Propunere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Bogdan-poli

Membru Nou
Salutare. Revin pe joc dupa 10 ani de pauza, am ajuns atunci in cateva lumi pe la 70-80 de orase si pot spune ca m-am plictisit, devenea obositor sa te ocupi de atatea orase si oricum pana la urma rezulta doar timp pierdut.
Pentru ca si atunci erau jucatori care bagau gold, iar daca nu ai macar sfetnicii, nu ai nici o sansa pe termen lung.

Asa ca, propun ca 10% din ce castiga jocul din gold, sa investeasca in a oferii bonusuri care sa stimulez si jucatorii care nu isi permit sa bage gold. Pana la urma, jocul este tinut de toti jucatorii, daca vor ramane doar cei care baga gold, adica 200 maxim, nu va avea farmec si vor renunta si ei.

Angajati oameni in marketing si care sa creeze strategi de a atrage noi jucatori, inainte se investea mult in asta. Incerc sa inteleg de unde pleaca problema cu lipsa de interes. Adica interesul vostru este in a face bani, mai multi jucatori rezulta mai multi bani, nu? Interesul meu e sa ma bucur de joc.

Din ce vad pe forum nu mai exista moderatori, oamenii vorbesc ca la usa cortului, inainte nu se permitea asa ceva.

Nu am nevoie de bani pentru a mi oferi timpul in crea o comunitatea sanatoasa , insa vreau sa vad interes si din partea dezvoltatorilor.
Sa se creeze din nou un consiliu al jucatorilor de unde se tine cont de parerea lor legat de viitoarele lumi si setarile lumii.

Cum spuneam, sa se ofere bonusuri in gold si calor care nu vor sa bage bani in joc, o data pe luna in functie de timpul petrecut in joc. Consider ca e cel mai bun criteriu.

Apoi sa se ofere premii in bani pentru top 3 jucatori care termina lumea. Sunt sigur ca isi permit dezvoltatorii tot din aia 10% sa aloce 1500 euro locul 1, 1000 locul 2 si 500 locul 3 plus beneficii in joc pentru viitoarea lume.

Daca ati avea pe cineva in marketing, o sa va explice ca asta de fapt ajuta tot compania, pentru ca asa vor exista mai multi oameni care vor baga gold dorind sa castige. Sunt multe strategi de a aduce oameni in joc, insa ideea este sa se doreasca asta. Voi facea propunerea asta si pe forumul din Germania.

Eu ma ofer voluntar pe tot ce tine de marketing si strategii, cat si ca moderator pe forum sau joc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus