Protest anti-boot

  • Autor subiect DeletedUser14520
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Culmea ca respectivul ti-a cerut explicatii nu eu colegul lui, iar tu ce ai facut ai inchis instant tichetu! Asta ce inseamna? ca esti zeu nu om. sa-i dai o explicatie pe ce motiv a luat ban 5 zile neatacabil. De aici si fustrarea mea!
 

DeletedUser11146

Guest
Nu va mai luati aiurea de echipa , in loc sa va vedeti de treburile voastre voi va luati de echipa. Stimabile " el fisherman" , alias Dragos. DIn ce stiam eu tu nu ai luat niciodata ban si totusi te implici in cazuri care NU te privesc pe dumneata, terminati cu asta. Este pastele pentru numele lui D-zeu, nici acum nu stati linistiti macar?

Haideti sa ne bucuram de aceasta sarbatoare minunata si lasati rautatile. Stiti vorba aia " Daca toti ar aplica regula OCHI PT OCHI , atunci toti ar ramane orbi...."
 

db22urs

Membru activ
Nu e chiar asa de simplu cum presupuneti dvs. si nici nu detin palarie. Dar doresc sa va aduc la cunostinta faptul ca echipa Grepolis, nu are voie sa ofere informatii decat persoanelor implicate in respectivul proces. Nu colegilor, nu dusmanilor de joc. Echipa Grepolis nu va bana un jucator fara sa detina o dovada in spate. Nu este vina noastra ca, colegii dvs. va mint si va manipuleaza.

dar e vina lor ca-si permit sa ia atitudine, si astfel ban, nu? daca colegii lor i-au mintit ai putea sa-i faci de ras la cererea lor, nu? daca ei cer asta, tu, voi, ati putea sa le dati peste nas. dar voi va ascundeti in spatele a "Nu este vina noastra ca, colegii dvs. va mint si va manipuleaza.", iar daca va sunt cerute dovezi pt afirmatiile voastre "echipa Grepolis, nu are voie sa ofere informatii decat persoanelor implicate in respectivul proces" care informatii, nu sunt date uneori. stiu asta pt ca si eu am fost in aceeasi situatie, ai acoperit un coleg de al tau cand am apelat la tine pt a face dreptate. dar e mai comod sa bagi gunoiul sub pres si sa nu dai nimanui explicatii... vad ca cei ce si-au permis sa-ti puna integritatea la indoiala au luat deja ban, si sunt convins ca asta mi se va intampla si mie.
Tsukusi, am ajuns unde am ajuns pt ca tacem in "cazuri care NU te privesc pe dumneata".
respectele mele El Fisherman, tocmai pt ca "totusi te implici in cazuri care NU te privesc pe dumneata". cu atat mai mult cu cat e pastele...
 

DeletedUser12202

Guest
Imi permit sa-mi spun si eu parerea :Grepolis-ul,ca orice joc,are reguli,reguli pe care ar trebui sa le respectam toti care suntem aici : jucatori + admini.
Fiecare parte are un regulament de respectat.
De ce noi,ca si jucatori,cerem adminilor sa-l incalce pe al lor ?(pt.ca multi dintre noi o fac ?)
Mi se pare mai corect sa se faca o petitie catre INNO(direct catre ei) pt.schimbarea regulamentului.
Apropo,joc din februarie 2011,pana acum,am avut un avertisment(pe merit).De ce oare ?
Daca s-ar respecta regulile de catre toti jucatorii,discutiile astea neplacute nu ar exista .
Suntem toti colegi de joc,haideti sa ne bucuram de el.
 

DeletedUser

Guest
dar e vina lor ca-si permit sa ia atitudine, si astfel ban, nu? daca colegii lor i-au mintit ai putea sa-i faci de ras la cererea lor, nu? daca ei cer asta, tu, voi, ati putea sa le dati peste nas. dar voi va ascundeti in spatele a "Nu este vina noastra ca, colegii dvs. va mint si va manipuleaza.", iar daca va sunt cerute dovezi pt afirmatiile voastre "echipa Grepolis, nu are voie sa ofere informatii decat persoanelor implicate in respectivul proces" care informatii, nu sunt date uneori. stiu asta pt ca si eu am fost in aceeasi situatie, ai acoperit un coleg de al tau cand am apelat la tine pt a face dreptate. dar e mai comod sa bagi gunoiul sub pres si sa nu dai nimanui explicatii... vad ca cei ce si-au permis sa-ti puna integritatea la indoiala au luat deja ban, si sunt convins ca asta mi se va intampla si mie.
Tsukusi, am ajuns unde am ajuns pt ca tacem in "cazuri care NU te privesc pe dumneata".
respectele mele El Fisherman, tocmai pt ca "totusi te implici in cazuri care NU te privesc pe dumneata". cu atat mai mult cu cat e pastele...

Eu l-am pus pe colegul meu (Capone) sa faca tichet, ca eu nu am dreptu sa cer dovezi pentru banul lui. Culmea o facut tichet copy-paste exact ceeea ce i-am spuns eu, iar raspunsul "domnului" Stil care o fost sa inchide direct tichetu fara niciun raspuns. Pai asa se face intr-o comunitate, pai el ar trebui sa fie un exemplu pentru toti, dar cu fazele astea se ajunge aici. De ce am postat eu pe forum si m-am bagat in seama e simplu ca sa va arat si voua ce face "domnu Stil", Capone avea tot dreptu din lume sa intrebe pentru ce ai primit ban, nici macar un raspuns o primit. Si el imi zice mie ca nu poate sa ofere informatii decat persoanele implicate, alo "domnu" v-am facut eu tichet sa va cer informatii despre banul lu Capone?? Nu cred. E urat ce se intampla asta e adevarul. Arisan nu am primit ban pentru boot niciodata indiferent pe ce cont am jucat, de cat joc grepolis adica din 2012, am primit de 2 ori ban pentru o injurata adresata, iar a doua oara pentru o conexiune comuna inexista cu un intreg camin.
 

db22urs

Membru activ
ai fi de acord ca in caz ca minti sa suporti consecintele? (un ban permanent, faptul ca altadata sa nu mai poti cere explicatii, etc) daca se dovedeste in vazul tuturor ca minti?
 

DeletedUser

Guest
dar e vina lor ca-si permit sa ia atitudine, si astfel ban, nu? daca colegii lor i-au mintit ai putea sa-i faci de ras la cererea lor, nu? daca ei cer asta, tu, voi, ati putea sa le dati peste nas. dar voi va ascundeti in spatele a "Nu este vina noastra ca, colegii dvs. va mint si va manipuleaza.", iar daca va sunt cerute dovezi pt afirmatiile voastre "echipa Grepolis, nu are voie sa ofere informatii decat persoanelor implicate in respectivul proces" care informatii, nu sunt date uneori. stiu asta pt ca si eu am fost in aceeasi situatie, ai acoperit un coleg de al tau cand am apelat la tine pt a face dreptate. dar e mai comod sa bagi gunoiul sub pres si sa nu dai nimanui explicatii... vad ca cei ce si-au permis sa-ti puna integritatea la indoiala au luat deja ban, si sunt convins ca asta mi se va intampla si mie.
Tsukusi, am ajuns unde am ajuns pt ca tacem in "cazuri care NU te privesc pe dumneata".
respectele mele El Fisherman, tocmai pt ca "totusi te implici in cazuri care NU te privesc pe dumneata". cu atat mai mult cu cat e pastele...

Daca vii pe acest forum si spui ca staff-ul grepolis romania este corupt si/sau incapabil sa gestioneze o problema,cu siguranta vei primi ban. ( ceea ce mi sa intamplat si mie si nu odata ) dar daca vorbesti frumos de ei , nu patesti absolut nimic..Cum vine asta? App,de ce nu oferiti recompensa celor ce va lauda? Daca pt critici primesti ceva ( ban ) de ce nu am primi si pentru laude,nu asa ar fii mai corect?

Doamna Odmn, daca ti-am facut colegii incapabili,nu ti-am facut ca asa am visat eu cu o noapte inainte,am facut-o pe buna dreptate si pot dovedii oricand asta ( fata de voi care m-ati banat si nici pana in ziua de astazi nu stiu concret pt ce si de ce fost banat)

Eu am stat 5 zile si cateva ore banat ( neatacabil , nici chestia asta nu o inteleg ) pe NEDREPT, 5 zile in care ONOAREA mea , atat ca jucator dar si ca persoana, a fost calcata in picioare de toata lumea din cauza lu Stil si a unei simple suspiciuni.

Eu i-am cerut dovezi,el nu a vrut sa-mi dea.

Eu i-am cerut sa ma deblocheze 1 ora si sa ma lase sa-i fac actiune ( video ) ca sa-mi demonstrez nevinovatia,nici asta nu a vrut,oare de ce?

Sa numai zic ca dupa ce-am fost banat, inafara de raspunsul primit atunci (imediat dupa ban ) am mai primit alt raspuns sec si plin de nesimtire dupa mai bine de 40 de ore.. deci, cum as putea sa definesc acest comportament al celui care ma sanctionat si totodata si pe el ? Deci,daca v-am facut incapabili,v-am facut pe buna dreptate ( avand si dovezi pentru aceasta declaratie ) dar totusi am luat ban ( AGAIN)!

Si no,imi cer iertare ca nu am venit sa va ridic in slavi dupa ce am fost banat aiurea , dupa am primit un raspuns ( dupa cum am spus putin mai sus si ala sec ) la 40 de ore dupa primul , timp in care eu fierbeam de nervi,eram luat peste picior,acuzat etc. deci chiar va rog sa ma iertati drag staff.. nu e ca si cum eu as fii tot o fiinta vie ca si voi,nu e ca si cum cineva si-a batut joc de munca,timpul si onoarea mea.. chiar va rog sa ma iertati. GRESEALA MEA!

