Protest anti-boot

  • Autor subiect DeletedUser14520
  • Data de început

DeletedUser14520

Guest
Folosirea programelor tip boot au devenit o obisnuinta in randul jucatorilor.


  • Cerem folosirea unor instrumente care sa detecteze aceste programe si sanctionarea drastica a jucatorilor care le folosesc.
  • Momentan sanctiunea de 5 zile vacanta fara sa fie scazute din zilele de vacanta ni se pare penibila.
  • Problema este bine cunoscuta deoarece sa discutat in nenumarate randuri despre aceasta.
  • Rog toti sustinatorii sa isi schimbe numele oraselor in ANTI-BOOT!

26510207112_223b7667ce.jpg
 

DeletedUser9563

Guest
Daca am rezolva ceva cu asta ar fi bine venita actiunea, dar nu se va rezolva nimic, mai ales pe serverele romanesti unde banu conteaza si nu corectitudinea.
 

Missis Bella

Membru activ
Propun ban definitiv pentru jucatorul care foloseste script ilegal, sa fie pe toate lumile de joc si sa nu fie depistat doar dupa ID de joc ci dupa IP Modem-ului sau calculatorului.
 

DeletedUser9563

Guest
Greu de facut , mai ales pentru cei care au conexiuni cu IP dinamic prin PPOE.

- - - Actualizat - - -

Pentru ei conteaza mai mult medaliile cu efect vizual, decit rezolvarea problemelor.Sa te dai mare cu medaliile este lucrul pe care ei il considera motivant pentru jucatorii noi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11080

Guest
Propun ban definitiv pentru jucatorul care foloseste script ilegal, sa fie pe toate lumile de joc si sa nu fie depistat doar dupa ID de joc ci dupa IP Modem-ului sau calculatorului.

multi au ip rotativ si sa dai pe gama de ip..blochezi toti juc cu acea gama de ip..si asta nu e o solutie
 

Missis Bella

Membru activ
Ideea este sa se gaseasca o solutie ca sa nu mai fie folosite asa usor scripturile ilegale si sa fie sanctiuni aspre, pentru ca un ban de 5 zile chiar si pe atacabil, nu e o pedeapsa aspra, pana la ban, vinovatul, s-a ales cu cateva orase cucerite necinstit iar altul care a jucat corect si a investit timp si a jucat cinstiti, pierde. Ar trebui un program care sa functioneze permanent pe server nu sa fie nevoie sa depunem noi, toata ziua tichete. Poate adminii, vor discuta cu cei de la INNO si acest aspect.
 

DeletedUser9563

Guest
Sef de galerie la acest protest , Versacu
smiley_emoticons_bravo2.gif

Nu doar el.Sint multi care s-au saturat de mizeriile de pe Grepolis Romania.Aici conteaza mai mult cine are gold, decit cine joaca sau nu corect.Si e crezut totdeauna cel cu gold.
 

DeletedUser11080

Guest
Nu doar el.Sint multi care s-au saturat de mizeriile de pe Grepolis Romania.Aici conteaza mai mult cine are gold, decit cine joaca sau nu corect.Si e crezut totdeauna cel cu gold.

pai si el e una din mizeriile dupa grepo...toata lumea stie cat de lipsit de carater e versace,,sa nu ne mai ascundem dupa degete...
 

DeletedUser9563

Guest
pai si el e una din mizeriile dupa grepo...toata lumea stie cat de lipsit de carater e versace,,sa nu ne mai ascundem dupa degete...

Nu il cunosc, dar aici nu e vorba de jucatori, ci de luarea de masuri impotriva celor care joaca ilegal , indiferent daca cumpara sau nu gold.
 

