R.I.P Grepolis

  • Autor subiect DeletedUser3433
  • Data de început

DeletedUser3433

Guest
Buna seara... cu tot respectul, tin sa anunt ca acest joc (nici nu-i mai pot spune Grepolis) se duce pe apa sambetei...
O multime de eventuri implementate, care doar au schimbat fata Grepolisului intr-un mod negativ.
Unde este Grepolis-ul simplu de alta data??? Ii ducem dorul..

:-s
 

DeletedUser9358

Guest
am si eu o intrebare..doar asa de curiozitate pentru ca nu sunt interesat de o alta lume pana cand nu se vor termina minunile pe Athens.

Se va mai deschide vreodata o lume normala pe Grepolis ? ..adica fara ploaie de pietre, furt de favoruri, orase de 17.000 pct. Ca sa fiu mai exact, o lume cu aceleasi setari ca pe TAU sau Omicron.
 

DeletedUser

Guest
Dacă la început era foarte uşor să supravieţuieşti singur înconjurat de duşmani, prin multitudinea de opţiuni nou implementate în ultimii 2-3 ani, începând cu sistemul nou de cucerire, Grepolisul s-a transformat intr-un joc în care depinzi enorm de mult de echipă. (de cât de închegată, omogenă, unită şi de activă este).
Eu zic că toate aceste îmbunătăţiri reprezintă un pas înainte, deoarece prin inteligenţă tactică şi diplomatică liderii unor formaţiuni îşi pot conduce echipele cu uşurinţă spre victorie.
 

DeletedUser12202

Guest
Actual atunci,actual acum,mesajul.Grepo nu mai este pt.....fosile,parerea mea.
Si nu comentez mai mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
De ce ???Nu ne putem adapata la prezent,virtualul copiaza...realitatea :(.
Daca voi,cei care ati facut istorie pe Grepo.ro,adevaratii jucatori,dar TOTI,colegi de Grepo(nu conteaza ca eram in echipe adverse)ne-am respecta,am pune un standard pt.noi,un cod de joc,de conduita pe care sa-l respectam,poate nu am regreta trecutul,poate am reanvia Grepo pe care il regretam(daca nu am fi atat de usor corupti de....puterea goldului).Dezvoltatorii,este logic,sa-si vada interesul.Ce ne opreste (suntem o comunitate mare)sa ne facem propriile reguli de joc ?Nu in sensul de a sabota jocul !deloc,in sensul de a reanvia cavalerismul,nu foamea acerba care spulbera tot !
Stiu,utopie scrie pe mine :).
Si totusi...sper :).Si totul depinde de...fosile,de jucatorii care au facut istorie si au impus respect celor din jur.
 

DeletedUser3207

Guest
Ce faci cumetre te certi singur? Colac peste pupaza ar mai fi sa mai si pierzi :))
 
Sus