Dar acesta este modul celor din staff sa '' rezolve '' o problema unde au gresit din start. Imi aduc aminte foarte bine ca la fel au procedat si cu SevSceptic , dupa ce acesta a aratat clar cum still da informatii altui jucator ( admin la aceea vreme ) despre alt jucator ( am2 activand pe aceeasi lume , si adminul care primea info dar si jucatorul in cauza ).

Cum au decis sa rezolve problema respectiva ?! : Banandu-l pe Sev pentru nu stiu ce ''incercare'' de spargere a unu-i cont de skype ( care , apropo,nu avea nici cea mai mica legatura cu jocul ) dar totusi a fost banat.

La fel au procedat si cu mine,cum am ridicat putin din cap , am fost banat ( pe forum ) pentru diverse motive.. care mai de care mai ciudate , gen :

- ban 2 saptamani ca l-am facut unul gasca ( wtf??!!! 2 saptamani ) ?
- ban perment pe motiv de clona.. pai scuza-ma.. am 2 conturi pe 2 lumi diferite de joc,deci din start 2 conturi si pentru forum!
- ban pentru acuzarea celor din staff ( ok,dar i-am acuzat pe buna dreptate,unde puteam si inca pot dovedii toate cele spuse de mine )
- ban pentru '' Spam, Acuze la adresa echipei / Data la care va fi ridicat banul: 05/06/16, 15:00:00 '' ( acesta fiind dat ieri,de dl Still cand am indraznit sa cer explicatii si spunandu-i doar ca nu este in stare sa gestioneze o problema si cerand un punct de vedere pentru cele intamplate ) - durata banului , 1 luna. Frumos ce sa zic.

Dar mai nou ce sa vezi ,am primit ban si pe joc
smiley_emoticons_neutral_new.gif
,dar ce hal de ban... La aproape 24 de ore ( dupa ce m-am legat de o zi a saptamanii si dupa ce ''l-am acuzat din nou pe still aici pe forum '' ) am primit ban pe joc atacabil chiar..
smiley_emoticons_neutral_new.gif
si citez si o mica parte din conversatia mea cu dl care ma banat : Dumnevoastra considerati ca ati primit o pedeapsa prea mare, noi consideram ca ati primti pedeapsa care o meritati..

Domnilor admini,eu nu v-am cerut decat un punct de vedere oficial scurt dar clar. Aratati celorlalti ca m-ati banat pe bune,ca ma insel,ca va aduc acuze nefondate ( asa cum ma tot banati ) , ca imi mint colegii..etc. Chiar asa greu este?
 

DeletedUser7589

Guest
Imi permit sa-mi spun si eu parerea :Grepolis-ul,ca orice joc,are reguli,reguli pe care ar trebui sa le respectam toti care suntem aici : jucatori + admini.
Fiecare parte are un regulament de respectat.
De ce noi,ca si jucatori,cerem adminilor sa-l incalce pe al lor ?(pt.ca multi dintre noi o fac ?)
Mi se pare mai corect sa se faca o petitie catre INNO(direct catre ei) pt.schimbarea regulamentului.
Apropo,joc din februarie 2011,pana acum,am avut un avertisment(pe merit).De ce oare ?
Daca s-ar respecta regulile de catre toti jucatorii,discutiile astea neplacute nu ar exista .
Suntem toti colegi de joc,haideti sa ne bucuram de el.

okok.gif
 

DeletedUser11146

Guest
Raspunsul e simplu. Adminii NU sunt platiti, o fac pe timpul si banii lor. Avand in vedere ca sunt voluntari si nici macar nu sunt platit, fii sigur ca daca ii jignesti primesti ban. Este si normal. Noi in loc sa ii respectam ii injuram.

Si repet, daca ipotetic vorbind, ar exista cineva corupt, asta NU inseamna ca e toata echipa. Nu mai generlizati pt numele lui D-zeu.... In loc sa le multumiti ca au grija de voi si baneaza pe cei care incalca regulamentul.... voi...
 

DeletedUser

Guest
Stil e platit, ceilalti nu. Asa ca macar el sa-si dea bun simt. Iar cand despre voluntariatul celorlalti nu ia pus nimeni acolo, s-au oferit singuri iar daca nu sunt capabili sa lase pe altii sa nu frece menta aiurea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Raspunsul e simplu. Adminii NU sunt platiti, o fac pe timpul si banii lor. Avand in vedere ca sunt voluntari si nici macar nu sunt platit, fii sigur ca daca ii jignesti primesti ban. Este si normal. Noi in loc sa ii respectam ii injuram.