DeletedUser14872

Guest
lucrurile nu tre sa ramana asa ,inca se asteapta un punct de vedere din partea adminilor ,daca acesta nu vine inseamna ca tre sa trecem la actiuni dure si acestea propun sa fie parasirea serverului romanesc de catre toata lumea sa-i lasam pe cei cu boturi si prostii sa activeze si sa se cucereasca intre ei daca atata lume vorbeste ca se fac magarii si nici un raspuns oficial .


toata lumea plecam de pe grepo romania sa ramana 100 de jucatori si sa va vedem cu cine mai jucati daca sunteti asa de smecheri .

asta este singura solutie care ar trezi si admini si jucatorii care nu au altceva de facut decat sa fenteze serverul prin programele


sa vedem atunci cand ramane greplis romania fara jucatori pe unde o sa mai scoata camasa ...ca jucatori noi nu vin ...daca vin nu au unde sa se initieze ca-i fac albie de porci al de caponel si alti ca el si punem frumusel cruce pe serverul romanesc ...daca tre sa se ajunga la asta la asta se va ajunge mai devreme sau mai tarziu ...si asa in ultimii ani s-au pierdut mii de jucatori acum asta a umplut paharul de tot .
 

DeletedUser11080

Guest
eu doar m-am referit strict la acel citat..
cat despre masuri ,creezi sa se vor lua?..s-a facut petitie chestia cu instantu la trupe..degeaba. ca na era o sursa de facut bani..
cat despre boot..adminii stiu pe toti care folosesc sau au folosit asa ceva ,,dar in functie de "apartenenta" au inchis sau nu ochii...
cu referire la situatia dupa gythium,,cu cei 3 ,de la care a plecat circul,,pai daca i-ai prins cu bot,,,pai frate "rupe fashu in ei| daca au trisat iar daca nu ,si au fost banati aiurea atunci adminii care au facuto sa se duca dracu pe farmville si sa lase pe altii capabili..ca asa iese scandalul ,nu exista transparenta si de asta adminii au reputatia de "corupti,suspiciosi,impartiali" sau cum li se mai zice de cei care se cred nedreptatiti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Ilegalităţile ar trebui mai aspru pedepsite. Mai ales când e vorba de scripturi interzise. Ştim că asta nu depinde doar de adminii de pe serverul românesc. Sunt de acord cu cei care propun banarea definitivă a jucătorului prins că trişează. Jucător premium sau nu, el sfidează pe ceilalţi participanţi la joc, iar între ceilalţi participanţi sunt destui care joacă premium corect.
În ce priveşte migrarea către alte servere... analizăm şi această variantă, după ce vreme de doi ani am stat departe de serverul românesc. Dar această decizie, dacă va fi luată, ţine nu doar de atitudinea adminilor (prea tolerantă, uneori partizană, şi cu dublă măsură pentru acelaşi tip de abateri). Ţine şi de atitudinea jucătorilor. Prefer să merg pe lumi unde adversarii de pe joc pt fi prieteni între atacuri, în loc să primim înjurături.
 

DeletedUser6507

Guest
Crezi ca programatorii stiu sa faca un altfel de script?:)),abia GameForge a reusit sa stopeze 80% din ce care foloseau hack,daca astia de la Inno nu stiu nici macar sa faca un update calumea fara buguri,ei abia il rezolva dupa al 2 doilea sau al treilea update bugu acela si cateva erori... . S i voi mai vreti sa faca un program care sa functioneze permanent pe accea lume si sa opreasca programele ilegale .Sunt vai de ei sa faca un astfel de program:)).Mai binea plateste pe unu bun calumea decat pe aia mediocrii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11146

Guest
Totusi nu poti compara gameforge cu inno.... Gameforge e unul dintre ( sau poate chiar cel mai ) mare companie de MMORPG-uri din europa iar inno e doar o mica companie care se ocupa cu cateva joculete din browser. Gameforge are jocuri uriase precum AION, TERA si chiar mult iubitul nostru metin2, jocuri de zeci de GB care au o grafica si necesita niste sisteme de securitate uriase, e si logic, acolo trebuie lucrat calumea pt ca sunt oameni care muncesc o viata , pe cand in grepolis, e ca un joc de dota mult mai lung :)), incepi de la 0 si se termina in maxim 10-12 luni dar se termina, pe cand pe un MMORPG nu se termina niciodata teoretic, mereu ai cateva ceva de facut si apare cate ceva nou, e si normal ca daca acolo ar fi Hack-uri ar fi haos in adevaratul sens al cuvantului, pe cand aici fiind doar un browser ....
 

