Resurse capturate

DeletedUser

Guest
Cand ataci cu armata captureaza un numar de resurse dar nu ar fi mai bine sa selectezi tu ce resurse sa capturezi?De exemplu daca ai nevoie de lemn,trimiti armata captureaza X lemn (in loc de X lemn si X piatra si X argint).Sau daca doriti sa captureze pe langa lemn si piatra si argint selectati "jefuire normala" ( vor fi 4 sectiuni : jefuire lemn,jefuire argint,jefuire piatra,jefuire normala ) .

Avantaje: Faci rost usor de resursele dorite (fara ca depozitul sa dea peafara)

Dezavantaje: Nu cred ca sunt.
 

DeletedUser

Guest
Sa intelegem ca tu vrei "Para malaiata in gura lu' Natafleata"?

Contra unei astfel de modificari,ne face viata mult prea usoara. :D
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt pentru !
Din punctul meu de vedere este mai usor pentru toti mai ales ca nu trebuie sa stai ore in sir pentru a da niste atacuri pe un joc...:D

Asta e parerea mea !
Pro!:)
 

DeletedUser

Guest
Si farmecul jocului care mai e?


Ca sa simti ca joci trebuie sa te si enevezi putin ca nu iti iese ceva,sa faci tot posibilul sa iasa cum vrei tu,insa sa fie si greu in acelasi timp.
Daca se pun astfel de tools incetul cu incetul jocul va ajunge la o monotonie "cronica" si sunt sigur ca multi din jucatori isi vor pierde interesul pentru acest joc.
 

DeletedUser

Guest
@Alxdey - nu vreau sa fiu rau, dar daca nu iti place Grepolis de ce mai joci? Sau, pentru a fi mai explicit, propun ca resursele dorite sa le ceri prin telegrama, iar taranii sa vina sa le aduca in polisul tau. In maxim 10 minute.
Contra ideii.
 

DeletedUser

Guest
@Alxdey - nu vreau sa fiu rau, dar daca nu iti place Grepolis de ce mai joci? Sau, pentru a fi mai explicit, propun ca resursele dorite sa le ceri prin telegrama, iar taranii sa vina sa le aduca in polisul tau. In maxim 10 minute.
Contra ideii.

Mai asta ii numa o idee asta nu inseamna ca nu imi place jocul.O idee poate fi si buna si proasta deci nu cred ca trebuie sa vina tarani sami aduca toate resursele si oameni mei sa stea sa frece mnta in oras...
 

DeletedUser

Guest
Contra....sa fie random sau sa nu putem sa alegem noi.
E bine cum e acum
 

DeletedUser

Guest
Ar fi foarte ciudat sa-ti alegi resursa pe care sa o lootezi. Pai asa crezi ca ar mai avea cineva surplus de Piatra cum are toat alumea acum ? :)) Si toata lumea ar fi lootat lemn, ca am cate 500-600 resurse de Piatra si Argint, si 50 Lemn :|
 

DeletedUser

Guest
eu deja duc lipsa de argint,nu e chiar fain ca piata o poti face cam tirziu pentru a face comert :(
 

DeletedUser

Guest
PENTRU!


scenariu:

eu: osteni, mergeti la toti care sunt contra, i omorati pe ei, copii lor si sotiile lor si apoi ii jefuiti! aduceti cat puteti cara!
ostenii: da,maria ta!

vin baietii dupa 2 ore inapoi cu lemn=piatra=argint

ostenii: maria ta, am adus cate 5000 de tone din fiecare.
eu: ba boilor, nu vedeti ca avem visteria plina? aruncam cu argintii in caini si voi veniti cu arginti? vine iarna, nu avem lemne pentru foc! prosti mai sunteti ca nu va duce capul sa luati ce trebuie. v-as fi zis eu ce sa luati dar nu stiu cum sa zic ca sunt programat ca dracu!
eu(uitandu-ma spre cer): zeus, de ce esti prost si nu imi arati cum sa le zic sa aduca ce resurse imi trebuie mie!?
 

DeletedUser

Guest
Contra..ar fi mura-n gura pur si simplu..ar disparea farmecul jocului
daca ai nevoie de un anumit tip de resurse,de ex monede de argint faci negot cu satul....pe urma cine ar mai face negot?
toata lumea la farmat doar de lemn,argint,piatra sau ce are el nevoie
 

DeletedUser

Guest
Contra..ar fi mura-n gura pur si simplu..ar disparea farmecul jocului
daca ai nevoie de un anumit tip de resurse,de ex monede de argint faci negot cu satul....pe urma cine ar mai face negot?
toata lumea la farmat doar de lemn,argint,piatra sau ce are el nevoie

fac si negot cu satele de pe insula dar dupa prima tranzactie imi scade raportul la 1:0.65. nu prea imi convine. tie iti convine? nu raspunde ca nu ma intereseaza
 

DeletedUser

Guest
chiar daca nu te intereseaza iti raspund,ca tot vei citi :)
nu imi convine nici mie,dar asta e jocul...
apropo,ce exemplu ai dat :))
in plus..nu e un singur sat de tarani pe insula...sunt mai multe
si daca ai nevoie de o anumita resursa poti face schimb si la piata...
daca s-ar implementa si atacurile pt un anumit tip de resursa nu ar mai folosi nimeni piata sau optiunea "negot"
 
Sus