Si repet, daca ipotetic vorbind, ar exista cineva corupt, asta NU inseamna ca e toata echipa. Nu mai generlizati pt numele lui D-zeu.... In loc sa le multumiti ca au grija de voi si baneaza pe cei care incalca regulamentul.... voi...


primesc monede admini......nu e cher asa gratis cum crezi tu
 

db22urs

Membru activ
nu cred ca o fac pt amaratele alea de monede. unii nici nu le folosesc. posibil sa aiba unele avantaje, dar nu asta este problema. pb este totala lipsa de transparenta in rezolvarea tichetelorsi problemele ce pleaca de aici, acuze mai mult sau mai putin fondate. nu cred ca e cineva care acuza toata echipa de admini, nu poti acuza pe cineva care nu ti-a facut nimic sau de care nu ai auzit nimic. dar a devenit rutina cu crearea a doa tabere, jucatori si admini. aici e principala problema care ar trebui rezolvata. si observ ca nu se ia nici o masura in directia asta.
 
Ultima editare:

DeletedUser7589

Guest
Eu sunt de acord cu Tsukusi, în mare măsură.
Oriunde ai juca, pe orice server, dacă jigneşti un admin îţi iei ban. Sigur, unii dintre adminii noştri mai au probleme educaţia (ar trebui să se baneze singuri pentru felul în care răspund :) ). Sigur că unii mai au simpatii şi antipatii, dar nu trebuie generalizat.
Adevărata schimbare începe de la noi. Să fim serişi, sunt jucători care calcă pe bec şi vor transarenţă pentru ca data viitoare să trişeze mai deştept. Şi mai suntem noi, ceilalţi, care credem sincer ce ne spun unii care de fapt trişează.
Singurul lucru pe care eu îl văd reformabil în echipa de admini este o politică unitară în aplicarea pedepselor. Nu mi se pare corect ca jucătorii premium să fie trataţi mai concesiv decât ceilalţi, doar pentru că bagă mai mulţi bani în joc. Au deja un avantaj prin acest fapt, un avantaj pentru care ei plătesc, e drept. Dar trişând îşi crează un avantaj în plus faţă şi faţă de jucătorii premium care joacă corect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11146

Guest
primesc monede admini......nu e cher asa gratis cum crezi tu

Stiu bine despre ce vorbesc, si eu am fost unul dintre ei ( BaietelulCelFrumusel ).

Dar monedele alea sunt egal cu 0. Cine se ofera voluntar o face din pasiune pt a aplica regulamentul celor care nu il respecta. Nu uitati ce inseamna cuvantul " voluntar " .

VOLUNTÁR, -Ă, voluntari, -e, adj., s. m. și f. I. Adj. (Despre oameni și manifestările lor). 1. Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.

Si atata timp cat nu este obligat iar tu ai pretentii de la el e normal ca unii sa se supere. Ei nici macar nu sunt platiti , stau pe banii si timpul lor si mai si sunt jigniti si numiti corupti. Puneti-va oleaca in locul lor, voua v-ar convenii sa stati 3-4-5-6h pe zi sa " adminati" si apoi sa vina lumea sa va injure ca tineti cu Y sau X? Eu nu cred....

Si da, cum a zis si vezentan s mai sus, Stil este platit, si tocmai pt ca este platit, fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce? Simplu, daca se intampla ceva rau, nu adminul plateste ci el. Si daca a ramas atata timp CM, puneti oleaca lucrurile cap la cap, inseamna ca si-a facut treaba bine. Nu este in avantajul celor de la inno sa piarda jucatori din cauza voluntarilor, fiti siguri de asta, daca erau adminii corupti Stil era de mult dat jos, astea sunt doar vorbe din popor si nimic mai multi. Fara judecata.... Cum naiba jucatorii corecti nu isi iau niciodata ban si doar cei cu gura mare o fac? Cum oare eu care joc din 2011 nu am luat in viata mea ban si altii iau? Cum am putut eu altii de ce nu au putut? Fiti seriosi cu voi insiva ... Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Stiu bine despre ce vorbesc, si eu am fost unul dintre ei ( BaietelulCelFrumusel ).

Dar monedele alea sunt egal cu 0. Cine se ofera voluntar o face din pasiune pt a aplica regulamentul celor care nu il respecta. Nu uitati ce inseamna cuvantul " voluntar " .

VOLUNTÁR, -Ă, voluntari, -e, adj., s. m. și f. I. Adj. (Despre oameni și manifestările lor). 1. Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.

Si atata timp cat nu este obligat iar tu ai pretentii de la el e normal ca unii sa se supere. Ei nici macar nu sunt platiti , stau pe banii si timpul lor si mai si sunt jigniti si numiti corupti. Puneti-va oleaca in locul lor, voua v-ar convenii sa stati 3-4-5-6h pe zi sa " adminati" si apoi sa vina lumea sa va injure ca tineti cu Y sau X? Eu nu cred....

Si da, cum a zis si vezentan s mai sus, Stil este platit, si tocmai pt ca este platit, fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce? Simplu, daca se intampla ceva rau, nu adminul plateste ci el. Si daca a ramas atata timp CM, puneti oleaca lucrurile cap la cap, inseamna ca si-a facut treaba bine. Nu este in avantajul celor de la inno sa piarda jucatori din cauza voluntarilor, fiti siguri de asta, daca erau adminii corupti Stil era de mult dat jos, astea sunt doar vorbe din popor si nimic mai multi. Fara judecata.... Cum naiba jucatorii corecti nu isi iau niciodata ban si doar cei cu gura mare o fac? Cum oare eu care joc din 2011 nu am luat in viata mea ban si altii iau? Cum am putut eu altii de ce nu au putut? Fiti seriosi cu voi insiva ... Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" :)
Tsukusi daca esti cel care a fost adminul Baietelul cel frumos , atunci stii ca ai primit de la mine rapoarte despre jucatori banuiti in general de multicont si nu am fost niciodata banat pentru folosit de programe ilegale sau multicont.Am avut ceva banari pentru anumite cuvinte spuse unora si nume de orase sau ce am afisat la profil, dar nu pentru programe ilegale si multicont.Asa ca nu totdeauna " hotii striga hotii".Dar din pacate sint unele dovezi de partinire din partea UNOR (nu a tuturor) admini.Si din pacate si Stil este implicat in asta.Si nu zic mai multe ca imi iau vacanta.Si m-am uitat pe tichetele si am observat ca am cerut verificarea jucatorilor din propria alianta.Si chiar si acum am raportat mesajul unuia din alianta care a dat global ca isi vinde contul si a fost banat.Si ai preluat 4 astfel de tichete de la mine.
 
Ultima editare de un moderator:

Missis Bella

Membru activ
Stiu bine despre ce vorbesc, si eu am fost unul dintre ei ( BaietelulCelFrumusel ).

Dar monedele alea sunt egal cu 0. Cine se ofera voluntar o face din pasiune pt a aplica regulamentul celor care nu il respecta. Nu uitati ce inseamna cuvantul " voluntar " .

VOLUNTÁR, -Ă, voluntari, -e, adj., s. m. și f. I. Adj. (Despre oameni și manifestările lor). 1. Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.

Si atata timp cat nu este obligat iar tu ai pretentii de la el e normal ca unii sa se supere. Ei nici macar nu sunt platiti , stau pe banii si timpul lor si mai si sunt jigniti si numiti corupti. Puneti-va oleaca in locul lor, voua v-ar convenii sa stati 3-4-5-6h pe zi sa " adminati" si apoi sa vina lumea sa va injure ca tineti cu Y sau X? Eu nu cred....

Si da, cum a zis si vezentan s mai sus, Stil este platit, si tocmai pt ca este platit, fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce? Simplu, daca se intampla ceva rau, nu adminul plateste ci el. Si daca a ramas atata timp CM, puneti oleaca lucrurile cap la cap, inseamna ca si-a facut treaba bine. Nu este in avantajul celor de la inno sa piarda jucatori din cauza voluntarilor, fiti siguri de asta, daca erau adminii corupti Stil era de mult dat jos, astea sunt doar vorbe din popor si nimic mai multi. Fara judecata.... Cum naiba jucatorii corecti nu isi iau niciodata ban si doar cei cu gura mare o fac? Cum oare eu care joc din 2011 nu am luat in viata mea ban si altii iau? Cum am putut eu altii de ce nu au putut? Fiti seriosi cu voi insiva ... Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" :)


In momentul in care accepta sa fie admini, isi asuma toate riscurile si sunt constienti ca sunt voluntari si ca nu sunt platiti cash ci doar in beneficii. E vorba de respectul cu care trebuie tratati jucatorii si dupa mine consider ca fiecare merita un raspuns, chiar daca acel raspuns este ca se aplica regulamentul. Sunt cazuri cand unor jucatori li s-a inchis tichetul fara nici un raspuns.
Nu exista scuza, ca l-a enervat X sau Y , ca si admin trebuie sa ai un comportament egal fara nervi. Voluntariat se face peste tot.
Ce ar face medicii voluntari dupa 5-6 ore de munca , daca un bolnav urla la ei ?

Pacat ca topicul a deviat intr-o discutie pro/contra adminilor cand ar fi trebuit sa ramana un simplu protest contra anti-boot .
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Stiu bine despre ce vorbesc, si eu am fost unul dintre ei ( BaietelulCelFrumusel ).

Dar monedele alea sunt egal cu 0. Cine se ofera voluntar o face din pasiune pt a aplica regulamentul celor care nu il respecta. Nu uitati ce inseamna cuvantul " voluntar " .

VOLUNTÁR, -Ă, voluntari, -e, adj., s. m. și f. I. Adj. (Despre oameni și manifestările lor). 1. Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.

Si atata timp cat nu este obligat iar tu ai pretentii de la el e normal ca unii sa se supere. Ei nici macar nu sunt platiti , stau pe banii si timpul lor si mai si sunt jigniti si numiti corupti. Puneti-va oleaca in locul lor, voua v-ar convenii sa stati 3-4-5-6h pe zi sa " adminati" si apoi sa vina lumea sa va injure ca tineti cu Y sau X? Eu nu cred....