DeletedUser7589

Guest
De acord, Tsukusi, dar măcar pedepsele să fie serioase, nu doar frecţii la picior de lemn. Sunt mulţi jucători care în prima fază a jocului intră cu câte cinci, şase conturi fără să le declare conexiunea. Ştiu că mai devreme sau mai târziu vor primi ban. Până atunci, îşi dezvoltă serios un cont în care bagă şi gold. La acelaşi timp pierdut şi aceiaşi bani cheltuiţi pe joc, ei ajung la un număr triplu de oraşe faţă de jucătorii corecţi. Primesc un ban de 5 sau 7 zile atacabil pe contul principal, şi sunt banate permanent celelalte. Dar şi-a creat deja un avantaj înaintea jucătorilor de acelaşi calibru.
Dacă i s-ar lua o parte din oraşe şi ar fi făcute fantome, pierzând concomitent şi cultura aferentă... Dacă pentru programele de automatizare s-ar aplica banul permanent din prima... Nu, nu s-ar elimina total trişatul, dar măcar s-ar reduce.
Unele lucruri ţin de politica generală INNO, dar unele pot fi rezolvate şi de Grepolis Romania. Numai dorinţă să existe. Nu am cum să nu compar experienţele de aici cu cele de pe en. Cum acolo jucători cu conexiune declarată au fost amândoi banaţi definitiv la a doua abatere doar pentru că mai intrau când şi când unul pe contul celuilalt, iar la noi e nevoie de 5 banări temporare şi ceva scandal ca să fie banat un jucător care cucerea constant oraşe de la colegul de conexiune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11146

Guest
Posibil, insa trebuie sa ne gandim ca acolo e EN, acolo sunt zeci de mii poate, aici maxim 7-8 mii, acolo au de unde alege, nu prea stau ei la discutii, insa ai fi surpins sa aflii ca majoritatea banurilor de acolo nu sunt chiar cele corecte, aici la noi sunt defapt corecte. De ce?, pt ca ei au de unde alege, cand unul greseste PAM l-au executat, pe cand aici daca s-ar apllica la fel am ramane fara jucatori.

P.S Nu interpreta gresit ce am zis, noi banam corect, en mai inchid ochii si baneaza mai drastic pt ca au de unde alege, dar ei gresesc mai mult, nu noi....
 

DeletedUser7589

Guest
Ei sunt mai stricţi. Eu asta am observat. Nu că ar greşi mai mult. Am avut şi coleg incorect banat, i-au ascultat argumentul şi i-au ridicat banul imediat. Şi apropo, pe acolo sunt mulţi români. Majoritatea plecaţi de sictirul provocat de ceea ce se întâmplă aici. Mai toţi bagă bani pe care INNO îi câştigă, dar cineva de aici sigur îi pierde.
Rămâne ro fără jucători? Va rămâne oricum. Cei care iubesc jocul şi vor să joace în continuare vor migra spre alte servere. Unde jucătorii se respectă între ei şi unde trişorii sunt penalizaţi.
 
Ultima editare de un moderator:

db22urs

Membru activ
Ei sunt mai stricţi. Eu asta am observat. Nu că ar greşi mai mult. Am avut şi coleg incorect banat, i-au ascultat argumentul şi i-au ridicat banul imediat..
stie cineva ca aici sa se fi intamplat ceva asemanator? aici sunt 2 tabere: a celor injurati (adminii) si a celor ce fura (jucatorii) mentalitatea la noi este: "nu pot sa-ti spun nu ca sa te poti apara, ci ca sa nu poti sa furi". cand adminii vor fi prieteni cu jucatorii, cand vor discuta cu ei de pe picior de egalitate fara stearga postari cand este semnalat un abuz (vezi tontea), cand isi vor cere scuze atunci cand fac o greseala, de abia atunci cred ca vom avea un joc mai altfel.... pana atunci... vreau o tara ca afara! :)
Nu doar ca nu iau bani, dar sunt atat de fraier incat mai si bag bani uneori :D
poti sa-mi spui si mie pe privat motivatia ta pt care faci asta?
 
Ultima editare:
Sus