Propuneri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun ridicarea restrictiei de spionaj de 1000 de argint este exagerat.
Plus faptul ca iti retrag argintii dupa un spionaj este stupid.
Playerul spionat poate avea trupele plecate din orasel si pierzi 1000 de argint de pomana.
Presupun ca acest joc se vrea un demn urmas ca spectaculozitate si aducere de profit ptr inno ca si triburile. Iar pana acum nu am vazut decat lucruri in minus.

Deci propuneri:

1. retragere a chestiei cu spionii. Este ineficienta si nimeni nu o va folosi.
Eu cel putin am folosit-o odata si m-am umplut de nervi cand am observat ca am prapadit o gramada de argint de pomana.


2. Este cam exagerat si sistemul de lupta.

cu trupele 51 de spade 28 de prastieri 35 de arcasi si 8 hopliti sa pierzi in lupta cu 6 spade 5/6/5/3 mi se pare o porcarie. Este o pierdere de resurse fantastica ptr atacator si parca iti piere cheful sa ataci. Daca avea 18 spade insemna ca pierdeam toate trupele stranse intr-o saptamana de joc.
Poate faceti si voi niste corectii sa aduceti sistemul de lupta cat mai aproape de triburi care este destul de echilibrat . Sa fie eficient, sa incurajezi agresivitatea nu pasivitatea si defensiva.

O sa mai vin cu propuneri cu cat avansez in joc si mai observ. Sper sa si fie luate in calcul . Multumesc.


Noua propunere

3. Piaţă (indisponibil)

Piaţa vă dă posibilitatea de a trimite resurse altor jucători. De asemenea, puteţi face negoţ cu satele de pe insulă.

Cerinţe:
Senat: nivel 12
Peşteră: nivel 5
Depozit: nivel 6


Daca voi credeti ca orice societate umana a ridicat cladirea de guvernamant la asemenea nivel inaintea schimbului/trocului/comertului... atunci nu aveti idee de cum a evoluat societatea umana.

Inca din vremurile vechi inainte sa existe orase .. comunitatile aveau locuri speciale de schimb inter-triburi inter-comunitati. locuri aparate de un acord de inviolabilitate nescris.

Nu credeti ca ar trebui sa respectati putin istoria grecilor si sa micsorati cerintele ptr piata?
Inainte de legi si ordine a existat legea burtii care trebuie umplute si a necesitatilor.

Propunerea este sa micsorati cerintele ptr piata. Undeva la senat 1. pestera 1.

Asta daca tineti un pic la acuratete si la logica societatilor umane.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
piata

piata e ok asa .de abia nu se pot sustine mai multe conturi/utilzator, cu resurse.
 

DeletedUser

Guest
marius. nu e bine... macar sa se bage restrictie la trimis resurse inter playeri moca dar sa dea drumu la schimburi... Stau cu o tona de piatra si pana ridic piata ma apuca depresia.

Plus ca e logic sa ai piata mai devreme daca o gandesti istoric.
 

DeletedUser

Guest
Daca ai prea mult fier e greseala ta,trebuia sa nu ridici atat de mult fierul si gata :D
 

DeletedUser

Guest
Diablo citeste carefull eu vorbesc de piatra .. si nu e vorba de asta .. e vorba de intreg sistemul... pietei. este pusa prea tarziu . daca am cu cine sa fac comert de ce sa nu pot face de la inceput ci trebuie sa ma chinui 2 saptamani pana o ridic
 

DeletedUser

Guest
1.Sa gandim logic,tu esti un spion,te duci in alt oras ca sa spionezi.Ai face asta gratuit stiind ca daca cei din polisul spionat te vor omori daca te prind ?Si informatiile pe care le ia spionul sunt foarte importante .

2.Daca ataci cu trupe de aparare e pur si simplu vina ta ,cand ataci se foloseste puterea de atac si cand te aperi armura .Sabierii au putere de atac mica deci ... iti dai seama ca e o pierdere de timp si resurse sa ataci cu ei.Ei sunt buni doar in aparare contra prastierilor.

3.Trebuie ca jocul sa fie realist,dar a fost gandi tastfel incat sa fie echilibrat.Daca cineva la 200 puncte ar putea sa faca comert ar fi mult prea simplu sa creasca.

DACA NU ITI PLACE JOCUL ASA CUM E NU MAI JUCA
 

DeletedUser

Guest
regele manelelor el spunea niste propuneri nu ca nu i-ar fi placut .Si in plus sunt bune propunerile ca isi mai fac si astia o idee.