Si da, cum a zis si vezentan s mai sus, Stil este platit, si tocmai pt ca este platit, fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce? Simplu, daca se intampla ceva rau, nu adminul plateste ci el. Si daca a ramas atata timp CM, puneti oleaca lucrurile cap la cap, inseamna ca si-a facut treaba bine. Nu este in avantajul celor de la inno sa piarda jucatori din cauza voluntarilor, fiti siguri de asta, daca erau adminii corupti Stil era de mult dat jos, astea sunt doar vorbe din popor si nimic mai multi. Fara judecata.... Cum naiba jucatorii corecti nu isi iau niciodata ban si doar cei cu gura mare o fac? Cum oare eu care joc din 2011 nu am luat in viata mea ban si altii iau? Cum am putut eu altii de ce nu au putut? Fiti seriosi cu voi insiva ... Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" :)

Stiu,stiu, acel baietel( domnisoara defapt ) care mai ''scapa'' cate o informatie, ''din greseala'' una alta pe la versacu. Te stiu,stai linistit.

Ba,dupa cum spune si definitia din dex, ( bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.). Deci, practic nu ia obligat nimeni sa detina aceasta functie. Au facut-o pur si simplu ca au vrut,din placere sau din oricare alt motiv care nu prea ma intereseaza personal! Dar ideea este ca au facut-o din propria initiativa fara sa-i oblige cineva. Asta conteaza!

In momentul cand au devenit admini trebuiau sa se astepte si la asta,in fond niciodata nu-i vei putea multumi pe toti indiferent de fel cum ai proceda. Deci aici nu este vina jucatorilor,ci a lor ( intr-o mica masura )

Tu ca si admin,ai obligatia ( indiferent de situatie ) sa mentii bunul mers al acestei comunitati,nu sa-ti bati joc de oamenii din ea doar pt ca ti sa luat tie ca te face x corupt iar y te injura. Putin imi pasa mie ca ti sa luat tie! Daca ti sa luat,lasi pe altu nu continui sa-ti bati joc de jucatori ( indiferent daca o faci pe buna dreptate sau nu ).

Un ex : Esti antrenor de fotbal. Echipa joaca,dar totusi nu castiga,unu rateaza ca spartu ( gen. chipciu ( fcsb ),altu iti rateaza intr-un meci decisiv un penalty etc. Primul tras la raspundere este ANTRENORUL ! De ce ? Pentru ca el antreneaza echipa,logic nu ? Nu faci performanta,iti dau demisia sau esti dat afara. Asa si in cazul lor. Ti sa luat? Foarte bine! Lasi pe altul ! Deci putin imi pasa mie ca cineva care este admin o face din voluntariat. Este admin si cu asta basta!

Eu spre ex cand am fost banat [TOTAL GRESIT] pentru bot am fost tratat ca o carpa de sters pe jos de catre mister Still. Mi sa raspuns la ticket la mai bine de 40 de ore dupa ultimul raspuns dat de catre el... pai si acum intreb si eu ? Este frumos ? Dupa scurt timp am aflat ca cei de la inno nu mai putin de aproximativ 12 ore ( informatie confirmata si reconfirmata de zeci de mii de ori din surse sigure ) si cam asta ar fii fost motivul ''real'' pentru care nu am primit un raspuns de la still.. dar totusi mi se pare o informatie mega,extra aberanta ( si cea cu verificarea de 12ore dar si cea in leg cu still ) tinand cont ( ca tot din surse sigure stiu ) ca timp de 2 saptamani pana la aplicarea banului am fost verificati zi de zi ( atat eu cat si cei 2 colegi ai mei ) pentru o posibila folosire de bot. Deci de aici se intelege perfect ca still cand ne-a dat ban nu a fost sigur de nimic ci ne-a ''bagat'' in vacanta pt o banuiala si nimic mai mult.

Eu cred ca aici putea chestiona altfel problema. In loc sa astept 40 de ore un raspuns de la el,putea sa-mi zica de la inceput : Uite care e problema : Noi nu suntem siguri 100% de acest ban,e ceva nou in sistemul nostru ( asa sa auzit pe la vecini =)))! dar pentru a mentine bunul mers a acestei lumi si pentru a fii sigur ca sunteti curati suntem nevoiti sa verificari mult mai amanuntite! Ba,sincer nu ma suparam ca ma tinea banat,atat timp cat dupa terminarea verificarilor ( in caz ca eram curat/ cum am fost si de altfel ) sa recunoasca asta , daca nu public,macar in ticket. Dar nu! El a ales modul de nesimtire maxima,fara a-mi raspunde mai bine de 40 de ore, timp in care am fost facut praf,calcat in picioare,mintit chiar de el ( spunandu-mi ca banul expira vineri seara , seara pe care am pierdut-o din cauza lui ) si luandu mi se dreptul la joc fara niciun motiv bine intemeiat si argumentat. Deci,cum sa arati respect echipei in general cand tocmai capul echipei isi bate joc de tine? Eu nu am cerut de la el decat un punct de vedere oficial,daca intradevar am folosit sau nu bot. Nimic mai mult!

Ce era sau este asa greu sa-ti recunosti greseala ? Orice om greseste,e omeneste... aaaa,dar stai!!!!!!!!!! am uitat!!!! Still nu este OM! Este un ZEU! Mea culpa!

Cat despre aceasta problema dintre admini si playeri,nu este din vina playerilor ci din vina adminilor. E normal ca atunci cand un jucator este banat ( pe buna dreptate sau nu ) tu ca si admin ai rolul si obligatia in acelasi timp sa-i explici persoanei in cauza de ce a luat ban.

Asa cum face Ana. Un admin dar si o persoana de nota 10. Fata iti explica [cat ii permite si ei regulamentul ( revin si la aceasta problema ] , discuta cu tine si ajuta cu orice informatie pe care regulametul ii permite sa ti-o dea. Adica nu te face sa astepti nu stiu cate ore,nu vorbeste cu tine de sus ( chiar daca se arunca cu noroi si in ea , dar tocmai spuneam ,niciodata nu ii poti multumii pe toti ) ci din contra isi da silinta sa te faca sa intelegi si pentru care spun,RESPECT & JOS PALARIA!!!. Daca s-ar face un esantion cu cel mai respectat admin , probabil ea ar castiga detasat,iar la coada clasamentul sigur ar fii Still & ODMN , acum vedem care cum isi imparte ultimul loc. Aa daa, sigur or s-o ia ca pe o insulta si sigur o sa fiu banat .. ( apropo,asta se numeste exprimare libera,nu jignesc pe nimeni )

Daca intradevar staff-ul grepolis romania ar dorii sa remedieze aceasta problema dintre admini si jucatorii , ar rezolva-o foarte usor facand un regulament simplu,dar clar pe care sa-l inteleaga toata lumea si fara ca unele puncte sa se bata cap in cap. In continuare ar trebuii sa faca public acel ''regulament'' ( asta daca exista ) cu ce sanctiuni se pot da pt orice tip de infractiune. Asa,orice jucator stie la ce se poate astepta daca incalca respectivul regulament si multe probleme ar disparea subit. Si da,nu in ultimul rand schimbarea comportamentului a unora dintre admini ( indiferent ca sunt injurati sau nu ). Sunt sigur ca daca s-ar pune in aplicare aceste idei,95% din aceste probleme intre jucatori si admini ar disparea.

fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce?

Tu esti cel mai bun in exemplu!
smiley_emoticons_lol.gif


ps. Nesimtirea,lipsa bunului simt si a celor 7 ani de acasa (in cazul lui still) se transforma in '' coruptie '' .

- - - Actualizat - - -

Pacat ca topicul a deviat intr-o discutie pro/contra adminilor cand ar fi trebuit sa ramana un simplu protest contra anti-boot .

Oricum nu suntem luati in considerare. Crezi ca ii pasa dl-ui Still de parerea noastra?

Ps. Sa mai facut o petitie,semnata de foarte mult lume,dar degeaba!
 

db22urs

Membru activ
Stiu bine despre ce vorbesc, si eu am fost unul dintre ei ( BaietelulCelFrumusel ).

Dar monedele alea sunt egal cu 0. Cine se ofera voluntar o face din pasiune pt a aplica regulamentul celor care nu il respecta. Nu uitati ce inseamna cuvantul " voluntar " .

VOLUNTÁR, -Ă, voluntari, -e, adj., s. m. și f. I. Adj. (Despre oameni și manifestările lor). 1. Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.

Si atata timp cat nu este obligat iar tu ai pretentii de la el e normal ca unii sa se supere. Ei nici macar nu sunt platiti , stau pe banii si timpul lor si mai si sunt jigniti si numiti corupti. Puneti-va oleaca in locul lor, voua v-ar convenii sa stati 3-4-5-6h pe zi sa " adminati" si apoi sa vina lumea sa va injure ca tineti cu Y sau X? Eu nu cred....

Si da, cum a zis si vezentan s mai sus, Stil este platit, si tocmai pt ca este platit, fiti siguri ca nu accepta admini corupti si daca ar gasi ar fi dati imediat afara. De ce? Simplu, daca se intampla ceva rau, nu adminul plateste ci el. Si daca a ramas atata timp CM, puneti oleaca lucrurile cap la cap, inseamna ca si-a facut treaba bine. Nu este in avantajul celor de la inno sa piarda jucatori din cauza voluntarilor, fiti siguri de asta, daca erau adminii corupti Stil era de mult dat jos, astea sunt doar vorbe din popor si nimic mai multi. Fara judecata.... Cum naiba jucatorii corecti nu isi iau niciodata ban si doar cei cu gura mare o fac? Cum oare eu care joc din 2011 nu am luat in viata mea ban si altii iau? Cum am putut eu altii de ce nu au putut? Fiti seriosi cu voi insiva ... Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" :)

