Pt still

HarleyQuinn

Membru
Eu si probabil o buna parte din jucatori ,care dorim sa intram pe noua lume,sparta,suntem nemultumiti de timpul prea mare alocat cucerii si am dori scurtarea acestei perioade.
Speram ca veti lua in considerare dorinta noastra
 

DeletedUser16138

Guest
De acord cu propunerea colegei ,24 de ore(timpul de cucerire ) pentru o lume cu viteza unitatilor 3 este exagerat de mult .
 

DeletedUser16283

Guest
Consider ca este prea lung timpul pt cucerire,24 h este prea mult.
ma faceti sa-mi amintesc de lumea alpha.
sper sa puteti schimba ceva!
 

saca 24

Stie Tot
24 de ore?oare de unde le vin ideile pentru astfel de setari?:(
si eu care speram la un server nou cu durata scurta de cucerire.
la urmatorul server ,bagati 1 saptamana durata de cucerire.macar sa stim una si buna..
 

DeletedUser649

Guest
smiley_emoticons_wallbash.gif
foarte mare timpul de cucerire...nu o sa intre o gramada de jucatori din cauza asta...ma intreb daca pe server vreti jucatori activi sau sa fie server mort inca de la inceput?
 

DeletedUser16214

Guest
Exagerat de mult 24 h pt. o cucerire care in acest caz ar fi egala cu o intemeiere.
Cred ca multi jucatori isi vor pierde in timp interesul pt. lumea respectiva.
smiley_emoticons_kolobok-sanduhr.gif
 

DeletedUser15890

Guest
multi juc nu or sa intre pe asemenea lume.noi, cei din spartans de pe knossos vream sa intram, mai ales ca e gata cu minunile acolo.cu asemenea setari am decis sa spunem pas.presupun ca nu au nevoie de juc activi, vor dormeze
 

Agesilaos

Membru activ
macar sa vina un admin sa explice motivarea rostul celor 24h !
poate are ceva de spus , ceva inteligent si atunci ok
poate intelegem si noi daca nu intelegem sa o mai spuna odata
... penibil !
 

DeletedUser15890

Guest
eu propun ca toate aliantele importante sa boicoteze lumea noua.pana la urma jocu asta continua din cauza jucatorilor.fara juc nu e gold.fara gold nu e joc.poate pricep domnii sa tina cont si de parerile noastre. lume fara moral nu stiu sa faca, acum mai duc si cucerirea la 24h.numai decizii proaste
 

DeletedUser15890

Guest
Cu siguranta se vor gasi cativa adormiti care vor intra ca noobeti....

Au fost,sunt si probabil vor exista multe stergeri in masa.. in mare parte degeaba
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif

goldu se cumpara la greu in momentu in care ai aliantele puternice implicate.nu vor sa ne inteleaga, nici o problema.se deschid servere pe extern la greu.si setari de calitate.si acolo esti respectat ca jucator.
 

Gymus

Membru activ
E putin aberant.. daca era viteza 1 se explica durata cuceririi , dar totusi la viteza 3 in 24 de ore se ataca dupa toate marile posibile si imposibile :) .
Dar o sa fie o experienta noua . Ce sa zic..
Sunt destule lumii active la care se poate juca.. dar vad ca nimeni nu se inghesuie.. si aici daca ar fi fost cucerirea mai scurta ar fi fost la fel... De ce ? Pentru ca s-au retras multi jucatori din aliantele importante care au fost pe Ro. Demos , Friends , Deathrow , Cainii Infernului , CLA , Pirates , etc.
 

