Propuneri Zei

  • Autor subiect DeletedUser8240
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8240

Guest
Dragi Iubitori de Grepolis,

Eu m-am plictisit de aceeasi ZEI,as dori sa fie mai multi,vro 7-8 zei!?Voi ce crede.ti,eu zic ca e o idee buna,in Lumea Eroiilor iti mai baga un amarat de Zeu,dar nu ar mai fi frumos sa avem ceva zei
:DDe ex:Gheea(zeita focului);Apollo;Hermes;Afrodita;Demetra;Ares;Hefaistos(zeul fierarilor);Hestia(zeita caminului):D

Si multi alti,mai propuneti si voi si sper sa faca Echipa Grepolis si asta!!

Multumesc!

P.S.:Mai creeati lumi in Grepolis ca mai sunt cateva si nu mai pot toti sa joace,ca se intre repede in Lumea Eroiilor!!
 

DeletedUser

Guest
E buna ideea... Dar cel mai mult mi-ar placea sa fie Ares . Dar Apollo si Hermes ce sa faca acolo? si ce zei ar trebui sa aiva ? Maimute:D si aurolaci de pe strazi?? Fi serios Apollo si Hermes nau ce cauta ca zei mistici in Grepolis
 

DeletedUser

Guest
Foarte buna propunerea! Sunt total pentru si PRO! B-);):D:)!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser8240

Guest
Da stiu,dar am dat exemple de zei ca sa aiba ce sa aleaga:D
 

DeletedUser

Guest
Ca sa nu existe confuzii si comentarii gresite o sa-ti spun ce am degand sa fac!

Eu sunt de acord cu toti zeii tai care ia-i propus!

O sa propun si eu cati-va la un topic nou!

Si in final vom lasa administratorii sa decida care se va implementa, unde si cand!

Am scris asta ca sa nu sa posteze comentarii gresite sau sa ma intelegeti gresit!

B-);):D:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser8716

Guest
300legion sa sti ca apolo era zeul culturi al muzeelor si al binevointei si e pff dar hermes...a fost slujit de roma si grecia in grecia antica existau doi zei pe nume hermes:
1)Hermes arcadianul, socotit fiu al lui Zeus și al pleiadei Maia, era un zeu de rang secundar și mesager al zeilor din Olimp.
2)Hermes Trismegistus este zeul cunoașterii secretelor divine, autorul unor cărți inițiatice sacre, hermetice (preluate de la Thot), zeu cu atributul profeției, educator al preoților, legislator, astronom și astrolog, ocrotitorul scrisului, al geografiei și cosmografiei și patronul medicinei, deopotrivă inventatorul vorbirii articulate, al ritualului sacrificiilor, al scrierii, al palestrelor, al lirei cu 3 coarde și descoperitorul măslinului:D:D asa ca eu as sugera macar pe hermes sal alegem
 

DeletedUser

Guest
Contra, si cati zei vrei sa se mai implementeze? Aici sa se joace cu cativa zei, nu cu 1,000 de zei...
 

DeletedUser

Guest
ascultti lupt pentru o noua veriune verion 3 in care se pun 10 zei plus unul pe care il poti face tu ce parere aveti
 

DeletedUser5208

Guest
Nu..deci pentru unii n-are rost!:))

Imperi grec propunerea ta , e naspa rau !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus