Propunere retrain troups

  • Autor subiect DeletedUser16964
  • Data de început

DeletedUser16964

Guest
Ideea mi.a venit de la jocul Rome Total War și sta in felul următor.. Unitățile să poată câștiga un fel de experiență după bătăliile câștigate. Se poate face pe 3 nivele
-Novice pt soldații proaspăt recrutați
-Medium pt unitățile care au văzut ceva lupte la viața lor.
-Battle Scarred pt unitățile care au o grămadă de bătălii la activ.
Experiența se face doar prin bătălii câștigate, să zicem am 100 călăreți și îi trimit în atac.Din ăștia 100 îmi mai rămân x călăreți pe care îi pot reinstrui, aceștia căpătând experiență. Daca data viitoare, toți călăreții mei mor,eu pierd toată experiența lor și încep iar de la novice cu o altă grupă de unitate. Bonusurile pe experiența pot varia,mai mult atac sau mai multă apărare,voi decideți.Astept păreri și noi îmbunătățiri la ideea mea.
PS:Ar mai fi o idee sa poți antrena unitățile,dar experiența câștigată din antrenare să fie mult mai puțină decât experiența câștigată dintr-o bătălie
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
nu ma pot gandi decat la cat ma stradui acum sa antrenez niste eroi, asta pe monede de intelepciune si/sau de razboi
 

DeletedUser6507

Guest
Ideea mi.a venit de la jocul Rome Total War și sta in felul următor.. Unitățile să poată câștiga un fel de experiență după bătăliile câștigate. Se poate face pe 3 nivele
-Novice pt soldații proaspăt recrutați
-Medium pt unitățile care au văzut ceva lupte la viața lor.
-Battle Scarred pt unitățile care au o grămadă de bătălii la activ.
Experiența se face doar prin bătălii câștigate, să zicem am 100 călăreți și îi trimit în atac.Din ăștia 100 îmi mai rămân x călăreți pe care îi pot reinstrui, aceștia căpătând experiență. Daca data viitoare, toți călăreții mei mor,eu pierd toată experiența lor și încep iar de la novice cu o altă grupă de unitate. Bonusurile pe experiența pot varia,mai mult atac sau mai multă apărare,voi decideți.Astept păreri și noi îmbunătățiri la ideea mea.
PS:Ar mai fi o idee sa poți antrena unitățile,dar experiența câștigată din antrenare să fie mult mai puțină decât experiența câștigată dintr-o bătălie
E cam gresit sistemul....daca eu trimit un atac la un adversar si se intorc toti calareti,ii antrenez pe toti,ajung la nivelul 2 sa zicem,mai trimit odata ataca,iara nu moare nici un calaret... ii mai antrenez odata iara primesc un + avantaj... si nu prea e corect...
 
Sus