DeletedUser16138

Guest
Domnule Still, e aberant cu setarile acestea, 24 de ore o cucerire ? si voi vreti sa redevina grepolisul ce a fost odata in Ro ? lumea asta o sa fie moarta daca ramaneti la cele 24 de ore pe o cucerire, as avea rugamintea sa scurtati macar la 12 ore cucerirea, nu stiu care au fost criteriile acestor setari dar 24 de ore sunt foarte multe ore, deja avem o experienta neplacuta pe lumea Pella unde sunt 18 ore si e foarte greu de jucat, si pe zi ce trece lumea isi pierde interesul , pe Sparta la 24 de ore nici macar nu isi vor bate capul pentru goldul dat din misiuni sa, se inregistreze, asa ca de dragul grepolisului si supravieturirea serverul Ro, as ruga suportul/echipa greopolis sa luati in considerare aceasta problema si sa micsoreze cele 24 de ore pentru o cucerire, multumesc si sper ca, cu aceasta postare si cu a colegilor de mai sus putem schimba ceva, aratati ca si postarile/cuvintele noastre inseamna ceva, nu doar ca sa facem prezenta.
Asa ar fii normal ...sa se tina cont de parerea noastra ,doar noi jucam,nu ei,dar frica imi e ca ni va fii asa cu toate ca cei mai multi jucatori nu sunt de acord cu aceste 24 de ore...mai mult,adminii nici macar nu s-au sinchisit sa ne explice de ce s-a ajuns la o perioada asa mare de cucerire.
 

saca 24

Stie Tot
N-au treaba adminii cu setarile unei lumi.Still tre' sa faca ceva,altfel sunt convins ca multi jucatori isi vor face bagajele

Si ca sa fac o scurta paranteza la ce a zis vasile98.gs mai sus,adminii se ocupa cu problemele legate de joc,administreaza serverul.
Moderatorii sunt cei care se ocupa de forum,iar Still e ala care tre' sa faca ceva in privinta lumii Sparta.
Nu tin partea nimanui,dar unii fac confuzii intre admini,moderatori etc.
 
Ultima editare:

saca 24

Stie Tot
am specificat mai sus, dar se pare ca se citeste ce vrea...."as ruga suportul/echipa greopolis sa luati in considerare aceasta problema" sigur se gaseste unul in masura ca sa rezolve problema.
In primul rand nu m-am referit la tine.Se pare ca si tu citesti ce vrei.Numai bine! :)

Ps:Eu daca as fi contabil,ai vrea sa-ti dau si cu matura acolo unde lucrez,sau doar sa ma axez pe ce tine de serviciul meu?
Asa si aici.Singurul care tre' sa schimbe ceva sau sa dea raspunsuri cu privire la problema serverului Sparta,este Still.Nu adminii sau moderatorii..etc etc etc..plm
 
Ultima editare:

DeletedUser16138

Guest
N-au treaba adminii cu setarile unei lumi.Still tre' sa faca ceva,altfel sunt convins ca multi jucatori isi vor face bagajele

Si ca sa fac o scurta paranteza la ce a zis vasile98.gs mai sus,adminii se ocupa cu problemele legate de joc,administreaza serverul.
Moderatorii sunt cei care se ocupa de forum,iar Still e ala care tre' sa faca ceva in privinta lumii Sparta.
Nu tin partea nimanui,dar unii fac confuzii intre admini,moderatori etc.
Am zis "admini"ca sa nu ma refer direct la Still ...si poate da ...nu fac diferenta,dar am timp sa imi dau seama :))
 

saca 24

Stie Tot
Am zis "admini"ca sa nu ma refer direct la Still ...si poate da ...nu fac diferenta,dar am timp sa imi dau seama :))
Timpul e pretios,mare grija sa nu-ti dai seama prea tarziu :)) ;)

De ce sa nu te referi direct la Still?Fii scurt si la obiect in afirmatii.Atata timp cat nu jignesti pe nimeni,n-ai de ce sa te ,,feresti".
 

nicol 10

Stie Tot
la viteza 3 in 24 ore se pot intampla multe, interesant de vazut cine rezista :) mare mandrie va fi sa vezi dusa la capat o astfel de cucerire atacata intens ;)
24 ore cucerire se regaseste si pe Hyper, doar ca acolo este viteza 1, chiar si asa...iti smulgi parul din cap pana vezi: Asediul dvs asupra oraşului ........... (Oraş fantomă) s-a încheiat cu succes; oraşul a fost cucerit.
 
Sus