O alta propunere as avea marirea populatiei din Ferma (ea fiind 3000) sa fie marita deoarece sa fim seriosi , nu ajunge la nimeni 3000 de locuri (din care mananca o gramada de populatie cladirile).Doar o propunere :)
 

DeletedUser245

Guest
Si eu cred ca piata este ok asa.
Spionajul nu este in schimb. Mai tarziu poti opta sa spionezi un polis /ex: cu 30.000 de argint iar acel jucator sa aiba 30.001 tu pierzi 30.000 iar el pierde1.000 , unde mai pui ca spionajul mai si esueaza si nu primesti nici o informatie...

Cat despre trupe ,tu ai atacat cu trupe de aparare de aceea ai avut atatea pierderi.
Eu am atacat cu 20 Hopliti si la 6 sabieri 100% moral, am pierdut 3 holpiti ceea ce este relativ ok. Intai am curatat apoi am atacat cu toate trupele.
 

DeletedUser

Guest
Daca va place jocul si credeti ca sunteti buni ,intai jucati-l asa cum este si apoi incercati sa il schimbati.Ganditi-va ca dupa ce ai 5 polisuri la maxim argintul o sa se faca rapid,si astfel veti putea spiona ,dar daca atunci cand ai multe sate poti trimite spioni si cu putini arginti (dupa propunerea ta) ai spiona toata harta fara probleme,
 

DeletedUser

Guest
1. Sistemul de spionaj este bun, testat si verificat pe alte servere incepand cu .de.
SFAT: Nivelul pesterii are un rol important :D
2. Sistemul de lupta este imbunatatit, exista o diferenta mult mai mare intre trupele de aparare si trupele de atac.
3. Piata dureaza asa de mult pana sa fie facuta tocmai pentru a descuraja multicontul si traficul ilegal de resurse
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Diablo citeste carefull eu vorbesc de piatra .. si nu e vorba de asta .. e vorba de intreg sistemul... pietei. este pusa prea tarziu . daca am cu cine sa fac comert de ce sa nu pot face de la inceput ci trebuie sa ma chinui 2 saptamani pana o ridic

H.K. scuzele mele,in timp ce vroiam sa ma bag in seama ma gandeam la altceva. :D

Si intradevar,ar fi un avantaj pentru jucatori ca piata sa se poate construi inca de la inceput fara a trebui sa trecem prin alte etape pentru construirea ei,pentru ca dupa parerea mea,cum e si pe alte jocuri,jucatorii folosesc piata mai mult atunci cand sunt la inceputul dezvoltarii satului/polisului pentru ca atunci fiecare resursa conteaza,insa mai apoi cand fluxul de resurse va fi mai mare, mare parte din noi o sa ne mai permitem sa tinem o ora sau 2 magazia pe rosu. :D


Oricum daca ar fi sa se ia in considerare aceasta propunere,ea va trebui sa fie discutata intai la nivel inalt,apoi daca se va ajunge la un consens se va implementa pe joc,si asta va dura luni de zile.
 

DeletedUser520

Guest
1. Sistemul de spionaj este bun, testat si verificat pe alte servere incepand cu .de.
SFAT: Nivelul pesterii are un rol important :D
2. Sistemul de lupta este imbunatatit, exista o diferenta mult mai mare intre trupele de aparare si trupele de atac.
3. Piata dureaza asa de mult pana sa fie facuta tocmai pentru a descuraja multicontul si traficului ilegal de resurse

1. de acord cu o mica obiectie , aceea ca in cazul unui contraspionaj reusit pierzi 1.000 monezi sau poate mai multe ( nu stiu ce se intampla daca cel care te spioneaza are 4.000 monezi si tu 5.000 ) si practic nu te ajuta cu nimic nivelul pesterii daca sunt mai multi cei care te spioneaza
2. e ok
3. ar fi bine sa fie interzisa definitiv trimiterea libera de resurse
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. de acord cu o mica obiectie , aceea ca in cazul unui contraspionaj reusit pierzi 1.000 monezi sau poate mai multe ( nu stiu ce se intampla daca cel care te spioneaza are 4.000 monezi si tu 5.000 ) si practic nu te ajuta cu nimic nivelul pesterii daca sunt mai multi cei care te spioneaza
2. e ok
3. ar fi bine sa fie interzisa definitiv trimiterea libera de resurse

De ce?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus