Propunere

  • Autor subiect DeletedUser12202
  • Data de început

DeletedUser12202

Guest
Avand in vedere(si luand in consideratie),tot ce se intampla in ultimul timp pe Grepo,as vrea sa propun echipei de Admini,ii rog sa transmita si mai departe (o voi face eu daca ei ezita),crearea unei lumi fara gold(max.pt.functia premium).
La cati muschi se incordeaza aici(crescuti cu gold),nu ar strica o lume unde sa se vada valoarea jucatorului,nu a cardului.
Exista Hiperboreea,de ce nu si o lume unde sa se evidentieze adevaratii jucatori de Grepo.
O meritam noi,cei vechi,care respectam jocul initial.O merita cei care au invatat,stiu si pot,care au crescut frumos,care sunt buni,dar...nu au buzunare pline,care joaca de placerea jocului,in spiritul lui si-l stapanesc!Stiu,este normal,orice joc se...autofinanteaza :).Dar,este joc !Gold va fi si se va baga,orgolii sunt multe.Dar vreau sa vad valoarea elitelor...nuda :).Vreau sa joace ei,nu goldul.Sunt curioasa cati din elitistii lumilor ar intra aici,cati ar fi in stare sa arate ca da,sunt adevarati jucatori de Grepo si sunt buni,sunt primii,cati ar mai sti sa joace fara gold !Abia acolo,noi,jucatorii obisnuiti,care nu bagam gold,dar finantam la greu jocul obligand pe altii sa-l folosesaca,am putea arata ce stim si ce putem.
Pe o astfel de lume s-ar vedea valorea jucatorului,nu a portofelului.Abia aici s-ar castiga respect.Abia aici mi-as scoate palaria in fata celui mai bun.
Meritam toti o astfel de lume.O lume ca la inceputuri.
Si,poate o astfel de lume va revitaliza jocul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
N-ai sa vezi asa ceva, cu toate ca mi-as dori si eu. Nu mi se pare normal ca un jucator care a inceput cu cateva ore bune dupa mine sa aibe punctaj dublu (iar senatul meu a mers non-stop).
 

DeletedUser6312

Guest
Sunt deacord cu propunerea ta insa nu cred ca e deacord dezvoltatorul, se castiga binisor acum de pe urma jocului sau cel putin asa cred ei :D eu nu am mai bagat gold in joc de foarte mult timp, joc cu goldul celor care il investesc cu "simt de respundere" si unde mai pui ca un jucator care face 3 fulluri pe un oras in aceeasi zi nu e capabil sa imi cucereasca mie oras, care joc pe banii lui :D
Se vor satura goldistii sa mai investeasca mult si prost, veti vedea iar dezvoltatorul poate ca va vedea in curand ca unii nu mai cumpara gold cu aceeasi frecventa cu care cumparau inainte de "foamea de gold" cum ii zic eu tampeniei asteaia cu finalizari instant pentru orice. :)
Sa nu se supere pe mine cei ce baga gold la inceput ca sa aiba un start bun, cu asta sunt deacord si eu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15210

Guest
Pro acestei idei ... Multi ce se afla acum in topurile lumilor deschise recent, ar fi pe ultimele locuri in acea lume ...
 

DeletedUser12202

Guest
Mie nu mi s-a parut normal ca 30-50 min sa ma atace cu full de usoare cand nu a mai avut nimic,nu mi s-a parut normal ca in max 5 min zidul de la 0 sa fie 25,nu mi s-a parut normal sa spun ca e bun .

- - - Actualizat - - -

Daca tot sunt discutii care e cel mai cel ,as vrea sa stiu si eu(de...femeie:) ) sa-l apreciez fara gold,ca jucator !Dupa atatia ani de Grepo,chiar as vrea sa stiu care sunt cei mai buni pe...bune :).

- - - Actualizat - - -

Si dezvoltatorul nu ar pierde,ar creste interesul pt.joc,rar se abtin jucatorii sa intre pe alte lumi si sa-si reia bunele obiceiuri (gold) :) mai ales cand vor sa demonstreze ceva :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu sunt pe bune, poti sa ma ciupesti
smiley_emoticons_lol.gif
N-am bagat niciodata gold in joc, pana si aia gratis pe 3 zile inca ii mai am si pe chi...
Tl9s8k7.jpg


Da hai sa nu exageram, nu cred ca se poate in 5 minute zid e la 0 la 25, ca n-ai cand sa faci negot asa repede pentru 25 nivele la zid...
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
 

DeletedUser12202

Guest
Se poate,crede-ma !Ceri aliantei resurse la ora xx,plus iti timiti si tu.Am vazut,am ramas gura casca,am apreciat in acelasi timp m-am speriat de ce a ajuns Grepo.Pt.asta propunerea.

- - - Actualizat - - -

chemi negutatorul si faci negot cu el...... in 5 minute te umpli de resurse :p

Negutatorul e grec,iti da ce vrea el,nu tu !
Si,pastreaza rapoartele pt.forum,nu ai inteles nimic.Si daca doar cu atat naval ati asigurat cucerirea(nu cunosc contextul)....sunteti slabi rau !Bagati in prostie terestru la zid 19 dar naval va papau !
Si,in fata mea,ca jucator,taci.Nu te da mai rotund decat esti,nu se cade,cum se spune in Moldova mea :).
Dar altul era subiectul,astept admini sa-mi raspunda.Sper sa-mi raspunda cand vor avea timp si vor fi.
Nu este caterinca,nu este ocazie de banari.Este o propunere f.serioasa,astept raspuns.
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Propuneri pentru deschiderea unei lumi doar cu sfetnici ca functii premium active au mai existat pana acum si de la noi si din alte tari, dar dupa cum se vede celelalte functii premium nu doar ca nu sunt scoase, dar se si inmultesc
 

DeletedUser

Guest
Si atunci ce-i de facut ?
O lume in care sa nu fie alarma, clopotei, panselute, gold, construiri instant si alte chestii... atunci vedem cine e jucator bun
smiley_emoticons_irre4.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
Dragilor,depinde si de voi,cum puneti problema.Cum era ?Din spate liceu,din fata muzeu ?
Daca si altii au propus asta,inseamna ca nu sunt...anacronica.
Au deschis Hiperborea.Ce au de acolo ?De ce nu pot deschide o lume fara gold ?
Experimentala :).Le plac experimentele.Se poate invata si juca serios pe ea.
Apropo,daca nu acum,atunci cand :)?
Va rog sa faceti solicitarea,va rog sa ne aratati raspunsul.
Voi discuta cu ei sa-i lamuresc ,daca voi nu o faceti,voi discuta pe extern cu toti.Sunt destul de tembela sa o fac:).

M-am saturat de domnia goldului pe joc,vreau sa pierd in fata adevaratilor jucatori,nu in fata goldului !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14222

Guest
Dragilor,depinde si de voi,cum puneti problema.Cum era ?Din spate liceu,din fata muzeu ?
Daca si altii au propus asta,inseamna ca nu sunt...anacronica.
Au deschis Hiperborea.Ce au de acolo ?De ce nu pot deschide o lume fara gold ?
Experimentala :).Le plac experimentele.Se poate invata si juca serios pe ea.
Apropo,daca nu acum,atunci cand :)?
Va rog sa faceti solicitarea,va rog sa ne aratati raspunsul.
Voi discuta cu ei sa-i lamuresc ,daca voi nu o faceti,voi discuta pe extern cu toti.Sunt destul de tembela sa o fac:).

M-am saturat de domnia goldului pe joc,vreau sa pierd in fata adevaratilor jucatori,nu in fata goldului !
da, dar dezvoltatorul consuma resurse sa tina serverul sa poti tu sa joci si pentru asta trebuie sa isi acopere cumva cheltuielile si sa si manance o paine...de aia e ofera tot felul de modalitati prin care jucatorii sa aiba nevoie de gold....tu daca ai o firma de confectionat haine, ai cheltui bani pe material si mana de lucru si apoi dai hainele la purtat pe degeaba? e ok sa fie doar o lume ca poti zice ca isi scot banii de pe restul...dar nu cred....
 

DeletedUser

Guest
Dezvoltatorul castiga si altfel decat prin cumparare de gold. + ca multi presteaza munca gratis pentru ei si nu inteleg de ce... pentru a-i imbogati pe aia ??? In afara ca primesc mici bonusuri...
smiley_emoticons_irre.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Cine presteaza gratis?/:)NU exista munca fara remuneratie,indiferent cum ar fi ea.Trebuie sa stimulezi "angajatul".Ai citit ceea ce ofera pentru functiile de la Hamburg?
Nasira,deacord cu tine,nu te-am vazut niciodata sa spui ca esti tembela..hahah,am o intrebare:LA ce te uiti din spate la un baiat de liceu?:D
 

DeletedUser

Guest
Ziceam de bonusuri... nerelevant pentru mine.
Lasa-mi mesaj privat cu detalii despre hamburg.
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser13911

Guest
incearca sa aplici pentru o functie la H,si vezi acolo ce iti ofera baitanii daca "prestezi" pentru ei.:D
 

DeletedUser12202

Guest
Dezvoltatorul castiga prin prezenta noastra pe joc.Este meritul lui ca a creat un joc atractiv,este meritul nostru ca-l sustinem.Ar trebui sa tina cont de solicitarea jucatorilor,datorita lor exista.Este simbioza.O lume atatipica acum (fara gold),cred ca le-ar creste retingul.
Si ca o paranteza,avem drepturi :).Cel putin la un raspus de la dezvoltator,de la el,nu de la admini nostri.
Va rog,dragi admini,transmiteti propunerea mea,va rog sa postati raspunsul.
 
Sus