daca taceai, filozof erai. ai o mentalitate tipica unui admin de romania (nu-i incriminez pe toti, dar sunt cativa cu acelasi stil ca al tau). tu chiar crezi ca noi jucatorii suntem asa imbecili ca sa nu stim definitia cuvantului "voluntar"?? si presupunand prin absurd ca da, chiar crezi ca noi jucatorii suntem asa imbecili sa cautam definitia de unde ai luat-o si tu? pt ca daca ziceai tu o definitie e voluntariatului era ok, dar tu ai dat un simpu copy-paste, ca si Ponta. de ce ai facut-o, imi poti spune si mie? aici sau pe privat?
spui ca nu exista jucatori banati incorect. esti absolut sigur? iarasi o mentalitate tipica a unui admin. pai tu spui ca nu se pot face greseli?? hai lasa-ma, voi chiar nu gresiti?
Stil spui ca plateste daca se intampla ceva rau. ai tu cunostinta ca stil sa fi platit pt ceva rau vreodata? daca nu, de unde ai scos aberatia asta, ma rog? sau e doar propaganda? din punctul meu de vedere, stil accepta adminii care fac greseli pt ca nu are cu cine face echipa. vezi norbit. daca ar da afara jumatate din admini cine ar mai raspunde la tichete? nu cumva se complace in situatia asta pt a nu fi dat afara de nemti? pai daca ar ramane singur, sau cu 2-3 admini, ai idee ce se va intampla? te luminez eu: jocul s-ar bloca iar nemtii ar pune pe altcineva capabil... te-ai gandit vreodata la varianta asta?
"Niciodata un jucator curat nu va fi banat. Asta sa o tineti minte cat timp o sa jucati voi nu doar grepolis, e valabil si in viata. Dar stiti vorba aia" hotu striga HOTUUU" " pe tania 321 o cunosti? crezi ca ea vreodata ar trisa? si totusi, a primit ban. (care i-a fost retras destul de repede, din fericire) dupa mentalitatea ta ea este o hoata, nu?
 

DeletedUser11146

Guest
Tot ce pot spune este ca dupa mentalitatea ta toti sunt de vina.

Oameni buni, cititi termeni si conditii. Este jocul INNOGAMES, este al lor si doar al lor si pot face CE VOR EI. In momentul in care voi ati creat un cont , OBLIGATORIU ati acceptat termenii si conditiile.

Pe multi ii aud " dar eu donez, trebuie sa am drepturi". Ce drepturi sa ai daca e un joc PRIVAT. Apartine cumva statului si nu stiu eu? . Ti-ai dat consimtamntul cand l-ai jucat, ei bine , joci dupa regulile lor. Nu va convine, nu mai jucati, nu mai aveti atatea pretentii de la un joc care este gratuit si care apartine cuiva care repet, POATE FACE CE VREA.

Logic acum, cum poti sa dai in judecata un om pentru ceva ce este al lui? Nu poti. Este jocul lor si fac ce vor ei cu el. Simplu si la subiect. Faptul ca voi jucati este un PRIVILEGIU si nu un drept. Obisnuiti-va cu asta. Asa a fost, asa este si asa a fost mereu. ESTE JOCUL LOR. NU VA OBLIGAT NIMENI SA IL JUCATI, CAND ATI FACUT-O V-ATI DAT ACORDUL :)

Chiar e penibil de acum sa tot aud atatea locuri. Parca sunteti niste copilasi care habar nu au care este realitatea. Acuma ce pot sa zic, poate ca voi chiar sunteti. Nu va invinovatesc, dar credeam ca se subintelege totul... Nu trebuie sa aveti facultatea de drept ca sa intelegeti anumite lucruri.

Ipotetic vorbind, daca inno vrea sa iei ban, o face si gata , faptul ca nu o face deoarece este logic ca vor sa isi tina jucatorii, asta e partea a 2. Dar voi confundati NU O FACE cu NU POATE / NU ARE DREPTUL SA O FACA..... E jocul lor, regulile lor, decizia lor. Totul este a lor.... Reveniti cu picioarele pe pamant si nu mai dati vine pe admini. Nu va convine NU JUCATI. Cum eu nu am luat ban vreodata si voi puteti la fel de bine sa nu luati. Imi pastrez ideea. NIMENI NU IA BA FARA SA IL MERITE. Daca se intampla sa fie dat un ban gresit se retrage imediat , suntem oameni si mai gresim. Dar eu vorbesc de un ban care ramane, nu care este scos imediat, asa ceva este perfect normal, nu exista om in lumea asta care sa fie fara de greseli.... Nu imi intoarceti cuvintele cum doriti voi doar ca sa iesiti niste victime. Victimele sunt doar adminii in acest context.... Din cauza celor ca voi, care nu stiti sa respectati lumea. Si va intrebati de ce Romania se duce de rapa? simplu, din cauza celor cu gandire ca a voastra. Poate ca un admin nu va poate zice asta deoarece functia sa nu il lasa sa vorbeasca asa, dar va zic eu care nu mai am nici o obligatie( fiind o parere strict personala). A AJUNS SA IMI FIE SCARBA DE MENTALITATEA ROMANEASCA IN ACEST JOC, si aici vorbesc de voi jucatorii :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus