Pucte batalie

  • Autor subiect DeletedUser16521
  • Data de început

DeletedUser16521

Guest
Am trimis sprijin in apararea unui oras si la pierderea a 20 sabi am primit 4 pucte de batalie e ceva normal? In fuctie de ce se dau puctele de am primit doar atit
 

Atașamente

  • Screenshot_20180404-112201.png
    Screenshot_20180404-112201.png
    741,3 KB · Vizualizări: 11

Gymus

Membru activ
Punctele de batalie se impart in functie de cate trupe ai acolo . De exemplu daca pe oras sunt 1000 de trupe ( 700 ale mele si restul ale tale) eu o sa primesc mai multe pct ca si tine.
 

db22urs

Membru activ
punctele de batalie pe care le primesti depind in primul rand de cel atacat, de cat de bine este organizata apararea lui pe orasul acela. adica, are cercetata falanga si berbecul in academie, are zid la nivel cat mai mare, turn de aparare dupa ce zidul are lev 20, premium comandantul, capitanul si eventual preoteasa daca sunt si trupe mitice in aparare. toate aceste aspecte cresc apararea orasului si implicit cresc punctele de batalie primite per unitate. din ce zici tu ca ai primit orasul respectiv e un oras slab in aparare sau slab aparat.
 

DeletedUser16568

Guest
am si eu o intrebare cu privire la punctele de batalie: eu nu cred ca am incalcat vreo regula.... dar nu mai imi da puncte de batalie cand imi atac prorpiile trupe atunci cand le trimit pe un oras parasit de ce? ce problema aveti daca am gasit o cale usoara de a face puncte de batalie/cultura?
 

DeletedUser16568

Guest
si ma refer la cineva vreun admin care mi-a schimbat ceva in special mie.....ori e o eroare probabil
 

nicol 10

Stie Tot
de la o noua updatare a jocului nu mai este posibila o astfel procedura, este ea posibila dar nu se mai acorda puncte :)
 

DeletedUser16568

Guest
multumesc pentru ca m-ai lamurit acum imi este totul mai clar
 

DeletedUser16406

Guest
Iei punctele suta la suta de pe urma aliantei doar daca iesi din alianta cat ai simturi sau ce ai tu acolo
 
Sus