Propunere Unităţi Mitice

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ok, îmi făcusem o strategie de apărare cu unităţi mitice (Pegas). Sunt foarte bune în apărare şi extrem de rapide (pot zbura pe alte insule fără să fie necesare corăbii de transport).
Fac un Pegas şi vreau să-l trimit apărare pe un oraş care venerează Hera.
Surpriză... nu pot trimite Pegasul decât pe un oraş care venerează Atena.

Înţeleg această restricţionare faţă de sate ale altor jucători, dar în cazul mai multor sate ale aceluiaşi jucător nu ar trebui să existe. Pegasul este o unitate de apărare şi ar trebui să-şi facă misiunea de apărare pe oricare oraş al proprietarului.

Cum pot eu să mă apăr dacă sunt atacat simultan pe oraşul x de 2 tipuri de unităţi mitice (spre ex. Harpii şi Manticore) dacă nu-mi este permis să aduc 2 tipuri de unităţi mitice?

Editare: ce vreau să spun este că nu e normal să poţi ataca orice tip de oraş cu unităţi mitice şi când e vorba de apărare să fie restricţionări.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De acord, atata timp cat e vorba de un sat propriu indiferent ca pe acel sat venerez alt zeu ...
 

DeletedUser

Guest
Contra!Unitatile mitice ,,lucreaza" pentru zei nu pentru jucator.
 

DeletedUser7478

Guest
Pai se merge pe logica in grepolis,treaba e luata din mitologia greceasca ,poti fi atacat de orice unitate mitica a oricarui zeu,dar nu poti trimite si pastra unitati mitice diferite in acelasi loc.Asta e,farmecul dar si dezavantajul in jocul cu unitati mitice.Poate in viitor se va revizui dar nu e un mare off problema asta.
 

DeletedUser

Guest
Contra!Unitatile mitice ,,lucreaza" pentru zei nu pentru jucator.

Aprob pozitiv.

1 poti schimba zeul venerat f usor pe un oras
2 sa fim seriosi cati folosesc unitati mitice in atac(de abia la 20-30 de orase poate iti permiti sa faci un oras plin de harpii/manticore asa pentru farmecul jocului dar....)
3 unitatile mitice sunt inutile exceptii pegasii si medusele
 

DeletedUser

Guest
Eu imi fac 1-2 manticora/e/1 zi si am 7 orase.
Deci mai clar:
Zeus zice:Minotauri aparati acest oras in care sunt venerat.
Dar daca orasul atacat are alt zeu ,Zeus se gandeste:acest oras nu ma venereaza ,deci ,de ce sa il apar?
 

DeletedUser

Guest
Eu imi fac 1-2 manticora/e/1 zi si am 7 orase.
Deci mai clar:
Zeus zice:Minotauri aparati acest oras in care sunt venerat.
Dar daca orasul atacat are alt zeu ,Zeus se gandeste:acest oras nu ma venereaza ,deci ,de ce sa il apar?

WTF????
00020459.gif
 

DeletedUser

Guest
eeee,barosane nu'i loc ,las un moderator sa-ti traduca ,caci e riscant:p
sunt on fetele si poate se risca ele :D
 

DeletedUser

Guest
Contra,ar duce la o aparare invincibila,colegii ti-ar umple curtea de "ciudatenii ale zeilor" care dupa cum ai vazut,multe dintre ele sunt ale dracului de rezistente la "bataie" si va fi foarte greu sa cuceresti cu trupe obisnuite!
Daca ai observat ,chiar daca sunt multe dintre ele bune in aparare ,au si parti mai slabe,dar daca le aduni pe un singur oras ....sa terminat cu gluma .....nu mai treci nici cu tancul :)
 

DeletedUser

Guest
pai nu tu m-ai intrebat ??
ti-am explicat tie rationamentul meu!!
mai mult inafara de Daca ai observat,ce te face sa crezi ca m-am exprimat la persoana a 2?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus