: da
Moderator: nu stiam ce s-a intamplat inainte
Versace: eu n-am incalcat acel pact cu absolut nimic
Moderator: nu te intreb acum care or fi fost motivele destramarii pactului, dar am inteles dezamagirea
Versace: am fost dezamagit,ne-am trezit ca si alianta inconjurati de dusmani si de o coalitie impotriva noastra, dar cum ti-am spus sunt foarte ambitios si am ridicat capul din pamant .si ne-am apucat de treaba
Moderator: acest lucru insa nu v-a speriat, dimpotriva, v-a determinat sa va ambitionati
Versace: am si colegi foarte ambitiosi,nu sunt numai eu
Moderator: de aceea si vorbesc la plural , consider ca un lider e nimic fara oameni
Versace: si am reusit sa rasturnam situatia, cu toate ca pozitia de pe harta nu ne era prielnica
Moderator: multi spun ca puterea ta sta in faptul ca ai sub conducere multe academii si ca impui o anume putere asupra lor
Versace: chiar la asta vroiam sa ajung, cine vorbeste treaba asta greseste amarnic. In psi am avut 2 academii cu 100 de jucatori insumati
Moderator: de aceea te-am si intrebat, pentru ca scopul discutiei este de a ne apropia de jucatori
Versace: si am avut vreo 3 pacte cu niste aliante micute care nu ne-au ajutat niciodata, dar am facut pact si i-am mentinut de dragul prieteniilor cu liderii lor
Versace: cei care zic asa trebuie sa motiveze
Moderator: multi ziceau ca pana la urma vor ramane doar aliantele friends sa se bata intre ei, dat fiind ca toti erau sau sunt, ca inca jucam, sub emblema friends
Versace: pai eu cu 180 de jucatori ma bateam cu 5 aliante de top care aveau jucatori experimentati
Se poate compara un jucator de academie micut,,cu unul care joaca de 4 5 ani?
Moderator: da, ati reusit sa determinati jucatori mari sa iasa din scena
Versace: am reusit prin actiunile frumoase pe care le facem, prin unitate, suntem aproape toti jucatori buni, atacam toti sprijinim toti
Moderator: am vazut actiunile voastre :)
Moderator: cum vezi evolutia lumii Psi in continuare?
Versace: lumea psi nu s-a terminat inca, o sa avem de tras cu aon-ul
Moderator: nu am zis ca s-a terminat, de aceea intreb de cum vezi viitorul ei
Versace: probabil ca se va incerca amânarea minunilor sau vor trage sa faca una singura, o vom castiga fara drept de apel
Moderator: pe noua lume ce s-a deschis joci sau intentionezi sa joci?
Daca da, cum le vei impaca pe ambele?
Versace: incerc sa le impac pe ambele, nu joc sa castig lumea
Moderator: am inteles, ai intrat pentru echipa
Versace: joc sa ma bucur de lupta cu vechii mei adversari
Moderator: s-a intamplat ca adversari de pe alte luni sa iti fie colegi pe alta? Cum le-ai impacat?
Versace: nu port dusmanie pe nimeni,doar daca acei oameni devin obraznici si ma ataca ,atunci le raspund cu aceeasi moneda
Moderator: pai jocul este unul de razboi, a ataca este ceva normal. De ce pui echivalenta intre atac si dusmanie?
Moderator: eu daca te atac, nu inseamna ca te dusmanesc la propriu, iti testez vigilenta , iti descopar strategia , cam asta gandesc , nu?
Versace: eu ma refer la modul de a ataca verbal
Moderator: am inteles
Moderator: lucru deja prea frecvent pe joc
Versace: de-a jigni, arunca vorbe in vânt fara sa fie probate
Moderator: sa inteleg ca multi prefera sa te atace asa, nu cu nave
Versace: o singura nava a fost trimisa pe mine in psi si atacuri nu stiu daca am avut 10
Moderator: doar una? pff
Versace: doar una atat
Moderator: eu credeam ca la tine e razboi serios :)
Moderator: deci ti-e usor asa sa ii coordonezi pe ceilalti, ca nu ai stres pt orasele tale
Versace: pai nu am stres ca nu ma ataca :)))))))))))
Moderator: asta si zic
Versace: de ce ,nu stiu
Moderator: poate citeste lumea interviul si de acum ai mai multa activitate :)))
De ce crezi ca nu te ataca?
Versace: uite asta ma intreb si eu, oare de ce nu ma ataca?
Moderator: ca nu cred ca esti asa mic si neinsemnat incat sa te treaca cu vederea
Versace: probabil le e frica
Moderator: sau poate ca se gandesc ca ai oamenii care iti sunt fideli
Versace: pai si ce treaba au oamenii cu atacurile? stiu ca daca ma ataca, nu-i mai las pana nu le iau satele
Moderator: cum ziceam mai sus, un singur jucator nu prea e mare lucru fara oamenii cu care joaca.. ca intrebai de oameni
Versace: pai de aia e si joc de echipa, singur esti zero barat
Moderator: Ce mesaj ai avea de transmis jucatorilor de Grepolis, indiferent de ce parte a baricadei sunt?Ce sfaturi le-ai da?
Versace: sa devina mai buni,sa lase mahalagismele si forumurile externe si sa-si arate pe joc calitatile
Moderator: :) dar echipei de administrare?
Versace: echipei de administrare sa fie cat mai dura in acordarea de pedepse si sa incerce sa nu favorizeze anumite tabere
Moderator: crezi ca doar duritatea pedepselor ar duce la un joc corect din partea jucatorilor?
Versace: sigur ca da, multi incalca regulamentele frecvent din cauza pedepselor foarte blande
Moderator: inteleg
Versace: ai gresit a doua oara? ban definitiv pe ip
Moderator: si totusi si sanctionati cu blocare definitiva, tot isi fac alt cont si o comit
Moderator: incercam si noi cat putem sa ajutam la buna desfasurare a jocului si cu siguranta vor exista totdeauna si nemultumiri, ca asa sunt oamenii..
Versace: sa stii ca am ramas cu o impresie foarte buna despre tine sunt cativa ok in echipa voastra
Moderator: multumesc (bow)
Versace: mai doresti sa ma intrebi ceva?
Moderator: pai sa facem o incheiere :D
Versace: baga sefa (chuckle)
Moderator: multumesc pentru timpul acordat si pentru rabdarea de a raspunde :)
Versace: si altadata cu mare placere
Moderator: si te astept pe forumul extern, atat pe tine cat si pe ceilalti jucatori, pentru ca saptamana viitoare avem surprize placute pentru voi
Moderator: multumesc
Versace: sper sa mai fac figuri frumoase si pe alte lumi
Nu ma poti astepta ca-s banat pe forumul extern
Moderator: iti doresc numai bine in tot ceea ce faci
Moderator: :)))) am uitat
Versace: si te astept pe tine sa joci in echipa mea
Moderator: dar poti citi, nu e bai
Versace: da,pot citi
Moderator: nu ma cunosti, dar poate ca ai observant un lucru, ca nu schimb tabara, indiferent ce probleme sunt in alianta, chiar daca ramanem o mana de oameni
Versace: asa sunt si eu,eu te-am invitat sa joci cu mine pe alte lumi, nu in psi
Moderator: merci
Versace: nici nu indrazneam sa te invit, ptr ca stiu ca nu tradezi
Moderator: nu stiu cand voi mai incepe vreo lume noua , ramane de vazut
Versace: daca vei mai incepe da-mi un mesaj, poate jucam impreuna
Moderator: ok
Moderator: o seara cat mai placuta in continuare, mi-a facut placere sa stam de vorba fie si pt scurt timp
Versace: o seara placuta si tie
Moderator: frumos era sa te invit la o cafea, ca sa se face :)))
Versace: era
Versace: (chuckle)
Moderator: si mi-as mai fi dorit ca discutia sa fie audio, ca scrisul taie mult din expresivitate :) (wave)
Versace: nb
Moderator: noapte buna
Versace: ne mai auzim
Moderator: si merci inca o data :)
desigur (hug)
Versace: (bow)
 

DeletedUser

Guest
Nici eu nu agreez unele comentarii ale tale pe forum, asta nu inseamna ca unii nu te admira si ca eu nu pot solicita stergerea postarilor tale de aici, dar nu o fac . De ce?.. te las pe tine sa meditezi :)
(nu vreau alt comentariu marca Masculu Alfa, asa ca nu te deranja sa mai manjesti forumul)
 

DeletedUser

Guest
Nici eu nu agreez unele comentarii ale tale pe forum, asta nu inseamna ca unii nu te admira si ca eu nu pot solicita stergerea postarilor tale de aici, dar nu o fac . De ce?.. te las pe tine sa meditezi :)
(nu vreau alt comentariu marca Masculu Alfa, asa ca nu te deranja sa mai manjesti forumul)

Ok, am inteles.
 

DeletedUser

Guest
As dori daca se poate un interviu lui timmyboy. Joaca pe lumea Psi/ATHENS, este un jucator exceptional .
 
Ultima editare de un moderator:

Rareshhh

Membru activ
Atat de exceptional incat cucereste doar de la interne :))
ksVBZxx.png


Daca e sa se faca un interviu cu cineva de pe Athens cel mai potrivit bdf1987.
 
Ultima editare:
Sus